Polecane posty

galan99    7621

Oj pomału poczekamy wszystko jest możliwe wiec o tym że  Rząd ma wiele możliwości i może to wykorzystać , Unia zezwoliła na dopłaty do prądu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
46 minut temu, Agrest napisał:

W niskiej 😜

Kupiłem po 260 za 5l

Kiedy takie zakupy? W internecie nigdy takiej ceny nie widziałem, przejeździłem trzy sąsiadujące powiaty i w absolutnie żadnym sklepie z SOR też nie widziałem takiej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Ten cennik to u producenta a ile b. na placu bo całego samochodu nie potrzebuje a na 2 lata do przodu nie kupuje?

Tylko tam jest też napisane że cena ta obowiązuje tylko w przypadku dokonania przedpłaty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchajcie panowie, może panie, sami siebie nakręcacie, a ktoś na nas zarabia krocie, myślicie trochę czy raczej żywioł? zero jakiegokolwiek zainteresowania, niech sobie trzymają kilka miesięcy te nawozy i te ceny.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, galan99 napisał:

Ko go obchodzi drukowany pieniądz wiem że stanieje i poczekam na ten tańszy .

Na odbudowę kasa z Unii tez jest na kredyt i co ma to do nawozów nic .

nadzieję to też mam że nie będzie drożej i najwyżej cieplutkim posypie deczko na wiosnę. ale jak by z 200 zł potanialo to już słyszę ten ból d*py sąsiada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
1 godzinę temu, Agrest napisał:

W niskiej 😜

Kupiłem po 260 za 5l.

Dziś ostatnie 450kg mgso4 po 46 za worek kupiłem

2 tygodnie temu brałem siarczan z Agrochemu tonę to wyszedł po 36 za worek

1 godzinę temu, Agrest napisał:

W niskiej 😜

Kupiłem po 260 za 5l.

Dziś ostatnie 450kg mgso4 po 46 za worek kupiłem

2 tygodnie temu brałem siarczan z Agrochemu tonę to wyszedł po 36 za worek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262

Czemu panikujecie, dystrybutorzy mają umowy z GA towar muszą odbierać i za niego płacić, nikt im za darmo nie daje a podobno termin płatności od GA to 7 dni, co miesiąc towar muszą przyjmować, mogą przyjąć miesiąc, dwa, zapłacić ale co dalej jak nie będzie zbytu? Myślę że nie mają takich obrotowek żeby trzymać towar pół roku i mrozic kasę, w końcu któryś dystrybutor pęknie i zejdzie z marż bo będzie chciał się odblokować finansowo i wtedy już poleci 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Narazie sami spekulanci. Blacha w dół poszła a w sklepie nic nie tanieje. Sąsiad dziś mówił że saletrzak po 3950 zł tona. Jest nowy minister rolnictwa może coś do wiosny wymyśli z tymi cenami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4113
9 minut temu, tommy66692 napisał:

Czemu panikujecie, dystrybutorzy mają umowy z GA towar muszą odbierać i za niego płacić, nikt im za darmo nie daje a podobno termin płatności od GA to 7 dni, co miesiąc towar muszą przyjmować, mogą przyjąć miesiąc, dwa, zapłacić ale co dalej jak nie będzie zbytu? Myślę że nie mają takich obrotowek żeby trzymać towar pół roku i mrozic kasę, w końcu któryś dystrybutor pęknie i zejdzie z marż bo będzie chciał się odblokować finansowo i wtedy już poleci 

 

na pszenicy już zarobili 300 , na rzepaku700 , na kuku  z 250 to mają z czego dokładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Gorzej jak złapią jełopów wśród rolników, którzy wezmą nawóz w komis.  Zapchanie magazynów dystrybutorów to jedyna droga do obniżek i tutaj się z Tobą zgadzam. Jak w tym roku wypali im sprzedaż nawozów z drakońskimi marżami to kupno nawozu w dobrej cenie w kolejnych latach będzie szalenie trudne.

6 minut temu, tommy66692 napisał:

Czemu panikujecie, dystrybutorzy mają umowy z GA towar muszą odbierać i za niego płacić, nikt im za darmo nie daje a podobno termin płatności od GA to 7 dni, co miesiąc towar muszą przyjmować, mogą przyjąć miesiąc, dwa, zapłacić ale co dalej jak nie będzie zbytu? Myślę że nie mają takich obrotowek żeby trzymać towar pół roku i mrozic kasę, w końcu któryś dystrybutor pęknie i zejdzie z marż bo będzie chciał się odblokować finansowo i wtedy już poleci 

 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015

O toto...piszemy tu już jakiś czas o tym. Nie kupować do marca i tyle, a jak będzie drogo to ekologia, zgłaszam do arimr  na wiosnę i dodatkowe dopłaty się zgarnie a niech rośnie co chce, najwyżej zamiast kombajnu talerzówka wykosi. Sporo ludzi spotykam ktorzy tak zrobili i na etat, a teraz będzie takich więcej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powtórzę raz jeszcze, gdzie była GA jak gaz szedł do góry? ano sprzedawała ogromne ilości za granicę wypełniając kontrakty za niska cene. Teraz gdy azot zdrożał to pchają w polski biedny naród.  Otwórzcie sprzedaż zagraniczną i sprzedajcie ten drogo azot a my poczekamy na spadki cen do wiosny. .. A przepraszam przecież zachód jest mądrzejszy od Polaka i po 3 tyś azotu nie kupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262

Jak gaz stanieje to do nas przyjedzie nawóz jak nie z Rosji, to z Litwy, Łotwy, Rumuni czy Węgier 

GA nic nie ugra, chcą ogłupiać rolnika dalej ale miejmy nadzieję że tym razem się to nie uda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
20 minut temu, cinek1808 napisał:

saletrzak po 3950 zł tona

u nas saletrę idzie kupić po 2800 , na szczęście chłopy nie są zainteresowani 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

O toto...piszemy tu już jakiś czas o tym. Nie kupować do marca i tyle, a jak będzie drogo to ekologia, zgłaszam do arimr  na wiosnę i dodatkowe dopłaty się zgarnie a niech rośnie co chce, najwyżej zamiast kombajnu talerzówka wykosi. Sporo ludzi spotykam ktorzy tak zrobili i na etat, a teraz będzie takich więcej.

Nawozy to są środki do produkcji a nie żaden luksus, jak państwo tego nie rozumie, to naród ich rozliczy jak będzie głodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015

 

2 minuty temu, tommy66692 napisał:

Jak gaz stanieje to do nas przyjedzie nawóz jak nie z Rosji, to z Litwy, Łotwy, Rumuni czy Węgier 

GA nic nie ugra, chcą ogłupiać rolnika dalej ale miejmy nadzieję że tym razem się to nie uda 

A powinniśmy stracić zaufanie do nich i kupować choćby wschodni nawóz. Ale czuję że mogą podnieść cło. Tymczasem po próbie ściągnięcia nawozu z Ukrainy okazało się że tamten rząd zakazał wywozu nawozów z kraju w celu zabezpieczenia własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Już firmy zapowiadają wzrost cen żywności bo nowy ład trzeba sponsorować z kieszeni przedsiębiorcy. Do tego brak pracowników do pracy w rolnictwie, oraz rosnące koszty produkcji sprawia że ceny pójdą w górę. 

Najbardziej mnie wku**** że w Polsce gaz drogi a oni sprzedają gaz do Mołdawii . Wielcy przyjaciele. Albo jakie to mają kontakty na tani gaz w innych części świata. Prawda jest taka że Unia wojuje z Chinami a oni teraz trzymają rękę na jajach i zaciskają. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
9 minut temu, gustaww napisał:

Powtórzę raz jeszcze, gdzie była GA jak gaz szedł do góry? ano sprzedawała ogromne ilości za granicę wypełniając kontrakty za niska cene. Teraz gdy azot zdrożał to pchają w polski biedny naród.  Otwórzcie sprzedaż zagraniczną i sprzedajcie ten drogo azot a my poczekamy na spadki cen do wiosny. .. A przepraszam przecież zachód jest mądrzejszy od Polaka i po 3 tyś azotu nie kupi. 

Tutaj dobrze piszesz , bo jak teraz zapchają składy nawozowe z przydziału po drogiej cenie , to choćby na wiosną GA miała dużo niższe ceny to przecież logiczne jest że składy nie sprzedadzą tego nawozu co mają na placu ze stratą ,tylko cenę będą trzymać a tańszy nawóz znów pojedzie za granicę , bo taka jest polityka że rolnik bezpośrednio z GA nie może sobie kupić np. tira 24 tony saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie zamawiał ktos wapno nordcalc standard weglanowe? I gdzie zamawiacie np agrolok czy u producenta sie da? I jak z cena teraz za wapna tez po 3000zl jak saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3011

Żaden handlowiec na dziś nie zamówi i nie sprowadzi na plac  nawozu jeśli rolnik nie deklaruje chęci zakupu...... Zamawiasz to sprowadza i tyle... U mnie nie ma w okolicy towaru na placu do sprzedania.... Rozmawiałem z jednym to powiedział że wymówił kontrakt na 3 tys  ton mocznika bo go nie sprzeda w tej cenie co jest teraz i niech się walą na szczaw z tymi kontraktami i sprzedają to Niemcowi po tej cenie... Plac i magazyn  pusty i tyle... 😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj