Polecane posty

krilan06    2400

Przy takich cenach nawozów, to na takie klasy jedynie łubin bez nawożenia i potem żyto na oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Od października 7% do góry i zawsze od nowego roku wszystko drożej.

27 minut temu, GR_BENIU napisał:

Jeśli ceny nawozów będą tak rosły to od następnego roku 6-5 klasy będą stały ugorami 

Ludzie słoneczniki u mnie sieją dla dopłaty bo duża a ciekawe jak z tymi badylami sobie poradzą

Edytowano przez Strongman
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458
Marekk91 napisał:

Rok temu, jak co roku miałem już zamówione całe nawozy na następny rok. Aż chce się sprzedać npk które teraz wysiewam 😂

no lokata jakich mało 😂

GR_BENIU napisał:

Jeśli ceny nawozów będą tak rosły to od następnego roku 6-5 klasy będą stały ugorami 

będą uprawiane dopłaty, a kombajnowane będzie talerzówką

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
Strongman napisał:

Od października 7% do góry i zawsze od nowego roku wszystko drożej.

27 minut temu, GR_BENIU napisał:

Jeśli ceny nawozów będą tak rosły to od następnego roku 6-5 klasy będą stały ugorami 

Ludzie słoneczniki u mnie sieją dla dopłaty bo duża a ciekawe jak z tymi badylami sobie poradzą

To nie dopłaty. Pobrali 60 tys na małą modernizacje i slonecznikiem albo choinkami zwiekszają dochód na papierze.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Jakby co to dla dopłatowców mam już ofertę drogiego łubinu do siewu🤭

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

A ja się dziwiłem czemu u nas w okolicy pełno słonecznika na polu .


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
8 godzin temu, krilan06 napisał:

potem żyto na oborniku

Tylko skąd go będzie wziąć jak Spurkowa zakaże wszelkiej hodowli🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Nawet 125 kg na ha drogo wychodzi , jak dla mnie ma za dużo azotu i z tego ta cena kosmiczna , rozpuszczalność super mała mżawka i wszystko znika .

Zobaczę czy pod jare zasiewy stanieje bo sól już mam zakupiona po 1600 zł , ew. Fosdar 150 kg lub w ostateczności 300 kg prostego na ha .

Prosty lepszy , fosdar ma słabo rozpuszczalny fosfor

Sam kupiłem z Siarkopolu pod kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
3 minuty temu, Axd529 napisał:

A ja się dziwiłem czemu u nas w okolicy pełno słonecznika na polu .

 

Tak jak wyżej kolega pisał, slonecznik na kwiaty podany do wzrostu SO w programoe RMG, rok docelowy i sieją po 30ar 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Prosty lepszy , fosdar ma słabo rozpuszczalny fosfor

Sam kupiłem z Siarkopolu pod kuku

Pewnie że prosty. I siarka uzupełniona jak kto jej za bogato jak ja nie ma. A to że długo się rozkłada to nie problem w pustą ziemię nie sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
18 minut temu, witejus napisał:

Tylko skąd go będzie wziąć jak Spurkowa zakaże wszelkiej hodowli🤔

Będzie swój na allegro sprzedawała.  I to za krocie😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

A ile dopłaty jest za słonecznik bo nigdzie nie znalazłem stawki.

Bo sąsiad mówił zonie ze coś koło 2,5tyś ale to pewnie ze wszystkim.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
9 godzin temu, Marekk91 napisał:

Rok temu, jak co roku miałem już zamówione całe nawozy na następny rok. Aż chce się sprzedać npk które teraz wysiewam 😂

Mam poli krzem którą kupiłem na rzepak i ozime po 2 ty. za tonę na rzepak wysiane i zastanawiam się czy siać pod pszenicę czy sprzedać tyle kasy w ziemię to aż żal bierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Jakie dopłaty, kasa z słonecznika lepsza jak z rzepaku czy kukurydzy temu sieją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Ale nikt niema sprzętu do jego zbierania, zresztą nie wiem jak to zbierają mi się wydaje ze dla dopłaty i zamiast zbierać to pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Andpol napisał:

Mam poli krzem którą kupiłem na rzepak i ozime po 2 ty. za tonę na rzepak wysiane i zastanawiam się czy siać pod pszenicę czy sprzedać tyle kasy w ziemię to aż żal bierze:)

Na swoim siać można. Dzierżawy można olac i tylko azotowe. 

3 minuty temu, Andpol napisał:

Mam poli krzem którą kupiłem na rzepak i ozime po 2 ty. za tonę na rzepak wysiane i zastanawiam się czy siać pod pszenicę czy sprzedać tyle kasy w ziemię to aż żal bierze:)

Na swoim siać można. Dzierżawy można olac i tylko azotowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Rozsieje na wszystko ozime wychodzi po 175 kg. na ha. magazynować nie będę i sprzedać szkoda bo teraz nie wiem kiedy PK kupię bo chyba tylko drożej będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
33 minuty temu, Strongman napisał:

Ale nikt niema sprzętu do jego zbierania, zresztą nie wiem jak to zbierają mi się wydaje ze dla dopłaty i zamiast zbierać to pod pług.

Przystawka do qq albo zwykły heder z koszyczkami 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj