Polecane posty

ozotek    71
2 minuty temu, Sokol2 napisał:

nie wytrzymałem i dzis kupiłem reszte nawozów mocznik 3800, saletra 2820, rsm 32 2700, polifoska 6 2680, pilifoska 8 2775, sol potasaowa 2750, polidap 3440. zbieranina ze 3 składów. w zeszłym roku starczyło mi 30tys na nawozy w tym ponad 50tys i to za ok 70% zeszło rocznej dawki. Dodam tylko ze we wrzesniu było mi drogo dac np 1500 za rsm a spokojnie moglem go wtedy kupic ale drogo mi sie widziało to teraz musiałem dac 2700...  ehhh

Jesteś jednym z nielicznych ,którzy potrafią przyznać, że popełnili błąd nie kupując nawozów w sierpniu/wrześniu. 

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jakie to durne nawozu nie brakuje nie mają co powiedzieć to  tłumaczenie że nie mają transportu by rozwozić po składach .

Aby tylko ceny nie obniżyć obniżą .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
27 minut temu, Sokol2 napisał:

nie wytrzymałem i dzis kupiłem reszte nawozów mocznik 3800, saletra 2820, rsm 32 2700, polifoska 6 2680, pilifoska 8 2775, sol potasaowa 2750, polidap 3440. zbieranina ze 3 składów. w zeszłym roku starczyło mi 30tys na nawozy w tym ponad 50tys i to za ok 70% zeszło rocznej dawki. Dodam tylko ze we wrzesniu było mi drogo dac np 1500 za rsm a spokojnie moglem go wtedy kupic ale drogo mi sie widziało to teraz musiałem dac 2700...  ehhh

Nic złego nie zrobiłeś , tylko te 20 tys. gdzieś wyparowało , nawóz droższy a plony takie jak zwykle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Zamawiał ktoś ostatnio z was wapno sypkie? Jakie ceny u was? Wiem że 3/4 to koszt transportu ale dzwoniłem dziś to w porównaniu ze styczniem to 20-30 zł taniej i chyba pora zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
42 minuty temu, Sokol2 napisał:

nie wytrzymałem i dzis kupiłem reszte nawozów mocznik 3800, saletra 2820, rsm 32 2700, polifoska 6 2680, pilifoska 8 2775, sol potasaowa 2750, polidap 3440. zbieranina ze 3 składów. w zeszłym roku starczyło mi 30tys na nawozy w tym ponad 50tys i to za ok 70% zeszło rocznej dawki. Dodam tylko ze we wrzesniu było mi drogo dac np 1500 za rsm a spokojnie moglem go wtedy kupic ale drogo mi sie widziało to teraz musiałem dac 2700...  ehhh

w marcu złożysz wniosek o dopłatę i wyjdzie jeszcze mniej jak w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Na dzień dzisiejszy lepsza niż miesiąc temu za dwa tygodnie może być wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt napisał:

2600 za tone RSM 32 przy calym tirze to dobra cena?

jaki rejon polski? i od kogo ta oferta? według moich ofert to dobra cenę masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EmilPlayP napisał:

Zamawiał ktoś ostatnio z was wapno sypkie? Jakie ceny u was? Wiem że 3/4 to koszt transportu ale dzwoniłem dziś to w porównaniu ze styczniem to 20-30 zł taniej i chyba pora zamawiać.

Zamawiałem teraz morawice na podlaskie to 100zl/t, w zeszłym sezonie 85zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

U mnie Saletrzak 2700 za tone a Polifoska 6 2900 za tone. Czekam na dzień przed wyjazdem jade i kupie co nieco aby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
1 godzinę temu, Mateusz19980916 napisał:

Zamawiałem teraz morawice na podlaskie to 100zl/t, w zeszłym sezonie 85zl/t

Netto/brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
5 godzin temu, Sokol2 napisał:

nie wytrzymałem i dzis kupiłem reszte nawozów mocznik 3800, saletra 2820, rsm 32 2700, polifoska 6 2680, pilifoska 8 2775, sol potasaowa 2750, polidap 3440. zbieranina ze 3 składów. w zeszłym roku starczyło mi 30tys na nawozy w tym ponad 50tys i to za ok 70% zeszło rocznej dawki. Dodam tylko ze we wrzesniu było mi drogo dac np 1500 za rsm a spokojnie moglem go wtedy kupic ale drogo mi sie widziało to teraz musiałem dac 2700...  ehhh

Mi też rsm we wrześniu drogo było dać po 1500 ale zdecydowałem że część jednak kupie, tyle że jak chciałem zamówić to wyszło że sie nie da, bo dystrybutor cene miał ale nawozu nie było i tak odciągali w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58
Dnia 19.02.2022 o 14:59, Marecki2922 napisał:

Głęboko w D mam opcje polityczne pomimo że sam sprawuje funkcję polityczną ale rozglądam się za kimś kto mógłby zmienić sytuację polityczną na korzyść rolników , za to ty pokazałeś prawdziwą twarz pisowca któremu szczą w oczy a i tak twierdzisz że deszcz pada 

To wy glosnio mówicie jebac PiS a to PiS takich jak ty właśnie jebie😄😄😄😄😄 ja nie narzekam na rządy pisu mi się podobają 💪💪💪💪 mam więcej niż ci się wydaje 😁😁😁😁

Edytowano przez matek0921
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

mnie też tak zwiedli . Pytałem o nawozy we wrześniu to powiedział przedstawiciel,że za dzień,dwa oddzwoni ,bo nie zna ceny. Po kilku dniach sam zadzwoniłem i cena już była ok 1 tys  wyższa za mocznik,saletry nie było. Mogłem więcej poszukać,ale teraz to każdy z nas mądrzejszy.

13 minut temu, rocco0987 napisał:

Mi też rsm we wrześniu drogo było dać po 1500 ale zdecydowałem że część jednak kupie, tyle że jak chciałem zamówić to wyszło że sie nie da, bo dystrybutor cene miał ale nawozu nie było i tak odciągali w czasie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

ja już czekam ponad miesiąc za saletra a podobno była dostępna, kwestia transportu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Ja kupowałem to nie ma problemu z dostępnością, ruch nie wielki 4h i nawozy u mnie ... także robią idiotów z ludzi tym transportem i brakiem nawozów, nagle nie ma nawozu i nie ma transportu 😛  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
4 godziny temu, Mateusz19980916 napisał:

Zamawiałem teraz morawice na podlaskie to 100zl/t, w zeszłym sezonie 85zl/t

Ja mam na Mazowsze Morawicę 123 i Standard cal 133 ceny brutto. 

Dziwna sytuacja obecnie z tymi nawozami bo rzekomo u "dużych" brak nawozów np saletry czy saletrzaku, a lokalnie pełne składy i dostępne od ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Przecież to już jest komuna. Chcesz kupić a nie ma i jest popyt i cena

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18

Ja kupiłem też nawóz. Rsm 28 1680 ( trochę drogi) saletrosan 26 .2900 . Teraz jak Putin odpowie sankcjami to gaz może ostro do góry pójść a w raz z nim nawozy. Więc jest ryzyko z tym czekaniem moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
10 godzin temu, matek0921 napisał:

To wy glosnio mówicie jebac PiS a to PiS takich jak ty właśnie jebie😄😄😄😄😄 ja nie narzekam na rządy pisu mi się podobają 💪💪💪💪 mam więcej niż ci się wydaje 😁😁😁😁

🤦🤦🤦 Żenada , ja bym się wstydził majac takiego wyborcę , skończ tą rozmowę bo poziom jaki pokazujesz przynosi wstyd twojej partii PiS 

Zresztą to nie w tym temacie powinna być ta rozmowa 

  • Like 4
  • Haha 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj