Polecane posty

tomhim1    116

Rządzi PiS to są ich ludzie a jak rządziło PO to byli ich ludzie nie wiem co w tym dziwnego. A to jesteś zwolennikiem sprzedać wszystko Niemcowi ,Francuzowi i ruskowi? I być na ich łasce! Nie mówię że ten rząd idealny ale patrząc na tych wszystkich złodziei,kłamczuchów i łapówkarzy to jest lepsze zło.

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

A co to za różnica komu sprzedasz jak teraz Polak doi Polaka. Co my mamy z tego, że to państwowe. Tylko banda durni na tym się pasie i tyle. Za po tak ceny nie wariowały. Ja wiem sytuacja na świecie ale ten rząd dokłada swoje w dojeniu obywatela co pokazałem na przykładzie paliwa stronę czy dwie temu. Jakie to mniejsze zło. Jak to najgorsze zło jakie rządziło do tej pory.

Po ma swoje za uszami i to całkiem nie mało. Ale takiego bajzlu nie było. Nie było uzależniania kraju od ruskich na taką skale nie było psucia wszystkiego nie było nakładania nowych podatków i golenia ludzi. No i nie było takiej bandy złodziej w tych spółkach co to niby sa państwowe a golą nas nie gorzej jak te niemieckie czy francuskie.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063
9 minut temu, tomhim1 napisał:

Rządzi PiS to są ich ludzie a jak rządziło PO to byli ich ludzie nie wiem co w tym dziwnego. A to jesteś zwolennikiem sprzedać wszystko Niemcowi ,Francuzowi i ruskowi? I być na ich łasce! Nie mówię że ten rząd idealny ale patrząc na tych wszystkich złodziei,kłamczuchów i łapówkarzy to jest lepsze zło.

A przypadkiem Moravetzki nie był doradcą Tuska i jeszcze kilku z platformy nie są teraz w pisie?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Morawiecki był doradcą Tuska. Morawieckiego nagrywali u Sowy. Morawiecki dobry Tusk zły. Teraz Morawiecki ich dyma a oni nadstawiają tyłki i się cieszą. Bo ich Niemcem i Francuzem nastraszyli.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428
4 minuty temu, PRIMO napisał:

A przypadkiem Moravetzki nie był doradcą Tuska i jeszcze kilku z platformy nie są teraz w pisie?

Wiceminister rolnictwa kowalski był w po i Tuskowi kwiaty nosił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, tomhim1 napisał:

Polakowi stałe będzie źle nawet deszcz jest za mokry. Dają źle, nie dają też źle.myślicie że jak wejdzie Idiota Tusk to się poprawi i manna z nieba poleci. Polak jak ma biedę to mu pasuje a jak ma za dobrze to nic nie pasuje.

Nie chcę żadnych dodatków, zasiłków, danin i żadnego innego "wsparcia". Za Tuska przynajmniej biznes działał w oparciu o regulacje wolnorynkowe, była jakaś konkurencja i ceny były rynkowe a dzisiaj? Orlen w zasadzie zmonopolizował rynek paliw, rąbią cię na każdym litrze przynajmniej 1zł, gdzie kiedyś normą było kilka, kilkanaście groszy! Rynek nawozów w zasadzie jest w całości państwowy, w telewizji idzie przekaz, że nawozy są drogie bo gaz drogi a tu masz raport i 400% wzrost zysków Grupy Azoty. Węgiel następny, w całości przejęli kontrolę nad rynkiem, wciskają ci gówno z Indonezji po 3tysiące i na deser prąd. Tutaj z każdego rachunku który płacisz (pomijam VAT i zyski państwowych operatorów) jakieś 30 % to jest opłata za emisję CO2, która jak się można domyślać, trafia również do rządu i w teorii miała pójść na inwestycje w OZE a nasz kochany rząd jak zwykle przepuścił wszystko na socjal.

Za Tuska przynajmniej nie dymali nas na każdym kroku.

Edytowano przez oregano
  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Niestety taka jest prawda. W PL nie da się od polityki uciec. Kluczowe zakłady są pod kontrolą państwa. Państwo przez te zakłady doi obywateli by mieć co im potem rozdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9012
2 godziny temu, Desperado napisał:

Się nie unoście, jeszcze trochę i sami będziecie wystarczalni w nawóz na swoje pole jak komuś mało.

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/28741-kompost-z-ludzi-kontrowersyjna-propozycja-zielonych

Ale pier**li się ludziom w głowach. 🤦‍♂️

Albo kataklizm albo wojna...może wtedy ludzie zmądrzeją i docenią życie, bo od dobrobytu w d*pach się dobrze poprzewracało.

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

A przypadkiem Moravetzki nie był doradcą Tuska i jeszcze kilku z platformy nie są teraz w pisie?

Przypnij sobie słowa Andrzeja Leppera. On ich wszystkich dobrze prześwietlił już  tyle lat temu, komu zależało na jego usunięciu też przed śmiercią powiedział .

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887
28 minut temu, oregano napisał:

Nie chcę żadnych dodatków, zasiłków, danin i żadnego innego "wsparcia". Za Tuska przynajmniej biznes działał w oparciu o regulacje wolnorynkowe, była jakaś konkurencja i ceny były rynkowe a dzisiaj? Orlen w zasadzie zmonopolizował rynek paliw, rąbią cię na każdym litrze przynajmniej 1zł, gdzie kiedyś normą było kilka, kilkanaście groszy! Rynek nawozów w zasadzie jest w całości państwowy, w telewizji idzie przekaz, że nawozy są drogie bo gaz drogi a tu masz raport i 400% wzrost zysków Grupy Azoty. Węgiel następny, w całości przejęli kontrolę nad rynkiem, wciskają ci gówno z Indonezji po 3tysiące i na deser prąd. Tutaj z każdego rachunku który płacisz (pomijam VAT i zyski państwowych operatorów) jakieś 30 % to jest opłata za emisję CO2, która jak się można domyślać, trafia również do rządu i w teorii miała pójść na inwestycje w OZE a nasz kochany rząd jak zwykle przepuścił wszystko na socjal.

Za Tuska przynajmniej nie dymali nas na każdym kroku.

Najgorsze że PiS tym socjalem zmienił mentalność ludzi i tego wybory nie zmienią. Prawdopodobny scenariusz że jeśli nawet przegrają wybory to ktokolwiek wygrywając musi zrobić cięcia i PiS wraca, tak było z Wałęsa i SLD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
10 godzin temu, ws71 napisał:

Członek rodziny jest zarządcą w jednym z gospodarstw wchodzącego w skład całości,  ja jestem biednym żuczkiem gospodarującym na kilkanaście ha

Kaczmarczyk Poseł to ty??? Jak tam nowy John Deere ... Pozdrawiam nowożeńców...🤣🤣🤣

Edytowano przez Berthold
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
1 godzinę temu, oregano napisał:

Nie chcę żadnych dodatków, zasiłków, danin i żadnego innego "wsparcia". Za Tuska przynajmniej biznes działał w oparciu o regulacje wolnorynkowe, była jakaś konkurencja i ceny były rynkowe a dzisiaj? Orlen w zasadzie zmonopolizował rynek paliw, rąbią cię na każdym litrze przynajmniej 1zł, gdzie kiedyś normą było kilka, kilkanaście groszy! Rynek nawozów w zasadzie jest w całości państwowy, w telewizji idzie przekaz, że nawozy są drogie bo gaz drogi a tu masz raport i 400% wzrost zysków Grupy Azoty. Węgiel następny, w całości przejęli kontrolę nad rynkiem, wciskają ci gówno z Indonezji po 3tysiące i na deser prąd. Tutaj z każdego rachunku który płacisz (pomijam VAT i zyski państwowych operatorów) jakieś 30 % to jest opłata za emisję CO2, która jak się można domyślać, trafia również do rządu i w teorii miała pójść na inwestycje w OZE a nasz kochany rząd jak zwykle przepuścił wszystko na socjal.

Za Tuska przynajmniej nie dymali nas na każdym kroku.

Tylko nie wiesz w jakim punkcie byśmy byli teraz jak by nami rządził Tusk uzależnił by nas jeszcze bardziej od Niemiec i Rosji a z pewnością sprzedali by wszystko co tylko by chcieli nasi zachodni koledzy kupić.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
29 minut temu, Berthold napisał:

Kaczmarczyk Poseł to ty??? Jak tam nowy John Deere ... Pozdrawiam nowożeńców...🤣🤣🤣

Wiesz że prawie trafiłeś faktycznie właścicielem jest diler zielonych ciągników

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
40 minut temu, tomhim1 napisał:

Tylko nie wiesz w jakim punkcie byśmy byli teraz jak by nami rządził Tusk uzależnił by nas jeszcze bardziej od Niemiec i Rosji a z pewnością sprzedali by wszystko co tylko by chcieli nasi zachodni koledzy kupić.

Jesteś jasnowidzem? Wiesz co by było? Jedno jest pewne: gdybyś był mądry, to byś takich głupot nie pisał.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063
6 minut temu, jacek1296 napisał:

Jesteś jasnowidzem? Wiesz co by było? Jedno jest pewne: gdybyś był mądry, to byś takich głupot nie pisał.

🎯🎯🎯

Trafiony zatopiony. 👍🏼

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, tomhim1 napisał:

Tylko nie wiesz w jakim punkcie byśmy byli teraz jak by nami rządził Tusk uzależnił by nas jeszcze bardziej od Niemiec i Rosji a z pewnością sprzedali by wszystko co tylko by chcieli nasi zachodni koledzy kupić.

Na swoim przykładzie małego rolnika widzę, że POLSKI rząd skubie mnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie na paliwach/nawozach/węglu/prądzie a Ty mi tu z jakimiś propagandowymi bzdurami wyjeżdżasz.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
3 godziny temu, hubertuss napisał:

A co to za różnica komu sprzedasz jak teraz Polak doi Polaka. Co my mamy z tego, że to państwowe. Tylko banda durni na tym się pasie i tyle. Za po tak ceny nie wariowały. Ja wiem sytuacja na świecie ale ten rząd dokłada swoje w dojeniu obywatela co pokazałem na przykładzie paliwa stronę czy dwie temu. Jakie to mniejsze zło. Jak to najgorsze zło jakie rządziło do tej pory.

Po ma swoje za uszami i to całkiem nie mało. Ale takiego bajzlu nie było. Nie było uzależniania kraju od ruskich na taką skale nie było psucia wszystkiego nie było nakładania nowych podatków i golenia ludzi. No i nie było takiej bandy złodziej w tych spółkach co to niby sa państwowe a golą nas nie gorzej jak te niemieckie czy francuskie.

Teraz to już chyba trochę odlatujesz . A któż to mówił że będziemy z rosją robić interesy jaka by ona nie była , a kto mówił, że gaz będziemy brali z rosji , bo przecież ten gaz się pali tak samo jak gaz z innych krajów itd. Rozumiem że błędy trzeba wypominać każdemu , ale mieć pamroke na oczach i jedno widzieć , a drugiego nie to trochę nie halo . Na pocieszenie chociaż tyle zostanie że pisiory trochę firm wykupili jako skarb państwa , więc jak PO przejmie władzę , to będą mieli jak znalazł , żeby sprzedawać i sprywatyzować , i wszystko się będzie dalej kręcić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Ja się na polityce zbytnio nie znam, ale we wrześniu w ramach wakacji wyjechałem autem w południową Europę, to jednak w porównaniu z innymi państwami paliwo mamy tańsze...słyszy się że od Niemców też mamy tańsze. Jak jest dalej na zachodzie to nie wiem... Ciekawe rozwiązanie mają na Węgrzech... Cena w przeliczeniu na zł która była widoczna na słupku to było ok 5.6 ... Ale ta cena była tylko dla Węgrów... Obcokrajowcy płacić musieli chyba w tamtym czasie 9.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
7 minut temu, johny1991 napisał:

Ja się na polityce zbytnio nie znam, ale we wrześniu w ramach wakacji wyjechałem autem w południową Europę, to jednak w porównaniu z innymi państwami paliwo mamy tańsze...słyszy się że od Niemców też mamy tańsze. Jak jest dalej na zachodzie to nie wiem... Ciekawe rozwiązanie mają na Węgrzech... Cena w przeliczeniu na zł która była widoczna na słupku to było ok 5.6 ... Ale ta cena była tylko dla Węgrów... Obcokrajowcy płacić musieli chyba w tamtym czasie 9.2

Jak Niemka na kasie na stacji paliw zarobi 3-4 tysiące euro a Polka 2500zł to chyba normalne, że marże też muszą mieć odpowiednie by te pensje z czegoś wypłacić.

Takie porównanie jest bez sensu bo oni tam mają wyższe koszta na każdym szczeblu, na produkcji, transporcie, sprzedaży itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Tak samo wyższe koszta mają na Słowacji, w Czechach, w Serbii, Bośni i Chorwacji? W Czarnogórze rozumiem że podobne i dla tego mamy cenę porównywalne? Bo w tych wcześniejszych krajach paliwo też jest droższe.

I z tym 3-4 tysiące euro na kasie to chyba też fantazjujesz. Takie mam wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
5 minut temu, johny1991 napisał:

Tak samo wyższe koszta mają na Słowacji, w Czechach, w Serbii, Bośni i Chorwacji? W Czarnogórze rozumiem że podobne i dla tego mamy cenę porównywalne? Bo w tych wcześniejszych krajach paliwo też jest droższe.

I z tym 3-4 tysiące euro na kasie to chyba też fantazjujesz. Takie mam wrazenie

W Niemczech jest minimalna płaca w okolicy 12.5 EUR czyli  sam sobie możesz przeliczyć ile dostaniesz na konto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
5 minut temu, johny1991 napisał:

Tak samo wyższe koszta mają na Słowacji, w Czechach, w Serbii, Bośni i Chorwacji? W Czarnogórze rozumiem że podobne i dla tego mamy cenę porównywalne? Bo w tych wcześniejszych krajach paliwo też jest droższe.

I z tym 3-4 tysiące euro na kasie to chyba też fantazjujesz. Takie mam wrazenie

Fakt, może trochę z tymi pensjami przesadziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
4 minuty temu, slavik80 napisał:

W Niemczech jest minimalna płaca w okolicy 12.5 EUR czyli  sam sobie możesz przeliczyć ile dostaniesz na konto.

Z tego co słyszałem to 12 ale być może masz rację że 12.5. 12.5*168=2100 a to daleko od 3-4 tysięcy... Poza tym ta minimalna dopiero co weszła w Niemczech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Jesteś jasnowidzem? Wiesz co by było? Jedno jest pewne: gdybyś był mądry, to byś takich głupot nie pisał.

Jestem Rolnikiem i nie wiem co by było ale wiem co było jak poprzednicy rządzili i jak się nami rolnikami przejmowali i patrzę po okolicy jaki nastąpił dobrobyt w mieście i na wsi zobacz w śmietnikach to już chleb się nie mieści . A może przyjdzie nowa władza tak wam doje...bie że będziecie tam tęsknić za PiS jak obecnie niejeden za Lepperem ale jak żył też oczekiwali od chłopa złotych gór jak nie dostali to się odwrócili i teraz uganiają się za agrounią w oczekiwaniu za drugim Lepperem żenada.

2 godziny temu, jacek1296 napisał:

 

 

Edytowano przez tomhim1
  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

To się zdecyduj: wiesz czy nie, bo w jednym poście wiesz w drugim nie. Rozdwojenie jaźni? To, że kolejna władza doje...bie to pewnik po tym co zrobił pis. Tylko najtwardszy beton pisowski tego nie widzi. Za pisem nie zatęsknię nigdy, tak jak nie uwierzę kołodziejczakowi. Bez odbioru.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj