Polecane posty

GRZES1545    8985

Hubertus zrób dokładne badanie tego twego osadu potem nadstaw rękę za to co napisałeś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Z osadem problem bo jest pólpłynny, rozrzutnikiem z talerzami wożą , ale bardzo nierównomiernie, nie podoba mi sie to, i nie mówcie że nie śmierdzi jak pobrudzisz sobie palec to będzie tydzień śmierdział , przecież to jest skodensowne gówno do setnej potegi

Edytowano przez miwigos
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2266
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Kiedy to było?  Na zachodzie Polski może tak bywało bo tam zawsze 2 tyg wcześniej jak na wschodzie. U nas jak w lipcu to raz pamiętam z 5 lat temu jak przypaliło to 17 lipca kosiłem pierwszy w okolicy, kolejne lata koniec lipca lub sierpień żniwa. 

Bywało ze początkiem sierpnia było już po żniwach, suszy nie było, normalnie przygotowywało się po rzepak, wapno, zrywanie ściernisko, samosiewy po wschodzą orka i siew za parę dni przed 19 sierpnia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 minutę temu, Karol6130 napisał:

Było że w lipcu było po żniwach. 

W tym roku pewnie też tak będzie😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2266

Może i było na wschodzie ze i po żniwach nawet i w lipcu. Jak wszystko w podobny czas dochodzi to co tu kosić, aby maszyna szła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Ja w lipcu któregoś roku miałem już słomę zawieziona i polony posiane. Gdyby nie wymlodzilo jęczmienia to byłby już skoszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

było było 2019 albo 2020 w lipcu facet rzepak siał , zbóż już prawie nie było widać na okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9922

Ale też bywało tak że się na koniec czerwca zanosiło że żniwa w lipcu będą skończone a się pogoda pieprzyla i zboża do końca sierpnia stały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

8 lipca dawno temu stały dziesiątki jak wiązałkami się kosiło ale co do kombajnu to do 1   tygodni później bywało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
2 godziny temu, Karol6130 napisał:

Było że w lipcu było po żniwach. 

W lipcu? często i gęsto ostatnie lata, nawet w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

A potem był taki rok co szwagier w październiku a wuja dzień przed wszystkimi świętymi kończył żniwa. I to nie kukurydziane a żytnie. Tak dopadało.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390
1 godzinę temu, Desperado napisał:

W lipcu? często i gęsto ostatnie lata, nawet w zeszłym roku.

Pod Łukowwm kończyli we wrześniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288

Fajnie się wam gada jak było tylko że w tym roku do końca tego tygodnia wszystko  doleci . Obym się mylił .

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12400
4 godziny temu, miwigos napisał:

Z osadem problem bo jest pólpłynny, rozrzutnikiem z talerzami wożą , ale bardzo nierównomiernie, nie podoba mi sie to, i nie mówcie że nie śmierdzi jak pobrudzisz sobie palec to będzie tydzień śmierdział , przecież to jest skodensowne gówno do setnej potegi

A dej z tym spokój. U nas to nagminnie wozili kosztowało 50zł łódka. Nie szło z chałupy wyjść taki smród. Aż kiedyś jak przez Łowicz jechał i się klapą od łódki wypieła i wy***ali się na mieście na odcinku 0,5km. Kuźwa jaka była afera dopiero się czepili skąd to jedzie i gdzie. Kto nie zdążył rozwieźć to z pola zabierali spowrotem.🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Ktoś się orientuje jak sytuacja z azotowymi na Pułtusku? W ubiegłym tygodniu obniżki jeszcze nie dotarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
13 godzin temu, PanAres napisał:

na lokalnym składzie tylko tarnogran

12-23 2600/t

tarnogran zboża 2800/t

 

koledzy zamówili ten tarnogran, tam jest jakoś 2% P rozpuszczalnego w wodziea granula to jakis dramat, poczytałem o nim i zrezygnowałem osobiście mnie to nie przekonuje i zamówiłem polifoskę i wiem co rozsiewam a nie walić po 600kg/ha nie wiadomo czego i kiedy się rozpuści...

14 godzin temu, andrzej1988 napisał:

u mnie 2015 rok to był rok rekordowych plonów mimo że nie było zimy i mało deszczu az byłem zdziwiony.

 

14 godzin temu, miwigos napisał:

Jak bedzie u mnie sypało tak jak w 2015 to będzie luksus

bo oboje macie dobre gleby, na dobrych glebach zawsze rolnicy wolą suchy rok a my na piachach mokrzejszy...

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328
4 godziny temu, proxy8441 napisał:

koledzy zamówili ten tarnogran, tam jest jakoś 2% P rozpuszczalnego w wodziea granula to jakis dramat, poczytałem o nim i zrezygnowałem osobiście mnie to nie przekonuje i zamówiłem polifoskę i wiem co rozsiewam a nie walić po 600kg/ha nie wiadomo czego i kiedy się rozpuści...

 

bo oboje macie dobre gleby, na dobrych glebach zawsze rolnicy wolą suchy rok a my na piachach mokrzejszy...

Ja na dobrych glebach wolę też mokry rok.

 

Co do zniw, u mnie dziś wjechały kombajny w jęczmień zimowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
10 minut temu, Tomek90 napisał:

A co to za skład?? 

Screenshot_20220628_091811_com.android.chrome.jpg

to siarczan z siarkopolu, brałem od nich ale po 1400 wiosną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj