Polecane posty

mysza103    2451
24 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Jeszcze nikt złamanego grosza nie dostał a wy już liczycie. Tak samo z plonami...już macie w silosach 8ton z ha przy tej suszy?

Tu nie chodzi czy ktoś już dostał czy nie , ale skoro mają jakąś pulę to coś każdemu kto złożył przypadnie czy to za miesiąc czy za pół roku, a nawet jak by nic nie dali to w przypadku npk lepiej było kupić przed 15 maja niż teraz lub za miesiąc , bo już jest z 500 zł teraz drożej

 

52 minuty temu, PanPawel napisał:

Jakie 1500 zł zwrotu gdzie jakaś stawka jest podana że wy już wszyscy wiecie ile pieniędzy przytulicie? 🤦 Nie wiesz po ile kupiłem to nie mów kto na tym lepiej wyjdzie 😉

Skoro pisałeś wcześniej że nie kupiłeś bo to są chore ceny , to samo przez sie mówi że tych nawozów jeszcze wcześniej nie miałeś kupionych , bo przecież byś normalnie napisał , że nie kupiłeś bo już miałeś wcześniej kupiony nawóz po normalnych cenach i by był koniec tematu . Co do 1500 , to napisałem ok. 1500  , bo może być 1000 , a może być 2000 zł , zależy ile wyliczą tych ha i jaka była różnica cen z tego roku .

W jednym z czym się zgadzamy to z tym że te ceny są chore, ale jeśli znasz na to lekarstwo , to się podziel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Patrząc na pogodę długoterminową, na szczęście mało kiedy się sprawdza to sie szykuje powtórka z 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293
22 minuty temu, VonVegans napisał:

Patrząc na pogodę długoterminową, na szczęście mało kiedy się sprawdza to sie szykuje powtórka z 2015

a to  gdzie by mozna podejrzec?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    896

Był u mnie  dziś wuja, jest załamany sytuacją dopłat, gospodarstwo na syna a on kupił 100kg nawozu na 4ha i fakturę wypisał na siebie zamiat na syna i teraz załamanie bo kasa obok nosa przejdzie, żeby tylko mu nie jeb*o to zboże po tej dawce... 

I co rok mówi coraz słabiej sypie z 2ha to miał 400kg łubinu i jeszcze połowa to śmieci 

W tym roku ma taki owies że syn go pytał czy to będzie kosic bo się nadaje pod kosiarkę do trawnika 

Ludzie sami sobie biedę robią 

Dał by z 400 nawozu uleciało by z 3 tony żyta, a tak to 4ha ładuje na rozrzutnik jedno osiowy i jeszcze połowę do siewu zabiera, a tak to koszty takie same aby nawozu dowalić 

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
2 godziny temu, proxy8441 napisał:

plonów nie będzie, kukurydza się zwija rzepak dojrzewa, zboża usychają upały nadchodzą a deszczu nie widać, katastrofa piszę ze Śląska

w małopolsce też susza, za 2,5 miesiąca spadło może 50l wody. Kukurydza się zwija, jak nie przyjdzie deszczu do tygodnia albo dwóch to będzie tragedia

1 godzinę temu, krzysiek277 napisał:

Był u mnie  dziś wuja, jest załamany sytuacją dopłat, gospodarstwo na syna a on kupił 100kg nawozu na 4ha i fakturę wypisał na siebie zamiat na syna i teraz załamanie bo kasa obok nosa przejdzie, żeby tylko mu nie jeb*o to zboże po tej dawce... 

I co rok mówi coraz słabiej sypie z 2ha to miał 400kg łubinu i jeszcze połowa to śmieci 

W tym roku ma taki owies że syn go pytał czy to będzie kosic bo się nadaje pod kosiarkę do trawnika 

Ludzie sami sobie biedę robią 

Dał by z 400 nawozu uleciało by z 3 tony żyta, a tak to 4ha ładuje na rozrzutnik jedno osiowy i jeszcze połowę do siewu zabiera, a tak to koszty takie same aby nawozu dowalić 

Wydaje mi się, że gdyby jakiś przedsiębiorca prowadził tak swoją firmę jak Twój wuj to już dawno byłby bankrutem. W rolnictwie jednak nie obwiązują prawa ekonomii😄

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
8 godzin temu, VonVegans napisał:

Patrząc na pogodę długoterminową, na szczęście mało kiedy się sprawdza to sie szykuje powtórka z 2015

A co tam wtedy było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
9 godzin temu, VonVegans napisał:

Patrząc na pogodę długoterminową, na szczęście mało kiedy się sprawdza to sie szykuje powtórka z 2015

Jak bedzie u mnie sypało tak jak w 2015 to będzie luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
7 godzin temu, sylwek23111 napisał:

w małopolsce też susza, za 2,5 miesiąca spadło może 50l wody. Kukurydza się zwija, jak nie przyjdzie deszczu do tygodnia albo dwóch to będzie tragedia

Za dwa tygodnie to kombajny po polach będą już młócić , także deszcz za 2 tygodnie to jedynie kukurydzy może pomóc , bo zbożom czy rzepakowi raczej już nie . U mnie to bym powiedział że w ciągu 2-3 dni jak by zlało , to jest jakaś nadzieja że by coś pomogło 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

u mnie też najlepsze plony są jak jest sucho 

no i co z tymi azotami są już  po te 2900 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
31 minut temu, mysza103 napisał:

Za dwa tygodnie to kombajny po polach będą już młócić , także deszcz za 2 tygodnie to jedynie kukurydzy może pomóc , bo zbożom czy rzepakowi raczej już nie . U mnie to bym powiedział że w ciągu 2-3 dni jak by zlało , to jest jakaś nadzieja że by coś pomogło 

Jak u ciebie zielona jeszcze. Kiedyś normalnie kosili w lipcu normalne plony, jeczmienie kładli końcem czerwca u mnie a tu nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
10 minut temu, jan88 napisał:

u mnie też najlepsze plony są jak jest sucho 

no i co z tymi azotami są już  po te 2900 ??

Chwilę azoty były tylko towaru mało i jeszcze nie jest powiedziane że ktoś po tyle sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Zamawiać bo taniej nie bedzie Chyba że zniosą embargo na sól z białorusi...

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
1 minutę temu, PanAres napisał:

Zastanawiam się czy zamawiać npk, czy  czekać??

Przez lipiec i sierpień mają NPK nie produkować więc dostępność i cena się nie poprawi

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

kreda zamówiona, trochę materiału na po plony jest, resztę Obornik i w dupie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
11 godzin temu, mysza103 napisał:

Tu nie chodzi czy ktoś już dostał czy nie , ale skoro mają jakąś pulę to coś każdemu kto złożył przypadnie czy to za miesiąc czy za pół roku, a nawet jak by nic nie dali to w przypadku npk lepiej było kupić przed 15 maja niż teraz lub za miesiąc , bo już jest z 500 zł teraz drożej

 

Skoro pisałeś wcześniej że nie kupiłeś bo to są chore ceny , to samo przez sie mówi że tych nawozów jeszcze wcześniej nie miałeś kupionych , bo przecież byś normalnie napisał , że nie kupiłeś bo już miałeś wcześniej kupiony nawóz po normalnych cenach i by był koniec tematu . Co do 1500 , to napisałem ok. 1500  , bo może być 1000 , a może być 2000 zł , zależy ile wyliczą tych ha i jaka była różnica cen z tego roku .

W jednym z czym się zgadzamy to z tym że te ceny są chore, ale jeśli znasz na to lekarstwo , to się podziel 

Pokaż mi postów którym napisałem że nie kupiłem wcześniej. Ja napisałem tylko że to są chore ceny to wszystko. Npk kupiłem w lutym jeszcze i dla mnie to też była już wtedy chora cena. Ale patrząc na to co się działo to było pewne że taniej nie będzie. Ja znam tylko nasz rząd się na to nie zgodzi bo musieli by przestać dymać normalnych ludzi i w końcu zmniejszyć swoje koryto, a to się niestety nie stanie 🤭

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Polifoska 6 gdyby była, kosztowałaby 4500/t.

Poniżej zestawienie ilości składników w ilości nawozu za cenę 4,5 zł w poli i tarno (odpowiednio 1 t i 1,6 t)

Poli6                                              Tarno21

6 N                                                  4,8 N

20 PO                                              16 PO

30 KO                                              33,6 KO

 -                                                       9,6 Ca

 -                                                       4,8 MgSO

7 SO                                                 28,8 SO

 

Rozpuszczalność fosforu podobna, w tarnogranie pewnie bardziej rozłożona w czasie co u mnie nie ma dużego znaczenia lub jest nawet korzystne ponieważ zasobności mam wysokie i bardzo wysokie. 

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
hubertuss napisał:

A pamiętam jak był po niecały 1 tys. I to wcale nie aż tak bardzo dawno.

żeby człowiek wiedział to by kupił na 10lat

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Stosował ktoś z was albo słyszał o granulowanym osadzie ściekowym granbial z oczyszczalni ścieków z Białegostoku? Ma 25 N i 40 P w tonie 120 zł za tonę plus transport. Jak myślicie nada to się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Jak u ciebie zielona jeszcze. Kiedyś normalnie kosili w lipcu normalne plony, jeczmienie kładli końcem czerwca u mnie a tu nic. 

Raz co mi skomentowałeś fotkę że zielona i nie widać braku wody , to było jakieś 2 tygodnie temu . Z wodą nadal nic się nie zmieniło jak jakiś deszcz spadł to poniżej 5 litrów , a fotka z trzech dni temu to już niebo a ziemia , nawet dziś a 3 dni temu to widać że coś się dzieje na polu . U mnie zaczęcie żniw przed 20 lipca to norma , chyba nigdy się póżniej nie zaczynało , a w tym roku myślę że z 10 dni będzie wcześniej , więc za 2 tygodnie zapewne będzie się zaczyna z na wcześniejszych pszenicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj