Polecane posty

Bugii    689

Gaz w ciagu 1 dnia 7.5% do gory. Juz mowia ze magazyny puste na zime a ruski ograniczaja wysylki i trzeba bedzie ograniczac przemysl.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
53 minuty temu, majster545 napisał:

Jakie u was ceny saletry amonowej i saletrosanu 26 ?

Saletra 34 1750 t co niektórzy nie sprzedają bo czekają  na wzrost podobno spory w Azotach  wstrzymali spszedarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

 

BKL. 😏 Kilka lat woziliśmy. Latem to brali po woreczku a jesienią po kilkaset kg na zimę. Woziliśmy irge. Konkurencja spora była a teraz nie wiem jak jest bo już praktycznie nie handlujemy

Kolno wszystko wolno 😉 teraz już tak na zapas nie kupują, każdy woli te 15kg kupić raz czy dwa razy w tygodniu i bania spokojna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
3 godziny temu, HF86 napisał:

2180 sól potasowe.2200 mocznik otoczkowany. Sól w dwa dni tak poprawili z 1900.

Ile? Kuwa dobrze, że trochę mocznika i soli wcześniej na przyszły sezon kupiłem. Sól jeszcze po 1740 mocznik 1870

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Kolno wszystko wolno 😉 teraz już tak na zapas nie kupują, każdy woli te 15kg kupić raz czy dwa razy w tygodniu i bania spokojna 

My woziliśmy w okolice turośli. nie raz siębrało tone w samochód i przyczepkę i wio :D to te pare stówek się zarobiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

zamówiony canwil 1370 brutto. Zawsze braliśmy w czerwcu i myśleliśmy że 1200 to drogo i poczekamy,a tu masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
10 godzin temu, pedro2 napisał:

No to trochę się różnimy bo mi to lotto co  sasiad ma, ważne żeby mi się w kieszeni zgadzało.

Jeśli kasa z dopłat wynagrodzi brak plonu to jestem skłonny zaryzykować. Muszę się zorientować jak to wyjdzie, siąść i policzyć. 

O walce z chwastami też jakieś pojęcie jest, 10ha ziemniaka od lat zwalczane mechanicznie. W tym roku na jednej działce trochę nie pykło. 

Na ziemniaku w tym roku będę ponad 20 tys w plecy. Przy tych kosztach produkcji to wystarczająca motywacja

Dziś od znajomego kupiłem ziemniaki 100 kg po 100zł jadalne oczywiście cena jest A na pepes w Łomży jak za darmo 

10 godzin temu, pedro2 napisał:

No to trochę się różnimy bo mi to lotto co  sasiad ma, ważne żeby mi się w kieszeni zgadzało.

Jeśli kasa z dopłat wynagrodzi brak plonu to jestem skłonny zaryzykować. Muszę się zorientować jak to wyjdzie, siąść i policzyć. 

O walce z chwastami też jakieś pojęcie jest, 10ha ziemniaka od lat zwalczane mechanicznie. W tym roku na jednej działce trochę nie pykło. 

Na ziemniaku w tym roku będę ponad 20 tys w plecy. Przy tych kosztach produkcji to wystarczająca motywacja

Dziś od znajomego kupiłem ziemniaki 100 kg po 100zł jadalne oczywiście cena jest A na pepes w Łomży jak za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Polifoska 8 bb 2230zl, zaksan 32 bb 1530zl jak patrze na forum to chyba ceny jak na dzisiejsze realia jako takie. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Chełm agro-ters, saletra pulan BB 1680 .Roltex Siedliszcze saletry nie ma i nie będzie kierownik gadał że nic nie zamawia, może z cenami w końcu pieprznie a on zostanie z z drogą saletrą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Bercik u mnie do tej pory bardzo dobrze wychodziła skrobiowka, w tym roku oyebali cenę i temu jest jak jest. Masz krowy to możesz sobie brykać, ja w hodowlę nie mogę się pchać, wczoraj przywiozłem sobie maszynkę do tlenu bo znowu złapało. Rzucić kartofle i żyto po życie? Zobaczymy co będzie jak zboże wróci do dawnych cen...

Wszystko zależy od tego jakie masz ziemie, znam człowieka co w miarę dba o o ekologię, ma swoje metody na chwasty ;)  juz z 15 lat się w to bawi to te 3 -3.5 tony żyta zbiera ale gleba 3 -4 klasa . Żeby żyto miało cenę pszenicy to ok ale po 500zł  sprzedać 3 tony to trochę kiepski przypływ kasiory... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Zamówione dziś ze "starych zapasów od osadkowski na termin do końca listopada polifoska 6 2065zł netto ultra 8 2015zł netto npk 8-19-29 2010zł netto. z ciekawości w agroloku przy całym aucie poli 6 2100zł netto A ultra 8 2180netto z terminami na koniec listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Dziś od znajomego kupiłem ziemniaki 100 kg po 100zł jadalne oczywiście cena jest A na pepes w Łomży jak za darmo 

Dziś od znajomego kupiłem ziemniaki 100 kg po 100zł jadalne oczywiście cena jest A na pepes w Łomży jak za darmo 

Jak rownasz 100kg jadalnego do 100kg skrobiowki to winszuję pojęcia. Wydajność, sadzeniak, odpad, pakowanie, ważenie, szukanie klienta albo wożenie po rynkach, giełdach. Ja tylko kopię co jest ładuję na tira i po robocie. Jakbym miał przerobić to co oddaję 450 ton na jadalnego to na pewno nie nabogacił bym się za 1zł/kg. 

A poza tym w hurcie zapomnij o 1zl dzisiaj. 

57 minut temu, pawel885 napisał:

Wszystko zależy od tego jakie masz ziemie, znam człowieka co w miarę dba o o ekologię, ma swoje metody na chwasty ;)  juz z 15 lat się w to bawi to te 3 -3.5 tony żyta zbiera ale gleba 3 -4 klasa . Żeby żyto miało cenę pszenicy to ok ale po 500zł  sprzedać 3 tony to trochę kiepski przypływ kasiory... 

Zima długa, będziemy dumać i szukać szczęścia 😉 żyto po 700 podobno. Ale jak już to na konwencjonalne sprzedawać to pipa nie robota. Trzeba by szukać zbytu na eko

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
18 minut temu, pedro2 napisał:

Jak rownasz 100kg jadalnego do 100kg skrobiowki to winszuję pojęcia. Wydajność, sadzeniak, odpad, pakowanie, ważenie, szukanie klienta albo wożenie po rynkach, giełdach. Ja tylko kopię co jest ładuję na tira i po robocie. Jakbym miał przerobić to co oddaję 450 ton na jadalnego to na pewno nie nabogacił bym się za 1zł/kg. 

A poza tym w hurcie zapomnij o 1zl dzisiaj. 

Zima długa, będziemy dumać i szukać szczęścia 😉 żyto po 700 podobno. Ale jak już to na konwencjonalne sprzedawać to pipa nie robota. Trzeba by szukać zbytu na eko

 

Jakie 700 u mnie w okolicy ok. 900 brutto. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Nie wiem tak słyszałem. Żyta nie mam. To przy takich cenach zboża nie macie zbytnio co narzekać na ceny nawozów w sumie

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

spokojnie, jeszcze trochę i ceny wrócą do normalnych poziomów; rynek porusza się od skrajności do skrajności ale przez większość czasu jest w okolicy średniej wieloletniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, majster545 napisał:

Jakie 700 u mnie w okolicy ok. 900 brutto. 

Jprd 🤨 u mnie 600 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
10 godzin temu, majster545 napisał:

Jakie 700 u mnie w okolicy ok. 900 brutto. 

Podatek rolny będzie dużo droższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, nie napisał:

spokojnie, jeszcze trochę i ceny wrócą do normalnych poziomów; rynek porusza się od skrajności do skrajności ale przez większość czasu jest w okolicy średniej wieloletniej

jaka skrajność? inflacja zjada te niby podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Agroters Hrubieszów szefostwo  zakazalo  sprzedaży azotu 

Edytowano przez 80marcin
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj