Polecane posty

Norman    137

Na przyszły to mało powiedziane znam takich co na 2-3 lata do przodu "zagrożone wyginięciem gatunki" kupili.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878

To nie kupuj a reszta i tak zrobi zapasy zostaniesz w ręką w nocniku. Tutaj to komitywa a za kulisami każdy się śmieje z tych co zostali bez zapasów a ceny rosną. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Dojenie chłopa (rolnika)  yrwa w najlepsze jak widać.

@kibix ja to bym na twoim miejscu na 3 lata zapas zrobił, wiadomo co będzie 😁

Prochloraz na 10 litrach 140 zł poszedł do góry przez miesiąc. Zobaczymy na wiosnę jaki będzie cennik. Mam gotówkę na koncie a jest możliwość że podrożeje to kupuje. Przy inflacji 5% nie ma szans że coś będzie tańsze. 

Tak z ciekawości ktoś handluje z osadkowskim ? Wycenialem u nich npk, azoty, sor i wszystko było droższe niż gdzie indziej. Handlowiec się śmieje że tylko dzwonię a nic nie kupuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

U nich cena z kosmosu. Jak porównywałem z agrolok to zawsze na niekorzyść osadkowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
20 minut temu, wojak1986 napisał:

To nie kupuj a reszta i tak zrobi zapasy zostaniesz w ręką w nocniku. Tutaj to komitywa a za kulisami każdy się śmieje z tych co zostali bez zapasów a ceny rosną. 

Spokojnie fabryki będą produkować kupuj szybko na 2 lata by starczyło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878
6 minut temu, galan99 napisał:

Spokojnie fabryki będą produkować kupuj szybko na 2 lata by starczyło .

Pewnie że mam zrobione zapasy na 2 lata. Wierzysz że przy polityce UE ceny wrócą do poprzedniego stanu. Ludzie na wiosnę będą kupować za 1.5-2 tys tone nawozu zadowoleni jakby ktoś dał im prezent na gwiazdkę a to tylko przypuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Prochloraz chyba do wycofania od 2022 także sam zniknie, ale on ostatnio staniał z 350-380 zł/5l w 2020 na 250-280 zł/5l tak od kwietnia 2021. Ewentualnie z pod lady, stosować będzie można dłużej. Środki będą ale niby nowe lepsze w nowej lepszej cenie np. Soligor gdzie w pełnej dawce 1l to 170 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
18 minut temu, migacz napisał:

U nich cena z kosmosu. Jak porównywałem z agrolok to zawsze na niekorzyść osadkowskich.

agrolok też ma ceny z pupy, non stop nowy naganiacz się zjawia i co by nie oferował to drożej niż mam lokalnie w pobliskich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878
12 minut temu, Norman napisał:

Prochloraz chyba do wycofania od 2022 także sam zniknie, ale on ostatnio staniał z 350-380 zł/5l w 2020 na 250-280 zł/5l tak od kwietnia 2021. Ewentualnie z pod lady, stosować będzie można dłużej. Środki będą ale niby nowe lepsze w nowej lepszej cenie np. Soligor gdzie w pełnej dawce 1l to 170 zł/ha.

Niemiaszki z Bayeru i BASF w swoich produktach mają zakazane substancje po lepszych cenach a tu były środki po 50zł litr. Na Ukrainie tam dowolność, gleba chemia a materiał siewny dopuszczony w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Do mnie w końcu zajechała saletra kupiona początkiem września po 1560zł brutto. Myślałem że już nie dojedzie. Ciekawostka data produkcji marzec 2021...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004
52 minuty temu, Rrolniik napisał:

agrolok też ma ceny z pupy, non stop nowy naganiacz się zjawia i co by nie oferował to drożej niż mam lokalnie w pobliskich sklepach.

Tak jak długo gospodarzę, to agrolok nigdy nie przedstawił lepszej oferty niż konkurencja. Ciekawe kto w ogóle u nich kupuje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

agrobit ksieżpol saletra 2750 brutto polidap 3100 brutto rsm28 2100 brutto holist nk 1320 brutto polifoska 6 2550 brutto holista chyba 500 kg kupie pod soje.


mocznik 3100 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Leszy napisał:

52 minuty temu, Rrolniik napisał:

agrolok też ma ceny z pupy, non stop nowy naganiacz się zjawia i co by nie oferował to drożej niż mam lokalnie w pobliskich sklepach.

Tak jak długo gospodarzę, to agrolok nigdy nie przedstawił lepszej oferty niż konkurencja. Ciekawe kto w ogóle u nich kupuje.?

jak trochę kupuje ale odrazu mówię że ma być taniej niż u konkurencji bo nie handlujemy, niektóre rzeczy można kupić sporo taniej inne drożej mam w pobliżu dwie duże hurtownie z środkami i agrolok ma czasami sporo taniej porównując nawet z sklepami internetowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
migacz napisał:

U nich cena z kosmosu. Jak porównywałem z agrolok to zawsze na niekorzyść osadkowskich.

azot i npk kupione u osadkowski dużo lepiej w tym roku niż agrolok i inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
36 minut temu, andrzej1988 napisał:

agrobit ksieżpol saletra 2750 brutto polidap 3100 brutto rsm28 2100 brutto holist nk 1320 brutto polifoska 6 2550 brutto holista chyba 500 kg kupie pod soje.

 

mocznik 3100 brutto

 

Holist tylko tyle tzn 1320?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Jedna firma w okolicy dostała dwa i pół miliona złotych tarczy covidowej, obkupila się saletra i nie sprzedaje rolnikom bo czeka na lepszą cenę. Ja się pytam a kto zapłacil za tą tarcze? Jak długo jeszcze potrwa to robienie z rolników idiotów?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

To dopiero będzie robienie z rolników idiotów nowy ład nadchodzi ? .

Tu nie chodzi do końca o ceny tylko o wygaszanie rolnictwa na wszystkie sposoby .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
8 minut temu, tommy66692 napisał:

Jedna firma w okolicy dostała dwa i pół miliona złotych tarczy covidowej, obkupila się saletra i nie sprzedaje rolnikom bo czeka na lepszą cenę. Ja się pytam a kto zapłacil za tą tarcze? Jak długo jeszcze potrwa to robienie z rolników idiotów?

Czekamy spokojnie. Rsm już 2100

 

A śpiewali ile? 3000?

Edytowano przez Tomek90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Czekamy spokojnie. Rsm już 2100

Ja o tym wiem też czekam cierpliwie 😊

Ale ludzie dwie i pół bani covidowego dostać a przecież punktu handlowe w rolnictwie nie miały spadku obrotów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj