Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

stempos1980    7906
58 minut temu, 6465 napisał:

Może być. Jak sianko w ogrodzie doschnie to sipme do niej podczepie i w kosteczki zwiąże. 

Pamientam o fotkach😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Są tu jakie podkarpacioki dzisiaj i jutro dni otwartych drzwi w boguchwale bedzie tam co więcej niż w zeszłym roku czy też bida i wiecej ludzi niz atrakcji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
2 godziny temu, Bananek napisał:

Jak rozbierasz to odkupię od Ciebie ten świronek.

 

Za dużo pruchna żeby to było na handel. 

1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Po co rozbierasz spichlerz? 

Bo już się to wszystko sypie. 

1 godzinę temu, Dziad932 napisał:

To kurnik 🤔

Śpichleż był. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Może być. Jak sianko w ogrodzie doschnie to sipme do niej podczepie i w kosteczki zwiąże. 

Ja dalej myślę o wyjuchu do orek i uprawy, pieniądz na wartości traci a tak niech dwa złomy stoją, tylko, że traktorzysta tylko jeden 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12410
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Ja dalej myślę o wyjuchu do orek i uprawy, pieniądz na wartości traci a tak niech dwa złomy stoją, tylko, że traktorzysta tylko jeden 🤭

Ja mam 3 a też tylko ja obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Chłoporobotnik napisał:

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Może być. Jak sianko w ogrodzie doschnie to sipme do niej podczepie i w kosteczki zwiąże. 

Ja dalej myślę o wyjuchu do orek i uprawy, pieniądz na wartości traci a tak niech dwa złomy stoją, tylko, że traktorzysta tylko jeden 🤭

A czemu akurat 60. Przecież gdzie jak gdzie ale na AF większość psy wiesza na tym ciagniku. Pewnie ze 20 k trza dać żeby się w kupie trzymal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
46 minut temu, 6465 napisał:

Gdzie te szpaki?

Jest sobotnie południe, a jak wiadomo w sobotę krety nie ryją a szpaki nie latają ;) 

@Chłoporobotnik W 30 mamy przekładnie kierowniczą zębatą, tego typu przekładnie przenoszą bardzo mocno siły od kół. W 60 masz globoidalną przekładnie która praktycznie nie przenosi sił od kół. Generacyjnie dzieli je jakieś 30lat. Gdyby do 30 włożyć przekładnie od 60 można uzyskać większy kąt skrętu. Zastosowanie układu hydrostatycznego w dwóch wyżej wymienionych ciągnikach poprawia komfort prowadzenia pojazdu przy okazji zyskamy dłuższą żywotność sworznia głównego osi(tylko w przypadku zastosowania siłownika wzdłuż osi). 

Od siebie dodam że przekładnia w 30 jest elementem dość kapryśnym i niezbyt trwałym, szybko pojawia się luz a jakość dzisiejszych części jest po prostu masakryczna. Najtańszą formą wspomagania hydraulicznego które da sobie radę w 30 będzie zastosowanie siłownika wspomagającego od francuza(np. xara) z tego też samochodu odkręcamy główkę przekładni kierowniczej i montujemy na przekładnie oryginalną. Pompę elektryczną możemy pobrać z opla. Całość na szrocie będzie kosztować z 300zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
TheraRolnik napisał:

1 minutę temu, Bananek napisał:

Kurła, ten Przemek to chyba do wszystkich numery ma. 😉

Nie do wszystkich

Do mnie nie ma 😉

pewny jesteś 🤔🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
3 minuty temu, hubertb napisał:

Jest sobotnie południe, a jak wiadomo w sobotę krety nie ryją a szpaki nie latają ;) 

@Chłoporobotnik W 30 mamy przekładnie kierowniczą zębatą, tego typu przekładnie przenoszą bardzo mocno siły od kół. W 60 masz globoidalną przekładnie która praktycznie nie przenosi sił od kół. Generacyjnie dzieli je jakieś 30lat. Gdyby do 30 włożyć przekładnie od 60 można uzyskać większy kąt skrętu. Zastosowanie układu hydrostatycznego w dwóch wyżej wymienionych ciągnikach poprawia komfort prowadzenia pojazdu przy okazji zyskamy dłuższą żywotność sworznia głównego osi(tylko w przypadku zastosowania siłownika wzdłuż osi). 

Od siebie dodam że przekładnia w 30 jest elementem dość kapryśnym i niezbyt trwałym, szybko pojawia się luz a jakość dzisiejszych części jest po prostu masakryczna. Najtańszą formą wspomagania hydraulicznego które da sobie radę w 30 będzie zastosowanie siłownika wspomagającego od francuza(np. xara) z tego też samochodu odkręcamy główkę przekładni kierowniczej i montujemy na przekładnie oryginalną. Pompę elektryczną możemy pobrać z opla. Całość na szrocie będzie kosztować z 300zł. 

Tylko po co komu to wspomaganie? Chyba jak kobita za kierownicą jeździ albo tur założony, toż to leciutko się kręci. Najgorsza jazda to bronowanie orek czy podorywek i kręcenie, wtedy trzeba dobrze w garści trzymać kierownicę. W moim Senior twierdzi, że odkąd kupił to do przekładni nie zaglądane, jedynie było z jednej strony o jeden ząbek przestawione i opony zdzierało, teraz ustawione równo i po drodze jedną ręką można trzymać, jedzie jak po sznurku. Skręt? Toż lux jest, w miejscu wnet zakręci. 3 metrowy przycok spokojnie wystarcza, żeby na 2 razy nawrócić przy objeżdżaniu ziemniaków.

6 minut temu, Krzak napisał:

A czemu akurat 60. Przecież gdzie jak gdzie ale na AF większość psy wiesza na tym ciagniku. Pewnie ze 20 k trza dać żeby się w kupie trzymal

Zetory są drogie a zachodnich wynalazków nie chcę bo gdzie do tego części znajdę i kto mi to naprawi. Moda teraz się robi w okolicy na jakieś większe MF ale ja do tego jestem nie przekonany. Wyjuch to wyjuch, każdy byle macher naprawi i części choć marnej jakości na każdym rogu kupi. To tak jak z prasą, znajomy miał Claasa Markanta, wywiózł go na złom i przytargał Sipmę. Części łatwo dostępne i tańsze, nie ma problemu z wiązaniem. Pod koniec robili mu już na zamówienie sznurek spleciony z dwóch, gruby bo na innym nie chciała wiązać. Pojechała na złom, wziął za nią 1200zł, dołożył 2500 i kupił Sipmę, dokupił nowy wał i maszyna śmiga, już kawałek siana nią sprasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
10 minut temu, slawek74 napisał:

pewny jesteś 🤔🤭

No tak nie bardzo 🤭

Kto ogarnięty to łatwo w internecie mój numer znajdzie 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
11 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Tylko po co komu to wspomaganie?

Wynaleziono je po to żeby człowiek nie musiał walczyć z układem kierowniczym. Oraz stłumić drgania przekazywane od kół. 

11 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Skręt? Toż lux jest, w miejscu wnet zakręci. 3 metrowy przycok spokojnie wystarcza, żeby na 2 razy nawrócić przy objeżdżaniu ziemniaków.

A wyobraź sobie że mógłby być jeszcze lepszy. 

11 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Zetory są drogie

Nie są tylko trzeba wiedzieć czego szukać:

Ciągnik Zetor 4718 Terespol • OLX.pl

ZETOR 6718 . Dębówka • OLX.pl

 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Tylko po co komu to wspomaganie? Chyba jak kobita za kierownicą jeździ albo tur założony, toż to leciutko się kręci. Najgorsza jazda to bronowanie orek czy podorywek i kręcenie, wtedy trzeba dobrze w garści trzymać kierownicę. W moim Senior twierdzi, że odkąd kupił to do przekładni nie zaglądane, jedynie było z jednej strony o jeden ząbek przestawione i opony zdzierało, teraz ustawione równo i po drodze jedną ręką można trzymać, jedzie jak po sznurku. Skręt? Toż lux jest, w miejscu wnet zakręci. 3 metrowy przycok spokojnie wystarcza, żeby na 2 razy nawrócić przy objeżdżaniu ziemniaków.

Oj chopok, jak Cię lubię tak tutaj głupoty pier**lisz. Nie wyobrażam sobie pracy ciapkiem bez wspomagania. Centralnie wszędzie się nim wywinę. Miarą trafności wspomagania jest to, że wuja mając swoją sprawną trzydziestkę, woli odemnie się pożyczyć żeby ogródek uprawić, bo w miejscu się nim obkręci :P Ja nawet nie wiem od czego wspomaganie mam, ale działa super. Lżej się kręci jak w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, sadownik12 napisał:

Ja nawet nie wiem od czego wspomaganie mam, ale działa super.

Kiedyś wkładano całe kolumny z lublinów lub dostawczych mercedesów ale teraz te kolumny są mało dostępne. Najlepiej wstawić orbitrol normalnie 30 nie do poznania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czas w chłodzie posiedzieć. sie naturlałem. chyba wystarczy na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
16 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Tylko po co komu to wspomaganie? Chyba jak kobita za kierownicą jeździ albo tur założony, toż to leciutko się kręci. Najgorsza jazda to bronowanie orek czy podorywek i kręcenie, wtedy trzeba dobrze w garści trzymać kierownicę. W moim Senior twierdzi, że odkąd kupił to do przekładni nie zaglądane, jedynie było z jednej strony o jeden ząbek przestawione i opony zdzierało, teraz ustawione równo i po drodze jedną ręką można trzymać, jedzie jak po sznurku. Skręt? Toż lux jest, w miejscu wnet zakręci. 3 metrowy przycok spokojnie wystarcza, żeby na 2 razy nawrócić przy objeżdżaniu ziemniaków.

 

Mało jeździsz to ci nie potrzebne 😉 jak byś porobił więcej i po całym dniu kręcenia rękami byś nie mógł ruszać to zdanie byś zmienił 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@chłoporobotnik jak 60 kupisz to pewnie i pola dobierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tutaj tak pomodzone 💁. Od czego co i jak, nie wnikałem. Póki co działa za***iście i oby tak dalej. 

 

IMG_20220625_143958.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez wspomagania najgorzej cofać z przyczepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
12 minut temu, hubertb napisał:

Wynaleziono je po to żeby człowiek nie musiał walczyć z układem kierowniczym. Oraz stłumić drgania przekazywane od kół. 

A wyobraź sobie że mógłby być jeszcze lepszy. 

Nie są tylko trzeba wiedzieć czego szukać:

Ciągnik Zetor 4718 Terespol • OLX.pl

ZETOR 6718 . Dębówka • OLX.pl

 

To jak mam płacić za taki zabytek jak takie Zetory to wolę tyle samo dać a mieć 10 lat młodszą siuntkę. 

12 minut temu, sadownik12 napisał:

Oj chopok, jak Cię lubię tak tutaj głupoty pier**lisz. Nie wyobrażam sobie pracy ciapkiem bez wspomagania. Centralnie wszędzie się nim wywinę. Miarą trafności wspomagania jest to, że wuja mając swoją sprawną trzydziestkę, woli odemnie się pożyczyć żeby ogródek uprawić, bo w miejscu się nim obkręci :P Ja nawet nie wiem od czego wspomaganie mam, ale działa super. Lżej się kręci jak w samochodzie.

To jakim cudem dzięki temu wspomaganiu tak cudownie się poprawia promień skrętu? Wytłumacz mi to bo jak nigdy nie pracował sprzętem ze wspomaganiem. 

 

1 minutę temu, Krzak napisał:

@chłoporobotnik jak 60 kupisz to pewnie i pola dobierzesz.

Po co? Ma być lżej orać i lepiej uprawić i tyle. U mnie pole ma spełniać funkcję taką żeby być samowystarczalnym i nadwyżkę, której jest raczej niewiele sprzedać. Mi więcej nie trzeba, teraz jeszcze etat się trochę zmienił i nie ma sensu się turlać po czyimś.

Edytowano przez Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
2 minuty temu, Pafnucy napisał:

czas w chłodzie posiedzieć. sie naturlałem. chyba wystarczy na dzisiaj.

Kogo 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

@TheraRolnik Najgorsze jest cofanie, w przypadku wspomagania odchylony do tyłu manewruje jedną ręką. Bez wspomagania jest dużo trudniej. Co do wspomagania kolega do t25 włożył kolumnę bodaj od Stara, aż zbyt lekko to chodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

Kogo 🤔

siana w bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

To jak mam płacić za taki zabytek jak takie Zetory to wolę tyle samo dać a mieć 10 lat młodszą siuntkę. 

 

Którą się 10 razy gorzej pracuje 

1 minutę temu, Chłoporobotnik napisał:

 

To jakim cudem dzięki temu wspomaganiu tak cudownie się poprawia promień skrętu? Wytłumacz mi to bo jak nigdy nie pracował sprzętem ze wspomaganiem.

Po prostu skręcasz w miejscu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

Którą się 10 razy gorzej pracuje 

Co za różnica taki Zetor a siuntka? Moc praktycznie taka sama, tak samo podnośnik działa na włączonym wałku (może się mylę, jeśli tak to mnie popraw), kabina u mnie ma spełniać tylko rolę "aby na łeb nie kapało" jakby burza czy deszcz złapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj