Polecane posty

Daro20    521
9 godzin temu, miwigos napisał:

Jaka komisja to nie te czasy

Też myślę że komisja jest nie potrzebna bo raz już dawno jest po żniwach a dwa po to jest aplikacją suszowa żeby ominąć komisję?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8999
10 godzin temu, XTRO napisał:

najpierw musi chodzić komisja i oszacować Ci straty, a z tego co wiem to u nas nie było suszy w uprawach

a tak w ogóle to nie było takiej aż suszy, były spore niedobory wody ale nie takie jak w 18 i 19 roku

Składałem przez internet wniosek, wczoraj sprawdziłem to mam ogółem 29.6% strat

Rzepak ponad 30%, groch 39% zboża  31% ,łąki  i ziemniak koło 20%. Komisji nie było ale obliczali na podstawie jakichś danych, nie mam jak teraz sprawdzić. Czy mi coś dadzą nie wiem uprawy miałem ponad połowę ubezpieczona ale nie od suszy.

9 godzin temu, Uziu92 napisał:

saletra 5000zl mocznik 6000 zł saletrosan 26 4300 zł saletrzak 4000 zł ceny brutto w worku BB

A straszyli na składach miesiąc temu że nawóz nie bedzie🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Składałem przez internet wniosek, wczoraj sprawdziłem to mam ogółem 29.6% strat

 

A gdzie sprawdzasz, to już z tego roku?

Też składałem.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

saletra 5,5

mocznik 5 

superfosfat 20 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8999
10 godzin temu, Ksysu napisał:

U mnie straty w zbożach, rzepaku i kukurydzy, traw nie mam 

jak straty 5% do 60% to 500zł/ha z ubezpieczeniem

jak straty powyżej 60% to 1000zł/ha,

ale nie więcej jak 90% kwoty oszacowanych szkód z protokołu:

Wysokość oszacowanych szkód
Łączna wysokość oszacowanych szkód wg kwoty obniżenia dochodu z produkcji (roślinnej + zwierzęcej towarowej bez produkcji ryb) w gospodarstwie rolnym ogółem
3728.63 zł

Gdzieś w necie trafiłem ostatnio na zapis że ubezpieczenia upraw są obowiązkowe 🤔 masz już  jakieś decyzje pisemnie odnośnie suszowego?

4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A gdzie sprawdzasz, to już z tego roku?

Też składałem.

Login.gov 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksysu    1
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Gdzieś w necie trafiłem ostatnio na zapis że ubezpieczenia upraw są obowiązkowe 🤔 masz już  jakieś decyzje pisemnie odnośnie suszowego?

Login.gov 

Decyzję pisemną dostałem 3 tygodnie temu a kasa 2 dni temu, ale to suszone za zeszły rok 2021

Za 2022r mam tylko protokół

A o ubezpieczeniach też słyszałem że są obowiązkowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Hubert10624 napisał:

@HF86 Mocznik tanszy od saletry?

tak. bo importowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
GRZES1545 napisał:

A straszyli na składach miesiąc temu że nawóz nie bedzie🤔

wszystko jest tylko nie ma komu brać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546
32 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Składałem przez internet wniosek, wczoraj sprawdziłem to mam ogółem 29.6% strat

Rzepak ponad 30%, groch 39% zboża  31% ,łąki  i ziemniak koło 20%. Komisji nie było ale obliczali na podstawie jakichś danych, nie mam jak teraz sprawdzić. Czy mi coś dadzą nie wiem uprawy miałem ponad połowę ubezpieczona ale nie od suszy.

A straszyli na składach miesiąc temu że nawóz nie bedzie🤔

O, dzięki. Zobaczę wieczorem i ja. Ja miałem 95% ubezpieczone ale też nie od suszy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

To jest biznes w Polsce .

Wysokie dopłaty to efekt słabego złotego. W efekcie ostateczna pula środków dla polskich rolników jest większa o ponad 1,3 mld zł
Rolnicy mieli wiele szczęścia w związku z tym, że złoty szorował po dnie akurat we wrześniu. Przyjmują nowe stawki z zadowoleniem, ale zaznaczają, że nie pokrywają one inflacji i makabrycznego wzrostu kosztów nawozów
Krajowa Rada Izb Rolniczych szacuje również, że nawet 40 proc. dopłat trafi do osób, które nie zajmują się rolnictwem, a jedynie oddają w "niepisaną" dzierżawę swoją ziemię. Szef KRIR szacuje, że w ten sposób dopłaty odbiera nawet 800 tys. osób
Tegoroczne pieniądze to ostatnie tak wielkie środki płynące bezpośrednio do rolników. W kolejnych latach, by je otrzymać, będą musieli spełniać szereg warunków związanych m.in. z ekologią i poprawieniem dobrostanu zwierząt .

Pieniądze trafią… do miast

Co jest największym problemem? Jak ocenia prezes KRIR, chodzi przede wszystkim o to, że dopłaty rokrocznie w dużej mierze… nie trafiają do produkujących rolników, lecz osób posiadających wyłącznie ziemię, a pracujących w zupełnie innych sektorach i mieszkających w miastach. — Szacuję, że ok. 40 proc. dopłat bezpośrednich odbierają ludzie, którzy nie uprawiają ziemi. Wnioski o dopłaty składa 1,2 mln gospodarstw. Fizycznie z produkcji rolnej żyje jednak ok. 400 tys. Reszta posiada ziemię i status rolnika, aby rozliczać się w KRUS. A tak naprawdę oddaje w dzierżawę ziemię czynnym rolnikom i jedynie pobiera dopłaty – wskazuje Wiktor Szmulewicz.

Dzierżawca zarabia na Polu 2 razy a prawdziwy rolnik zarabia może, zarabia jak mu się uda .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ampol ponoć saletra 5000 zł. U nas słyszałem że canvil po 4000 inny skład 4300. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek39    3

Ampol dzisiaj byłem to puławska poniżej 5tys.ok4980 saletrzak 3990 mocznik 5800 wszystko polskie kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

W lokalnym skupie jest coraz więcej nawozow z importu. Mocznik ukrainski(chyba) jakies cyrylico opisane worki w bagach 900 kg po 3800 saletrzak też jest z importu i ma byc saletra. Tak ze moze damy rade coś kupic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja też mam propozycję na mocznik z importu pakowany w BB po 700 kg cena 4300zł/t. Tylko nie wiadomo co w tym worku siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj