Polecane posty

pawel885    2279
40 minut temu, Mariu napisał:

Ponad 250 km. Z transportem 125. Brutto. 

ja mam deko dalej do morawicy i 100 brutto przywiózł 

23 minuty temu, Michal014d napisał:

Kurde to ile do mnie na podlasie wyniesie cena pod samą granicę z Białorusią? 😮

w okolicach Pasymia masz kredę jeziorną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

No bo to od firmy zależy ile zarobić chce, wiadomo. A z tym dofinansowaniem to już chodzą pogłoski ze lepiej się pospieszyć jak ktoś chce skorzystać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermesxx    0
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Gorzej jak złapią jełopów wśród rolników, którzy wezmą nawóz w komis.  Zapchanie magazynów dystrybutorów to jedyna droga do obniżek i tutaj się z Tobą zgadzam. Jak w tym roku wypali im sprzedaż nawozów z drakońskimi marżami to kupno nawozu w dobrej cenie w kolejnych latach będzie szalenie trudne.

 

Jak z wcześniej publikowanego filmiku wynika zatowarowane są tylko składy autoryzowanych dystrybutorów GA, reszta świeci pustkami i kupuje na bieżąco, ale obawiam się innego scenariusza, że jak magazyny zaczną puchnąć to pojawi się eksport przez pośredników na zachód. jedyna szansa na obniżkę cen nawozów to taniejący gaz, i rynek gazu trzeba obserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
14 minut temu, Mariu napisał:

No bo to od firmy zależy ile zarobić chce, wiadomo. A z tym dofinansowaniem to już chodzą pogłoski ze lepiej się pospieszyć jak ktoś chce skorzystać. 

A co juz koniec kasy z puli czy co? Bo ja teraz planowalem probki pobrać papiery pozbierac i jakos na wiosne złożyć wszystko a tu taki news to moze trzeba bedzie sie na juz z wszystkim uwinac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Ja też zamawiałem właśnie z Agroloku na listopad, zamawiane we Wrześniu standard calk dwie patelnie po 125 brutto, Morawica wychodziła aż dziwne bo drożej ok 130 jak dobrze pamiętam. W lutym Morawicę zamawiałem po 94zl brutto ale musiałem domówić pod wniosek. Na place jęczmienia lepiej dać teraz kredę typu atrigran czy sypkie standard calc? Kizeryt też pójdzie jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

 

9 godzin temu, cinek1808 napisał:

Narazie sami spekulanci. Blacha w dół poszła a w sklepie nic nie tanieje. Sąsiad dziś mówił że saletrzak po 3950 zł tona. Jest nowy minister rolnictwa może coś do wiosny wymyśli z tymi cenami

nowy minister rolnictwa ???  kolejna marionetka i tyle ...... prezes dalej ten sam, a ceny nawozów jakie są  takie będą na wiosnę nie ma sie co łudzić ze będzie taniej takie moje zdanie , może maj czerwiec coś poleci w dół ale na ten sezon taniej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Michal014d napisał:

Wiesz ja juz powoli sie czaje na dofinansowanie do wapnowania tyle że jeszce nic sie niedowiadywalem. Bo nwm czy sie zalapie na 300zl doplaty czy 200zl bo nwm jak te hektary liczyć czy tylko orne wlasnosciowe czy z dzierzawami ustnymi czy uzytki zielone tez sie licza🤔

Do końca roku tylko i koniec programu dofinansowań do wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
1 godzinę temu, youn81 napisał:

 

nowy minister rolnictwa ???  kolejna marionetka i tyle ...... prezes dalej ten sam, a ceny nawozów jakie są  takie będą na wiosnę nie ma sie co łudzić ze będzie taniej takie moje zdanie , może maj czerwiec coś poleci w dół ale na ten sezon taniej nie będzie

No j fajno  będzie ekologia mniej pracy więcej czasu👍 niech sobie trzymają te nawozy, a kto bogaty niech kupuje po 4 tys tylko potem niech nie stęka że mu się nie opłaca.

8 godzin temu, Michal014d napisał:

Jesli tak jak mowisz to 200zl/t bedzie mi przysługiwało bo łąk sporo mam i wszystkiego powyzej 30ha sie nazbiera :( Ale jeszcze sie łudze że o same orne działki chodzi i wtedy 300zl/t by bylo.

Co się krzywisz? 200 zł do tony czystego składnika to mało? Jak kupisz wapno po 100zł 50% to Ci się całość zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Widzisz jakie plony tu ludzie podają. Jak koleś w którymś temacie pisał że bez nawozu zbierał 9t, a z nawozem 6.5, bo mu zboze wyłożyło, to dla takiego bez różnicy po ile będą nawozy 

Edytowano przez daron64
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
9 godzin temu, Mariu napisał:

Ponad 250 km. Z transportem 125. 

Morawica wolno działa tam jest dużo skały ktora chyba się nie rozlozy, ten nordkalk jest miekki więc szybciej, chociaż po roku widać jak leżą kamyki jeszcze, najlepsze radkowit premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13
45 minut temu, masa24 napisał:

Niby czemu koniec ? Trwa do 2023

Na przykładzie Kielc: wnioski przyjmowane są do końca obecnego roku, a realizacja wniosków do 2022. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Dnia 26.10.2021 o 22:34, GRZES1545 napisał:

Jaki kierunek pozarolniczy chodzi Ci po głowie? Też o tym myślałem. 

Już byś chciał pomysł przejąć? Wiedza kosztuje, a tu każdy jest konkurencją na rynku

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Jedyna nadzieja że Donald wróci do korytka i wtedy to dopiero będą normalne ceny, a krowy zaczną wreszcie dawać mleko  ... a olej napędowy pewnie będzie po 16 zeta.

Edytowano przez tracker
  • Like 4
  • Haha 1
  • Confused 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
35 minut temu, GRZES1545 napisał:

No j fajno  będzie ekologia mniej pracy więcej czasu👍 niech sobie trzymają te nawozy, a kto bogaty niech kupuje po 4 tys tylko potem niech nie stęka że mu się nie opłaca.

Co się krzywisz? 200 zł do tony czystego składnika to mało? Jak kupisz wapno po 100zł 50% to Ci się całość zwróci?

Z nordcalcu na podlasie pod granice z Białorusią to mysle ze w granicach 150-200zl po dzisiejszych cenach wszystkiego... tyle ze teraz chłopaki mnie nastraszyli ze do konca roku mozna tylko sie ubiegac o dofinansowanie.

1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Do końca roku tylko i koniec programu dofinansowań do wapna.

Pewne info bo ma stronach oschr że niby do 2023roku? Jeśli to prawda to juz ciężko mi bedzie wszystko ogarnąć do końca roku :(

25 minut temu, Acodin napisał:

Na przykładzie Kielc: wnioski przyjmowane są do końca obecnego roku, a realizacja wniosków do 2022. 

 

Gdzie to wyczytałes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

No bo byłem w sierpniu w odr i już wtedy mi mówili że rok 2022 może być tylko na rozliczenie 2021. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, tracker napisał:

Jedyna nadzieja że Donald wróci do korytka i wtedy to dopiero będą normalne ceny, a krowy zaczną wreszcie dawać mleko  ... a olej napędowy pewnie będzie po 16 zeta.

I to jest te polskie szambomyslenie. będzie albo pisiu albo peło. I tak uwa do końca świata. gracze od początku walą gole samobójcze A ludzie biorą ich dalej do drużyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
12 minut temu, Mariu napisał:

No bo byłem w sierpniu w odr i już wtedy mi mówili że rok 2022 może być tylko na rozliczenie 2021. 

To muszę przyspieszać choć na same badania gleby pewnie z 2-3tygodnie czekac trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bo trzeba na kogoś złożyć wszelkie niepowodzenia... Wielu krzykaczy tu przypomina mi mojego sąsiada - miał bizona - w żniwa kto by do niego nie pojechał o usługę to usłyszał  "kup paliwa bo nie mam na czym wyjechać nawet" - jak wam się nic nie opłaca to po co ciągniecie ten kierat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Gratulacje dla obsranych👍

Informacje od pewnego dystrybutora Lubelskiegio ,,Panie zaczął się owczy pęd, saletra w granicach 3 tyś, ludzie dostają już zaliczki i zaczynają zakupy bo gdzieś słyszeli że na wiosnę nie będzie nawozów"  towar ponoć idzie cały czas.

Przykład mam z sąsiedniej wioski wczoraj dwóch asów zamówiło azoty I npk, już dostarczone.😎 

Jednak prawdę prezes GA powiedział  ,,Rynek zaakceptował ceny"😎 widać na wsi źle nie jest jak obecna sytuacja cenowa nie robi na niektórych wrażenia.

@pawel885 może u was tacy płatnicy że gość nie chce kosić i upominać się o swoje?

Tacy rozwinięci i chodzicie do takiego żeby wam wykosił🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moich dwóch ziomków też to samo. co mieli wolnego grosza to wszystko w azotowe na przyszły rok i z zapasem żeby i w 2023 na start było. bo trzeba, bo świat się kończy a nawozy będą po 10 tyś albo ich nie będzie w ogóle. co najlepsze to te same panikarze co na początku cowida twierdzili że wszyscy zginiemy. widać taki ich styl 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878
3 minuty temu, HF86 napisał:

moich dwóch ziomków też to samo. co mieli wolnego grosza to wszystko w azotowe na przyszły rok i z zapasem żeby i w 2023 na start było. bo trzeba, bo świat się kończy a nawozy będą po 10 tyś albo ich nie będzie w ogóle. co najlepsze to te same panikarze co na początku cowida twierdzili że wszyscy zginiemy. widać taki ich styl 😂

Jaką stawkę nawozu np saletry obstawiasz na wiosnę 2022 roku? Moim zdaniem już jedynki na początku nie zobaczymy. Wzrosty zbóż utrzymają cenę a później przyjdzie luty i dopiero zrobi się sraczka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4878

Na cennikach nie ma nic, ani na jednym małym składziku ani na drugim większym. W magazynach też pusto, jedynie wapno i saletrzak po 2600-2800. Polifoska po ile była to była i większość mniej lub więcej kupiła i wykupiła wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj