Polecane posty

Dariowola    350

Dlamnie jak drożeje a kupujemy to logiczne . Ale jak coś tanieje i kupujemy to 🙃 .Najważniejsze kupić w niskiej cenie a sprzedać  odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mocznik   2150

mocznik z inhibitorem 2250

saletra 1700

rsm 32   1560

rsm 26 1410

poli 6   2300

sól  2050

ceny brutto wzw ale jak to stwierdził sprzedający dziś jeszcze aktualne a jutro to nikt nie wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984 napisał:

Mocznik   2150 mocznik z inhibitorem 2250 saletra 1700 rsm 32   1560 rsm 26 1410 poli 6   2300 sól  2050 ceny brutto wzw ale jak to stwierdził sprzedający dziś jeszcze aktualne a jutro to nikt nie wie u kogo takie ceny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Patrząc na tą tabelkę na szybko to najtaniej wychodzi stosować siarczan amonu , bo azot prawie w taj cenie co w saletrze a siarki jeszcze ful gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Według mojego kalkulatora wracamy do tego co zawsze było powtarzane - najtańszy azot jest w moczniku.

Po cenach z tabeli wychodzi 5,4 zł za kg N z mocznika i 5,49 za kg N z zaksanu.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Mocznik jak już to pod korzeń , nie syp tego syfu pogłównie , potęguje grzyba i gnicie i jest powiedzenie ; nie miała baba kłopotu - kupiła sobie mocznik .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Agrofotowi ekonomiści, drożeje to kupujemy🙃

Coś w tym jest, takie kółko wzajemnego nakręcenia :) Jak pytałem u siebie w okolicy to nikt nic nie kupuje do wiosny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Nikt nie przewidzi co bedzie. Moze pierdyknac na wiosne a moze saletra po 3tys bedzie. Takiej glupoty i rozchwianej gospodarki to nigdy nie bylo....

Polidap dzis kupiony po 2900 brutto i zakupy nawozowe na przyszly sezon zakonczone. 

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
korasss napisał:

Ampol ,pulan w zeszłym tygodniu był po 1620

IMG_20210922_151429957.jpg

w lewym górnym rogu tablicy pisze "gwarancja wzrostu" jakie to jest prawdziwe i rzeczywiste do obecnych i przyszłych cen.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Wiosną kupiłem około 28t nawozu na przyszły sezon. Jak sobie siadłem i przeliczyłem to jak wygrana w kasynie. 23000 zł w kieszeni, a doliczając to co zostało jeszcze z kolejnego sezonu to 30tys śmiało można liczyć.

Kurna, to jest chore.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
26 minut temu, Bercik92 napisał:

Dużo więcej wydałeś w porównaniu do ubiegłego roku

 

Sporo, ale u mnie to i tak malo bo wszystko oprocz polidapu kupilem maj/czerwiec 

2 Tiry saletry po 1200

Tir soli po 1400

Tir poli6 po 1800

Saletrzak z poprzedniego roku po 780

No i 10 t polidapu po 2900

Nawozy leza i zarabiaja. 

Edytowano przez Bugii
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Polidam mam z 2019r po 1590. Tz ultra dap.

5 worków,  ale są.  3270 na tej ilości względem twojej ceny🤦‍♂️

Trzeba wysiać nim stanieje, żeby nie stracić na obniżce🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

@Bugii tak z ciekawości , dużo ha obrabiasz bo nawozów nakupiłeś ogromne ilości patrząc z mojej perspektywy 30ha . No i jeszcze 2 sprawa, te proporcje zakupowe . Na 60 ton NPK powinno być minimum 90 ton saletry , a u ciebie jest na odwrót . Dla mnie to tu masz NPK na co najmniej 150 ha , a azotu na max 110-120 ha . Chyba że tego saletrzaku z tamtego roku masz ze 30 ton , albo lepiej .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
33 minuty temu, Agrest napisał:

Wiosną kupiłem około 28t nawozu na przyszły sezon. Jak sobie siadłem i przeliczyłem to jak wygrana w kasynie. 23000 zł w kieszeni, a doliczając to co zostało jeszcze z kolejnego sezonu to 30tys śmiało można liczyć.

Kurna, to jest chore.

 

 

Sam zainwestowałeś  w nawozy a mi sugerowałeś inwestycje w kryptowaluty ☝.😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, mysza103 napisał:

tak z ciekawości , dużo ha obrabiasz bo nawozów nakupiłeś ogromne ilości patrząc z mojej perspektywy 30ha .

Sławek jest posiadaczem ziemskim z połowy powiatu. 🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
2 minuty temu, Dariowola napisał:

Sam zainwestowałeś  w nawozy a mi sugerowałeś inwestycje w kryptowaluty ☝.😉

No i dobrze Ci radziłem. Dziś wszystkie w górę, niektóre nawet +17%🤣

1 minutę temu, PRIMO napisał:

Sławek jest posiadaczem ziemskim z połowy powiatu. 🤭

Się śmiej ze mnie😤

Mam tyle że w dwa dni siewnikiem 2,5m obsieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, Agrest napisał:

Się śmiej ze mnie😤

Mam tyle że w dwa dni siewnikiem 2,5m obsieję

Oj tam 😥 już się nie fochaj 🙄 

Sorki ale to był taki żarcik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj