Polecane posty

Bugii    689

W mojej okolicy to gospodarstwa 30-40 ha nie maja nastepcow. Wawa 80 km wszystko sie wyprowadzilo. Same stare dziadki zostaly. Hodowle kasuja i same zboza i rzepak aby dociagnac do emerytury. A pozniej sprzedaz albo dzierżawa sie szykuje....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

to masz perspektywy rozwoju, chyba że sam nie masz następcy i do emerytury lecisz, u nas jeszcze tego nie widać ale tak będzie jak piszesz, jeszcze pół pokolenia musi podnieść głowę, rozejrzeć się i zobaczyć że życie przeleciało, kasy nie ma, na podwórku jak Bóg da a rówieśnicy w tym czasie się poustawiali, jednak się zastanawiam komu będzie pracować żeby to wszystko utrzymać

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Piszecie historie jakby to w mieście bloku czy na działce to jakaś Nibylandia była. Za wszystkim stoi co ktoś dostanie i odziedziczy. Norma to hipoteka i donosy na kolegów do szefa przy niepewnej przyszłości. Naopowiadali młodym że aby teraz i tu i mamy efekt. Jedno pokolenie rozpusty i będą szukać jedzenia na śmietnikach...

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
2 godziny temu, Bugii napisał:

W mojej okolicy to gospodarstwa 30-40 ha nie maja nastepcow. Wawa 80 km wszystko sie wyprowadzilo. Same stare dziadki zostaly. Hodowle kasuja i same zboza i rzepak aby dociagnac do emerytury. A pozniej sprzedaz albo dzierżawa sie szykuje....

U mnie jest tak samo. Sąsiad oddał  70 ha w dzierżawę bo przeszedł na emeryturę, a żadno z dzieci i wnuków  nie chciało podjąć się gospodarzenia. Mniejsi rolnicy, tacy od 10-30 ha zostawili ziemię odłogiem i ugorują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Co to za region że 30 ha odłogiem leży? U mnie jak ktoś ma 6z to zawsze się znajdzie jakiś jeleń ci za dopłatę to będzie uprawiał. 

Sytuacja z pracą poza rolnictwa mocno zależy od regionu. Dobrze rozwinięty region to też wyższe zarobki. Takie zawody jak spawacz, tokarz, operator CNC, operator wózka widłowego to zmmiejsca dostanie robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
15 godzin temu, Agrest napisał:

Wiosną kupiłem około 28t nawozu na przyszły sezon. Jak sobie siadłem i przeliczyłem to jak wygrana w kasynie. 23000 zł w kieszeni, a doliczając to co zostało jeszcze z kolejnego sezonu to 30tys śmiało można liczyć.

Kurna, to jest chore.

 

 

Wiosna  2022 ty to sprzedaj   to zarobisz   ładnie   a nie  w ziemie  walić  i patrzeć  na ceny  produktów  i pogodę.  

  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
4 godziny temu, Bugii napisał:

W mojej okolicy to gospodarstwa 30-40 ha nie maja nastepcow. Wawa 80 km wszystko sie wyprowadzilo. Same stare dziadki zostaly. Hodowle kasuja i same zboza i rzepak aby dociagnac do emerytury. A pozniej sprzedaz albo dzierżawa sie szykuje....

 

3 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

to masz perspektywy rozwoju, chyba że sam nie masz następcy i do emerytury lecisz, u nas jeszcze tego nie widać ale tak będzie jak piszesz, jeszcze pół pokolenia musi podnieść głowę, rozejrzeć się i zobaczyć że życie przeleciało, kasy nie ma, na podwórku jak Bóg da a rówieśnicy w tym czasie się poustawiali, jednak się zastanawiam komu będzie pracować żeby to wszystko utrzymać

Też tak myślałem, że w mojej okolicy są szanse na rozwój bo sami wiekowi gospodarze bez następców. Ale prawda taka, że na tych wszystkich polach za 10 lat będą stały domy jednorodzinne. Jak ziemia nie na sprzedaz to będzie podzielona na dzieci i one będą stawiać własne domy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
1 godzinę temu, slawekz1975 napisał:

a u nas za 4-5 klase daja doplate i 700-1000zl dodatkowo i kto ogłosi to oferta znika kuj-pom cra

 

Bo  wy kujawiaki -cebularze   na warzywkach  ciągniecie.     Jak  mówią   u nas [  za Wisłą ]  ,,kujawiaki  dobre ziemie  ale budynki słabe  wszystko  w ziemie pakują''     

 

Edytowano przez Szymi40
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 godzin temu, Zapracowany napisał:

Że co? Że pierw likwidowali małe ubojnie teraz chce je tworzyć, że małe gospodarstwa miały potencjał, kilka świnek krówkę i płodozmian wykończyli to a teraz chcą do tego wracać! Tylko duźi się liczyli do niedawna a teraz jaka retoryka? Itd.

 

pisałem kilka razy i jeszcze raz napisze , w europie są setki małych gospodarstw które sobie radzą , tylko albo mają sprzedaż bezpośrednią lub  przerób w gospodarstwie w polsce mimo tego co mówi nasz rząd nie jest to jeszcze dopracowane , nawet jak we francji klient jedzie do rolnika po tuszke królika czy kurczaka to ja sorka ale nie zaufał bym rolnikowi polskiemu w wiekszosci że to co sprzedaje jest dobre bo znam realia .

10 godzin temu, Bugii napisał:

W mojej okolicy to gospodarstwa 30-40 ha nie maja nastepcow. Wawa 80 km wszystko sie wyprowadzilo. Same stare dziadki zostaly. Hodowle kasuja i same zboza i rzepak aby dociagnac do emerytury. A pozniej sprzedaz albo dzierżawa sie szykuje....

jesteśmy tu i teraz a sytuacja na rynku pracy jest dobra , ale te miliony rodaków ktorzy od wejscia do unni wyjechali bo zmusiła ich do tego sytuacja beznadziejna na rynku pracy , pewnie każdy  z forum ma znajomego co podejmował prace po 5 zł na godzine bo nie było alternatywy  

10 godzin temu, HF86 napisał:
11 godzin temu, jarecki napisał:

zbyt wielu jednak nie potrafi polityki unni docenić .

No ja jej nie doceniam wcale. Od początku rozwala i roznicuje rolnictwo w całej ue nawet wysokością dopłaty .

 

 W starej unni też nie ma jednakowych stawek dopłat np . hiszpannia podobna wysokość do nas jakieś 220 euro  a malta ponad 600 euro .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
21 godzin temu, Strongman napisał:

Podkład z pieczarek kupka z 15-20t 100zł z dowozem.

Sasiad ktory ma pieczarki i walił to na pola rok w rok , ma teraz problem z chorobami grzybowymi w zbozach .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Nie wiem ja tego nie daje dużo i od razu efekt jest na zboża a ci co mają pieczarki i swoje pola i walą olbrzymie ilości to tylko kukurydza rok w rok i po 18t z hektara zbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jarecki napisał:

pisałem kilka razy i jeszcze raz napisze , w europie są setki małych gospodarstw które sobie radzą , tylko albo mają sprzedaż bezpośrednią lub  przerób w gospodarstwie w polsce mimo tego co mówi nasz rząd nie jest to jeszcze dopracowane , nawet jak we francji klient jedzie do rolnika po tuszke królika czy kurczaka to ja sorka ale nie zaufał bym rolnikowi polskiemu w wiekszosci że to co sprzedaje jest dobre bo znam realia .

 

Jarek a polskiemu przetwórcy/ przedsiębiorcy ufasz 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
12 minut temu, marek1977 napisał:

Saletra w Ampolu 1950zł/brutto.

Ja piernicze masakra.Czyli pszenica powinna być też prawie w tej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Trzeba było pszenice w żniwa sprzedać i saletry nakupić i handlować to ponad 500 na tonie już by było zysku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

We Włocławku widzialem magazyn Anwilu wypchany po dach saletrzakiem. Upychają gdzie się da i czekają na lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

kto w czerwcu pisał ze jestem głupi bo kupiłem azot na górce?

  • Sad 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Okazuje się że to był tylko  IV obóz przed atakiem na szczyt :D

  • Haha 4

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
8 godzin temu, yacenty napisał:

kto w czerwcu pisał ze jestem głupi bo kupiłem azot na górce?

Kasę miałeś to kupiłeś ...😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

nie miałem, wziąłem na kreskę. kreskę zdjalem sprzedając rzepak

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Berthold napisał:

Kasę miałeś to kupiłeś ...😉

Ja miałem , to nie kupiłem tylko czekałem do sierpnia 

I całe życie trzeba się uczyć na błędach 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj