Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

To jakim cudem dzięki temu wspomaganiu tak cudownie się poprawia promień skrętu? Wytłumacz mi to bo jak nigdy nie pracował sprzętem ze wspomaganiem.

Kręcisz w miejscu, nie musisz szarpać się z kierownicą i manewrować przód tył żeby dało się ją obkręcić. No to jak w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Co za różnica taki Zetor a siuntka? Moc praktycznie taka sama, tak samo podnośnik działa na włączonym wałku (może się mylę, jeśli tak to mnie popraw), kabina u mnie ma spełniać tylko rolę "aby na łeb nie kapało" jakby burza czy deszcz złapał.

to siuntke to szybciej odprowadzał będziesz niż haśke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już nie mówiąc o jeździe po orce. Bo to ręce może połamać. Tutaj sobie leżę na kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

A mi przyjedziesz poturlac ? Jutro mam 6ha do turlania 

jutro jest niedziela. sie nie turla. tym bardziej że deszczu nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

@sadownik12 Kolumna pochodzi z samochodu Lublin II. 

@Chłoporobotnik Takim jak osiągnęła to fabryka pod koniec życia trzydziestki, zwiększyli kont skrętu kół. Stosując dwa drążki nie da się uzyskać asymetrycznego układu skrętnego kół(tak też jest w MF np. 255). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Co za różnica taki Zetor a siuntka? Moc praktycznie taka sama, tak samo podnośnik działa na włączonym wałku (może się mylę, jeśli tak to mnie popraw), kabina u mnie ma spełniać tylko rolę "aby na łeb nie kapało" jakby burza czy deszcz złapał.

W siuntce podnośnik na wyłączonym wałku działa jedynie przez biegi 😉 a w zetorze cały czas podnośnik działa 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Kręcisz w miejscu, nie musisz szarpać się z kierownicą i manewrować przód tył żeby dało się ją obkręcić. No to jak w samochodzie.

Też mi szarpanie, do tyłu podciągnąć i wmanewrować. Szkoda czasu na przeróbki. 

Przed chwilą, Pafnucy napisał:

to siuntke to szybciej odprowadzał będziesz niż haśke.

Jeździło się, u gościa przez sezon wszystko siuntką robiłem i jak dla mnie lux sprzęt. Mocy więcej niż C-330 a o to mi chodzi. Bardzo dobrze to wspominam, jedynie sprzęgło mi się trochę nie podoba, w C-330 lepiej. A tak to byłem zadowolony.

Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

W siuntce podnośnik na wyłączonym wałku działa jedynie przez biegi 😉 a w zetorze cały czas podnośnik działa 

 

Nawet jeśli to i tak taka C-360 by nie pracowała z zawieszanymi maszynami na wałek. Bo do opryskiwacza to lepszy sprzęt w garażu stoi, rozrzutnik to na kołach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
2 minuty temu, Pafnucy napisał:

jutro jest niedziela. sie nie turla. tym bardziej że deszczu nie nadają.

Ale już suche to trzeba turlać 😉 jeszcze 15ha do koszenia czeka 

Trzeba kosiarkę naprawić i po niedzieli znowu kilka ha położyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Co za różnica taki Zetor a siuntka? Moc praktycznie taka sama, tak samo podnośnik działa na włączonym wałku (może się mylę, jeśli tak to mnie popraw), kabina u mnie ma spełniać tylko rolę "aby na łeb nie kapało" jakby burza czy deszcz złapał.

Różnica jest olbrzymia, sprzęgło WOM oraz pompa bez wałka. Podnośnik jest mocniejszy, cały zresztą TUZ, układ pedałów zupełnie inny. Skrzynia też jest inna(ma inne przełożenia), generalnie siuntka może być z 91 roku a i tak będziesz się tam męczył gorzej niż 6718.

3 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Też mi szarpanie, do tyłu podciągnąć i wmanewrować. Szkoda czasu na przeróbki. 

yyy jak do tyłu podciągnąć ty się w ogóle kiedyś do przyczepy zapiąłeś? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
Przed chwilą, hubertb napisał:

Różnica jest olbrzymia, sprzęgło WOM oraz pompa bez wałka. Podnośnik jest mocniejszy, cały zresztą TUZ, układ pedałów zupełnie inny. Skrzynia też jest inna(ma inne przełożenia), generalnie siuntka może być z 91 roku a i tak będziesz się tam męczył gorzej niż 6718.

Panie Hubciu, u mnie to by to robiło max 20mtg na rok. To każdy da radę. Bo C-330 robi teraz 40-45, to choćby te orki, uprawy, rozrzutnik zajęło 20mtg na rok to tyle by to robiło. C-330 do opryskiwacza, ziemniaków, kursy z podlewaniem. Do podnoszenia to każdy podniesie, pług UG 2, kultywator 1,8 z wałkiem i tyle. U mnie jak w opryskiwacz jest zalane więcej niż 150l to święto, raz miałem 200l wlane i tyle. Rozsiewacza nie mam i nie kupuję. Mi tylko chodzi o to żeby pług głębiej zapuścić i pod górkę żeby to szło i kultywator miał lepszą prędkość niż C-330 przy jeździe na czwórce i nic więcej nie wymagam. Tak jak u znajomego, C-330 ma swój sprzęt, siuntka swój. C-360 u niego ciąga kosiarkę, rozrzutnik, prasę, pług, kultywator, brony a C-330 siewnik, opryskiwacz, rozsiewacz, Cyklopa, przewracarki do siana, Orkan i kombajn do ziemniaków. 

6 minut temu, hubertb napisał:

yyy jak do tyłu podciągnąć ty się w ogóle kiedyś do przyczepy zapiąłeś? 

Moja C-330 nigdy przyczepy nie ciągała żadnej. Dwukołówkę się w rękach podciągnie na pusto, wozy też. Dwukołówką się cofnie, wozem podjedzie przodem a czasem się i wtaczało pełny we 3 czy 4 chłopa pod stodołę bo z górki trochę podwórko leci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
3 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

 . 

Moja C-330 nigdy przyczepy nie ciągała żadnej. Dwukołówkę się w rękach podciągnie na pusto, wozy też. Dwukołówką się cofnie, wozem podjedzie przodem a czasem się i wtaczało pełny we 3 czy 4 chłopa pod stodołę bo z górki trochę podwórko leci. 

🤦🤦🤦

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9946
11 minut temu, TheraRolnik napisał:

Ale już suche to trzeba turlać 😉 jeszcze 15ha do koszenia czeka 

Trzeba kosiarkę naprawić i po niedzieli znowu kilka ha położyć 

Nie mogłeś wszystkiego skosić ? Ewentualnie teraz wszystko na raz ? Skoro taka pogoda jest :o

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
12 minut temu, TheraRolnik napisał:

W siuntce podnośnik na wyłączonym wałku działa jedynie przez biegi 😉 a w zetorze cały czas podnośnik działa 

 

Jak Ci konstruktorzy wtedy do tego doszli???? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25679
25 minut temu, Pafnucy napisał:

czas w chłodzie posiedzieć. sie naturlałem. chyba wystarczy na dzisiaj.

Bo czas ku temu. Miastowi od wczoraj weekend mają. 

Zaraz jadę po dwa zimne browce do sklepu. Zacząłem szanować czas pracy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
Pafnucy napisał:

czas w chłodzie posiedzieć. sie naturlałem. chyba wystarczy na dzisiaj.

poka 🤔🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miastowe mają prawo. Ja wsiowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No i co? Lubisz się siłować ze sprzęgłem czy jak? Sam zauważyłeś że pracuje beznadziejnie w 60(a już drugi stopień wcisnąć to trzeba mieć trochę krzepy) w zetorze rozwiązano to tak że pod nogą masz tylko pierwszy stopień(skok jest większy lepiej go się wyczuwa i bardzo lekko wciska), drugi jest włączany dodatkową dźwignią. Tak napięte sprzęgło może być i nawet 5 minut co przydaje się przy np. rozrzutniku. Cały ciągnik waży ponad 3 tony dysponuje uciągiem o którym 60 możesz pomarzyć. Moc jest większa bo 6718 masz pod butem ponad 60KM. Po za tym nic nie wyje w tym ciągniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, szymon09875 napisał:

Nie mogłeś wszystkiego skosić ? Ewentualnie teraz wszystko na raz ? Skoro taka pogoda jest :o

Jak by to było w 1-2 kawałkach i blisko domu  to bym skosił 😉 a że wyjazd na łąkę np. 5ha to wyprawa na cały dzień bo sam przejazd minimum godzinę zajmuje w jedną stronę to nie szaleje i za dużo nie koszę 😉

A po drugie ja też muszę się dopasować do tego co mi prasuje, kiedy on będzie mieć czas 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
Pafnucy napisał:

Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Co za różnica taki Zetor a siuntka? Moc praktycznie taka sama, tak samo podnośnik działa na włączonym wałku (może się mylę, jeśli tak to mnie popraw), kabina u mnie ma spełniać tylko rolę "aby na łeb nie kapało" jakby burza czy deszcz złapał.

to siuntke to szybciej odprowadzał będziesz niż haśke.

dobre 👍😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4908
Przed chwilą, hubertb napisał:

No i co? Lubisz się siłować ze sprzęgłem czy jak? Sam zauważyłeś że pracuje beznadziejnie w 60(a już drugi stopień wcisnąć to trzeba mieć trochę krzepy) w zetorze rozwiązano to tak że pod nogą masz tylko pierwszy stopień(skok jest większy lepiej go się wyczuwa i bardzo lekko wciska), drugi jest włączany dodatkową dźwignią. Tak napięte sprzęgło może być i nawet 5 minut co przydaje się przy np. rozrzutniku. Cały ciągnik waży ponad 3 tony dysponuje uciągiem o którym 60 możesz pomarzyć. Moc jest większa bo 6718 masz pod butem ponad 60KM. Po za tym nic nie wyje w tym ciągniku. 

Tylko gdzie do tego cara części kupić? Stary, mało popularny u nas wyrób, części w sklepach pewnie zero. A różnice pomiędzy polskim wytworem są. Lepiej się pomęczyć i mieć wszystko pod nosem niż potem jeździć szukać albo może jeszcze zamawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
5 minut temu, Leszy napisał:

Jak Ci konstruktorzy wtedy do tego doszli???? :P

To prosta przeróbka, nawet części z zetora pasują do siuntki. Ale skrzynia w mak do rozebrania. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
5 minut temu, Agrest napisał:

Zacząłem szanować czas pracy

Jednak pewnie trochę czasu zajęło aby do tego dojrzeć? Co nie? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
10 minut temu, Leszy napisał:

Jak Ci konstruktorzy wtedy do tego doszli???? :P 

Pewnie przez przypadek 🤣

Edytowano przez TheraRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj