Polecane posty

Krzysztof81    3930
3 minuty temu, Damianek20 napisał:

No i powiedz mi czy jest sens dawać 1 tone pszenicy za hektar i kupować saletrę po 5 tys i paliwo po 8 zł ? 

Czy lepiej kupić tą pszenicę gotowa po 1500 zł za jedyny koszt biorąc jej transport od sprzedającego ?

Dziś liczyłem że wcześniej za 4,5 tony pszenicy kupiłem 2,5 tony saletry , a dziś za 4,5 t pszenicy 1,39t saletry . 

 

A to nieważne. Trzeba za***rdalać na czynsz wydzierżawiającemu i przed sąsiadami chwalić się ile ziemi się obrabia.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220
39 minut temu, Damianek20 napisał:

Jest ktoś tutaj kto mieszka w sitańcu koło Zamościa ? Kolega z pracy mówił że są ustawione systemy przeciw rakietowe. To może szkoda kupować nawozy i paliwo na zapas 

nie bez przyczyny liczą i szykują schrony w całej PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
17 minut temu, Krzysztof81 napisał:

A to nieważne. Trzeba za***rdalać na czynsz wydzierżawiającemu i przed sąsiadami chwalić się ile ziemi się obrabia.

No ale robić za darmo żeby pokazać się to chyba nie o to chodzi ?

No powiem szczerze że gdyby nie pensja i emerytura dziadka to cienko było by u mnie mimo że jakieś pieniądze są za mleko. Koszty wszystkiego są okropne. I patrząc na to wszystko wychodzi mi taniej teraz kupić zboże i skarmic niż siać swoje przy tych kosztach 

5 minut temu, farmerss34 napisał:

nie bez przyczyny liczą i szykują schrony w całej PL

No trochę mnie tym zmartwił powiem szczerze 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    915

 

49 minut temu, Damianek20 napisał:

Jest ktoś tutaj kto mieszka w sitańcu koło Zamościa ? Kolega z pracy mówił że są ustawione systemy przeciw rakietowe. To może szkoda kupować nawozy i paliwo na zapas 

Tekst o rozmieszczonej broni jest od początku konfliktu i dziwne by było gdyby było inaczej. Zawsze się ruskim może rakieta ,,omsknąć" i polecieć do nas. Pod Zamościem jest radar NATO, więc normalne że są jednostki w pogotowiu

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
farmerss34 napisał:

nie bez przyczyny liczą i szykują schrony w całej PL

No tak bo wkoncu "mamy wojnę"

STIG13 napisał:

Tekst o rozmieszczonej broni jest od początku konfliktu i dziwne by było gdyby było inaczej. Zawsze się ruskim może rakieta ,,omsknąć" i polecieć do nas. Pod Zamościem jest radar NATO, więc normalne że są jednostki w pogotowiu

Wczoraj w mojej okolicy latał samolot us airforce (flightradar24)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
15 minut temu, STIG13 napisał:

 

Tekst o rozmieszczonej broni jest od początku konfliktu i dziwne by było gdyby było inaczej. Zawsze się ruskim może rakieta ,,omsknąć" i polecieć do nas. Pod Zamościem jest radar NATO, więc normalne że są jednostki w pogotowiu

W łabuniach chyba jest. No ale wcześniej nie było ich bo stoją na polach .

No mniejsza z nimi 

13 minut temu, matek89121 napisał:

Informowanie o rozmieszczeniu i lokalizacji własnego wojska jest lekko niemądre .

Polecieli pierwsi w kosmos a z nieba nie zobaczą gdzie jest w Polsce broń 😱 

Na mokrym jak stali wojsko to wszystkie gazety o tym trąbiły i media a ludzi prosili żeby nic nie mówili 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

Radar w labuniach jest już kilkanaście lat , co do systemów to dostali teraz w jednostce zestaw mała Narew, chyba nawet minister był, w każdej gazecie o tym pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    638

tak patrze na ten mój cennik - jest taka pozycja AMIDAS (yara) 

stosował ktoś to?

koszt 1kg azotu jest chyba najniższy spośród wszystkich dostepnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, rafal3939 napisał:

Radar w labuniach jest już kilkanaście lat , co do systemów to dostali teraz w jednostce zestaw mała Narew, chyba nawet minister był, w każdej gazecie o tym pisali.

Coś nowego chłopaki mają 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Jak obliczacie ile składników średnio może mieć obornik w takiej postaci ? 

Na 1,35 h dam ok 24 rozrzutniki 3,5t średnio liczę. 

I do tego 400 kg polifoski 6 pod buraki z czego 150 kg dałem pod talerzowke na jesień a 300 kg na wiosnę pod agregat  . 

 

IMG_20221011_164515.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
9 godzin temu, Damianek20 napisał:

Bije się z dylematem kupić coś czy nie kupić . 4850 saletra Puławy . Jak stanieje do wiosny na te 3 tys to chyba wszystkie klamki w domu zjem . Z drugiej strony nie wiadomo jaka będzie zima i czy nie będą celowo tłamsić oficjalnie produkcji pod pretekstem ceny prądu czy podwyżki minimalnej oraz inflacji. Znów ten zysk GA to ro***erdala mnie do reszty.

Mowie wam ze w tym sezonie cena już się nie zmieni bo ja już mam azot na cały sezon więc jak by coś poszło mocno w dół to by mnie szlak trafił 😁😁😁

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
3 minuty temu, robercikj100 napisał:

Mowie wam ze w tym sezonie cena już się nie zmieni bo ja już mam azot na cały sezon więc jak by coś poszło mocno w dół to by mnie szlak trafił 😁😁😁

Uff pocieszyłes mnie 😁

No na farmerze zapowiadają że zbija cenę nawozów na 3-4 tys .

900 zł na tonie to jest bardzo dużo w moim wypadku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Może przed wyborami na przyszłą jesień tak. Ale raczej nie na wiosnę zwłaszcza gdy będą problemy z gazem w zimę. Jeśli będzie lekka zima to może na wiosnę gaz stanieje. AL es kolei będzie popyt na nawozy. Na wielkie przeceny bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam89k    61

a co powiecie o as21 albo o pulsar20.8 te kryształy dadzą radę na 18m polecieć i czy dawka 250 kg można stosować na 1 strzał w zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
53 minuty temu, Damianek20 napisał:

Uff pocieszyłes mnie 😁

No na farmerze zapowiadają że zbija cenę nawozów na 3-4 tys .

900 zł na tonie to jest bardzo dużo w moim wypadku 

Szczerze to też liczę na jakieś obniżki na następny sezon bo jak przyjdzie znów kupować nawóz po 5 tys a zboże sprzedawać po 1,5 tys to słabo to widze


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3549
6 godzin temu, Damianek20 napisał:

No ale robić za darmo żeby pokazać się to chyba nie o to chodzi ?

No powiem szczerze że gdyby nie pensja i emerytura dziadka to cienko było by u mnie mimo że jakieś pieniądze są za mleko. Koszty wszystkiego są okropne. I patrząc na to wszystko wychodzi mi taniej teraz kupić zboże i skarmic niż siać swoje przy tych kosztach 

Chyba masz słaba ziemie, skoro wychodzi Ci taka kalkulacja

7 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Pytanie retoryczne Znasz jakiegoś biznesmena żeby nie narzekał? Podobnie jak rolnicy ta sama liga biadolenia i kwęczenia, że nic się nie opłaca i trzeba dokładać(ch*j wie skąd) a kolega wyżej pisze że za dzierżawy co raz więcej płacą, ziemia drożeje a jak jest gdzieś jakiś kawałek ziemi to jeden drugiemu świnie podkłada.

Ja nie narzekam , więc co niektórzy by mnie utopili w łyżce wody , jakby szło

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018
25 minut temu, adam89k napisał:

a co powiecie o as21 albo o pulsar20.8 te kryształy dadzą radę na 18m polecieć i czy dawka 250 kg można stosować na 1 strzał w zbożach

Siarczan amonu na zboża.. masz za wysokie pH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849
58 minut temu, hubertuss napisał:

Może przed wyborami na przyszłą jesień tak. Ale raczej nie na wiosnę zwłaszcza gdy będą problemy z gazem w zimę. Jeśli będzie lekka zima to może na wiosnę gaz stanieje. AL es kolei będzie popyt na nawozy. Na wielkie przeceny bym nie liczył.

W sumie to gaz zleciał już o 50%.

Notowania na grudzień,  styczeń, luty to około 170 -180€. To jest kosmiczny zjazdcwzgględem notowań powyżej 300€.

I dlatego też nadal podtrzymuję że będzie taniej. Choćby nasi nie chcieli to import ich do tego zmusi.

Oczywiście wszystko przy założeniu że np nie będzie sabotażu na baltic pipe czy gazoporcie w świńskim ujściu...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Też jednak liczę, że coś potanieje. Na pierwszy strzał mam jeszcze azot z początku tego roku z marca. Po 2900 tona. Ale na drugi coś już trzeba kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849

Ja niby kg N mam na sezon. Ale nie pasuje mi forma tego N i liczę że rzutem na taśmę dostanie się rsm w akceptowalnej cenie, a granule zostaną na przyszłe lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Tez bym chciał rsm najchętniej. Całe auto jednak mi za dużo a i przetrzymać zimę nie mam gdzie. U nas jednak mrozy mogą być. Zobaczymy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2466
43 minuty temu, Agrest napisał:

W sumie to gaz zleciał już o 50%.

Notowania na grudzień,  styczeń, luty to około 170 -180€. To jest kosmiczny zjazdcwzgględem notowań powyżej 300€.

I dlatego też nadal podtrzymuję że będzie taniej. Choćby nasi nie chcieli to import ich do tego zmusi.

Oczywiście wszystko przy założeniu że np nie będzie sabotażu na baltic pipe czy gazoporcie w świńskim ujściu...

Kowalczyk ciągle zasłaniał się ceną gazu, tak więc dlaczego teraz nikt nie zapyta się tego cymbała, jaki jest powód że nawozy nie tanieją

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj