Polecane posty

Mecha    110

Dlaczego? Znam takich co dają kilka razy więcej kompostu

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
4 godziny temu, Uszek1988 napisał:

Zdecydowanie tak pierwszy raz jestem na waszym terenie i bardzo mi się podoba.

Przyjedz w maju na początku czerwca wtedy najpiękniej zajedź na piwo obwioze ciebie 😊 . Ja akurat u siebie mam dużo prostych ale mają ludzie niezle góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
21 minut temu, Bartek933 napisał:

100ton/ha...brak komentarza 

Rozwiń proszę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9039
36 minut temu, soltys48 napisał:

Słuch Masz dobry😉

Jak jest możliwość to można dawać😎 no ja nie mam tak dobrze trzeba inaczej sobie radzić 🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
3 godziny temu, alfa napisał:

Przyjedz w maju na początku czerwca wtedy najpiękniej zajedź na piwo obwioze ciebie 😊 . Ja akurat u siebie mam dużo prostych ale mają ludzie niezle góry 

Zapraszamy do tematu ceny mleka. Mamy do ciebie kilka pytań 🤗

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Też nie rozumiem zdziwienia stosuje tak od lat i w tym roku poszedł pasek kontrolny z winy usługodawcy gdzie nie poszło nic pod korzeń poli 6 i różnicy nie widać pod zboża ozime nie stosuje wcale npk  na łąki daje 3 rok i gdzie daje obornik ale tam tylko 35 ton na hektar takiego zlasowanego na jesieni i na wiosnę tylko saletra trawa nie różni się niczym tam gdzie szło 200poli6 zamiast obornika a zauważyłem że stała się gęstsza i na łąkach zalewowych zdecydowanie poprawiła się smakowitość  trawy wcześniej nic tego nie chciało aby stary byk bo wszystkie nawozy wyplukiwalo a ten obornik trochę trzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    285
10 godzin temu, ansu napisał:

RSM32 1180 netto, NPK 20/30 tak do 2200 

Po ile teraz siarczan magnezu granulowany (za auto) ??

Kizeryt 1280 netto.

Rsm 32 1180 zamówiony jeszcze na początku lipca przyjechał tydzień temu. 

Dużo nawozów jest niedostępnych. Mimo zamówień 24 tony. Takich cyrków jeszcze nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I uj. W kwietniu będę się martwił, albo i nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak nie pęknie to jeden rok nic sie nie stanie jak PK dasz 30-40% mniej. Juz widac po nawozeniu pod rzepaki ze tak nie sypia a w normalnym ukladzie powinno to zejsc z magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3283

Ja i buduje trochę i wszystko w górę poszło 2 razy a jeszcze ma zdrożeć choć drogie  nawozy a jak drogie to się nie kupuje czy to nawozy czy wszystko ale ja kupuje bo nawet styropian kupiłem w czerwcu za dwa razy tyle a już jest 2,5 razy tyle.A ktoś by pomyślał ze jak tyle zdrożał to tylko może z  tanieć.

Na to niema mocnych.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25907

Ale ty masz jeszcze klejnoty królewskie na sprzedaż. A tu większość chłopy pańszczyźniane z dziada i pradziada😜🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25907

Jeśli każdy udokumentuje pochodzenie to niewiele ci zostanie😁.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

U mnie rzepak sieją na wapnie biznesmeni, dwóch widziałem że coś dali poza wapnem. Ja w tym roku też wapno ok 250 kg i jeszcze sól po 200 kg  kupiona trochę taniej. Na start wiosenny kupiłem saletrę po 1430 brutto a jak tak dalej pójdzie to o połowę mniej dam nawozów trudno się mówi. Za mocznik wołają po 2200 brutto niech sobie trzymają.

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3283
12 minut temu, Agrest napisał:

Jeśli każdy udokumentuje pochodzenie to niewiele ci zostanie😁.

 

Nie bo się wydali i jest wydziedziczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Przecież to gra nerwów jak kazdy przykreci dziure w rozsiewaczu to i ceny z czasem spadna bo zaklady sa po to zeby produkowac a nie magazynowac towar na ktory nie ma do konca zbytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
28 minut temu, Strongman napisał:

Ja i buduje trochę i wszystko w górę poszło 2 razy a jeszcze ma zdrożeć choć drogie  nawozy a jak drogie to się nie kupuje czy to nawozy czy wszystko ale ja kupuje bo nawet styropian kupiłem w czerwcu za dwa razy tyle a już jest 2,5 razy tyle.A ktoś by pomyślał ze jak tyle zdrożał to tylko może z  tanieć.

Na to niema mocnych.

Stal już hamuje a nawet spada ruda żelaza, jeszcze styro się ogarnie. Podobnie było w 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2087
17 godzin temu, Uziu92 napisał:

bo słoma to tyle daje.... nie ma jak obornik, gnojowica lub inne takie rzeczy

slomtab2-1024x557.png

Mikrobiolodzy zamiast azotu mineralnego zalecają stosowanie na słomę wapna węglanowego o wysokiej reaktywności w dawce 0,5-1,0 t CaO/ha.

Wapno neutralizuje szkodliwe dla organizmów glebowych i roślin następczych substancje powstające w trakcie mineralizacji słomy. Ponadto wzrost odczynu sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i innych organizmów glebowych rozkładających słomę. W takich warunkach rozmnażają się również bakterie wiążące wolny azot z powietrza. Wzbogacają glebę o kilkanaście kg N/ha.

słoma dobrze zagospodarowana daje bardzo dużo ale gdyby polać ją jeszcze gnojowicą albo dorzucić obornika to byłoby lux :) 

1 godzinę temu, Murphys napisał:

Stal już hamuje a nawet spada ruda żelaza, jeszcze styro się ogarnie. Podobnie było w 2008

najpierw pękła bańka na kryptowalutach (bitcoin spadł o 50%), następnie na drewnie (spadek o 74%) , a następnie na rudzie żelaza (spadek o 46% a to jeszcze nie koniec) 

dalej w kolejce do spadków są: ropa, gaz, miedź i pozostałe metale oraz nasze produkty rolne (marzenia o pszenicy za1500zł i rzepaku za 3000zł zostaną brutalnie rozwiane; spadki - cen giełdowych - również będą około 50%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siedzę w drewnie i jakoś tych spadków nie widzę.  Drewno w LP sosna od 550 do 1050 za okrągłe badziewie netto. aukcja e drewno z wczoraj. Przywieź to przerób i zawieź do kienta. Nie będzie tanio, a każdy u nas ma kolejkę do końca roku zapisaną.

W Niemczech mb łaty nawet 2 euro, tak więc u nas nie jest jeszcze źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853
7 godzin temu, nie napisał:

slomtab2-1024x557.png

Mikrobiolodzy zamiast azotu mineralnego zalecają stosowanie na słomę wapna węglanowego o wysokiej reaktywności w dawce 0,5-1,0 t CaO/ha.

Wapno neutralizuje szkodliwe dla organizmów glebowych i roślin następczych substancje powstające w trakcie mineralizacji słomy. Ponadto wzrost odczynu sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i innych organizmów glebowych rozkładających słomę. W takich warunkach rozmnażają się również bakterie wiążące wolny azot z powietrza. Wzbogacają glebę o kilkanaście kg N/ha.

słoma dobrze zagospodarowana daje bardzo dużo ale gdyby polać ją jeszcze gnojowicą albo dorzucić obornika to byłoby lux :) 

najpierw pękła bańka na kryptowalutach (bitcoin spadł o 50%), następnie na drewnie (spadek o 74%) , a następnie na rudzie żelaza (spadek o 46% a to jeszcze nie koniec) 

dalej w kolejce do spadków są: ropa, gaz, miedź i pozostałe metale oraz nasze produkty rolne (marzenia o pszenicy za1500zł i rzepaku za 3000zł zostaną brutalnie rozwiane; spadki - cen giełdowych - również będą około 50%)

Jak Ty mówisz że bańka na kryptowalutach pękła to nie wiem czemu wypowiadasz się na inne tematy.... bo nie masz pojęcia o czym piszesz 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj