Polecane posty

Gość   
Gość
19 minut temu, mds212 napisał:

Mam kupione ale niedlatego ze przeeczuwalem co bedzie i polecialem bic sie o saletre po 2k. Kupilem bo zawsze kupuje o tej porze i polifoske kupilem 1,6k a saletre po 1300

Rolnicy to maja takie enrwy do handlu ze pszencie sprzedaja jak tanieje a nawozy kupuja jak drozeja xD

 ja większość kupiłem na początku lipca mam wszystko na placu ale to nie powód żeby się z innych nabijać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Nie nabijam sie z tego ze nie kupili bo nikt nie wiedzial co bedzie, ale nabijam sie z tegoz e chc akupowac po tej cenie co teraz jest a to tzreba meic nierowno pod sufitem zeby leciec po saleter za 3k :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ale plon ch*jowy, znajomy wozi autkiem na cukrownie to mówił ze juz zdarzyło sie odbierac im 5ha

na 7 samochodów, a na auto nie wchodzi 100ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Ale plon ch*jowy, znajomy wozi autkiem na cukrownie to mówił ze juz zdarzyło sie odbierac im 5ha

na 7 samochodów, a na auto nie wchodzi 100ton 

A jaki rejon?

Ceentralna Polska, teraz kopane, jak ktos zadbal to ma lekko 80t, jak ktos mniej to 60-70

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
12 minut temu, mds212 napisał:

A jaki rejon?

Ceentralna Polska, teraz kopane, jak ktos zadbal to ma lekko 80t, jak ktos mniej to 60-70

Wielkopolska. Wozi na środę Wielkopolska. 80 ton/Ha chyba z kombajnem i tirem

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

W poniedziałek AgroUnia ma protestować i blokować Anwil Włocławek, ponoć wywożą nawozy na zachód na potegę🙆‍♂️ Gorący konieć roku się szykuje w naszej branży.😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

dziś zamawiałem kombajn do burka,szef (znajomy) mowi,k......,kopałem kilka dni temu rejon cra facet miał 107,hmm wychodzi że można-czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

W poniedziałek AgroUnia ma protestować i blokować Anwil Włocławek, ponoć wywożą nawozy na zachód na potegę🙆‍♂️ Gorący konieć roku się szykuje w naszej branży.😬

Włocławek na potęgę? Jak tam kierowca musi spędzić minimum 6h na załadunku, pamiętam te gówno z czasów truckerki, to się i agrounia nie na pracuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekku    7
4 godziny temu, oregano napisał:

Oczywiście, że jest. Sytuacja na rynku gazu musi się unormować bo Europa potrzebuje Rosji a Rosja potrzebuje Europy, więc to, że się dogadają jest pewne. Pytanie kiedy to się stanie, moim zdaniem do siewu nawozów azotowych jest na tyle dużo czasu, że mimo wszystko sytuacja jest komfortowa. Pewnie 1200 czy 1500zł nie będzie, ale te 2000zł za saletrę amonową jest realne.

nie wy-chają  nas bez mydła!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

W poniedziałek AgroUnia ma protestować i blokować Anwil Włocławek, ponoć wywożą nawozy na zachód na potegę🙆‍♂️ Gorący konieć roku się szykuje w naszej branży.😬

Parę razy mi srajbuk podrzucał jakieś ich filmiki, które sami wrzucali w internety, to wyglądają na zwykłych zadymiarzy. Kołodziejczyka jakieś "przemówienie" widzialem, to też same frazesy, ot pokrzyczec sobie i tyle. 

Moze jest oczywiście inaczej, bo raptem parę filmików widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Fajnie, najwięksi gracze na rynku zabezpieczają własny kraj w surowiec aby bie zabrakło na produkcję żywnośći, a co u nas GA realizuje plan produkcyjny ale gdzie ten nawóz idzie?

Dobrze kurła... niech niech jedzą nawozy, ejologia i będą wszyscy kosić po 2t z ha i jeszcze będą szukać po gospodarstwach ziarna i cena też niska nie bedzie👍

 To przywiozą z ue lub innych krajów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
5 godzin temu, PAN88 napisał:

 To przywiozą z ue lub innych krajów

Tak jak i teraz przywożą, naiwny jesteś. Jak nam zabraknie żywności to dopiero zobaczą ludzie ceny.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354
5 godzin temu, daron64 napisał:

Parę razy mi srajbuk podrzucał jakieś ich filmiki, które sami wrzucali w internety, to wyglądają na zwykłych zadymiarzy. Kołodziejczyka jakieś "przemówienie" widzialem, to też same frazesy, ot pokrzyczec sobie i tyle. 

Moze jest oczywiście inaczej, bo raptem parę filmików widziałem.

Dobrze widziałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
6 godzin temu, PAN88 napisał:

 To przywiozą z ue lub innych krajów

Już wiozą, np. Płyty  mdf na drzwi czy ościeżnice. Nasze drzewo wywożone jest teraz do niemiec a z tamtąd wraca do nas 4x droższe 🤦‍♂️, z żywnością bedzie podobnie, u nas jak zbraknie to nikt nam promocji robił nie będzie. Oglądałem filmik prezesa GA to twierdzi że dba aby nasze rolnictwo zabezpieczyć Żeby współpraca się układała, ale jednoczesnie goni ceny🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
GRZES1545 napisał:

W poniedziałek AgroUnia ma protestować i blokować Anwil Włocławek, ponoć wywożą nawozy na zachód na potegę🙆‍♂️ Gorący konieć roku się szykuje w naszej branży.😬

A ja słyszałem że mają terminal blokować by zboża z Polski nie wywozić i sprzedać w Polsce 200 zł taniej 😜

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
1 minutę temu, Rogas71 napisał:

A ja słyszałem że mają terminal blokować by zboża z Polski nie wywozić i sprzedać w Polsce 200 zł tanie

Wolno to tak moje pomysły kopiować ?a honorarium gdzie?😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
1 godzinę temu, bbb131 napisał:

Tak jak i teraz przywożą, naiwny jesteś. Jak nam zabraknie żywności to dopiero zobaczą ludzie ceny.

Ja to wiem ale ludziom nie wytłumaczysz

To ironia była 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj