Polecane posty

wojak1986    1910
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Teraz jest niestety rynek pracownika. 

Wuja pracuje w drukarni, szef nabrał kasy a zamówienia nic nie spadły. 

Obciął pensje i myślał że trafił na głupich. 

Pracownicy przeszli do konkurencji. 

Kasy z covidowego nie wystarczyło na to żeby utrzymać firmę i został chłopina z kredytami. 

 

To były pieniądze które my wszyscy oddamy w 22roku w podatkach. Kasa tak czy siak przepadła albo komornik albo rozdzielczość majątkowa i wyniesiona z firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1910

Ceny nawozów są wysokie. Trzeba było kupować pół roku wcześniej. Jeszcze poczekajcie ze 2 miesiące...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    191

saletra agrolok 2795netto przy 24t


lolq1660 napisał:

saletra agrolok 2795netto przy 24t

*2695

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    89

W Australii zapowiadają rekordowe zbiory(wyższe o 4,8%) także nie liczcie że pszenica jeszcze mocno podbije stawkę raczej pójdzie w dół. 

Edytowano przez Pcheella
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9105

Tak jak rok temu, potem przyszedł śnieg potem pożary i po zbiorach 😵 Kto wie co będzie do żniw, może 10 fala covida nas wysiecze albo cudowny lek w strzykawce i nie będzie nic potrzebne żadne nawozy.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już leci "na łeb, na szyję". Byłem dzis w lokalnym młynie zbadać parametry, to od jutra cena 980 netto.


Właśnie przez tą Australię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7707
3 godziny temu, Wicherek napisał:

kupili w żniwa tanio zboże , przed  żniwami nawóz , teraz to drogo sprzedają a Ty się martwisz o ich finanse

Kto kupił ten kupił. 

U nas nie ma mody wymiany zboża na nawóz. 

U nas też nie ma dużo zboża, przeważnie kukurydza. 

3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Jakie niestety????

obciął wypłaty i myślał że ktoś bedzie na niego robił? Jak mozesz sprzedać pszenice za 1500 to czemu nie sprzedajesz za 1000????

Na moje może być i po 500, i to jak najszybciej. 

Wkońcu mieszanka dla krów będzie w normalnej kasie. 

Niektórym biznesmenom też niskie ceny głowy ostudzą. 

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1910    6
11 godzin temu, Karol6130 napisał:

No i pole 6 klasa, nic tylko nawóz siać. 

W składzie nawozów klientów brak, ludzie z grzeczności pytają czy staniało. 

Ciekawe czy pracowników będą mieli za co utrzymać. 

Będą, będą.Prosze się przejsć na plac i zobaczyć datę produkcji.Mówię o dilerach GA.Oni w życiu takiego eldorado nie mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1199

a cena gazu wczoraj do rekordów się zbliża

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-gazu-ostro-w-gore-moze-byc-drogo-jak-nigdy/v4ck7yd

ciekawa sytuacja się robi.

gdy zboże zdrożeje to nasze pajace na wywóz zboża cło mogą narzucić, ale ceny nawozów nie spadną bo jesteśmy poprztykani z ruskimi i Białorusinami, gdzie są złoża soli potasowej, fosforytów i gazu

i cisną się na usta słowa a miał być taki tani amerykański co oczywiście gaz

jesteśmy frajerami i tyle nie mamy wpływu na politykę żadną 

rządzili nami komuniści, a teraz eurokraci , kowboje i ż....

 

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    295

Ceny spadną bo muszą spaść kwestii czasu. Spekulacją że wysokie zbiory w Australii czy w Stanach będą po to żeby zwolnić szaleństwo. Wiem z pewnego źródła że Chiny kupowali wszystko kukurydzę przenice rzepak a jak brakowało tobyle było zboże żyto pszenżyto nawozy do produkcji i dużo statków z tym poszło. Więc nie trudno wyobrazić sobie jak ceny spadną jak to może zacznie wracać. Wiem że za darmo tego nie robią ale to gry globalne o wpływy dlatego cena nie ma znaczenia. 

Obecnie nawozów na przyszły rok 0. Będę kupował jak podpisze umowę na rzepak przynajmniej na połowę areału. Prędzej nie ma sensu bo niewiadomo jak przezimuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, mraukot napisał:

Już leci "na łeb, na szyję". Byłem dzis w lokalnym młynie zbadać parametry, to od jutra cena 980 netto.

 

Właśnie przez tą Australię.

 

A może za dużo kupił i wydziwia z cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZoonQo1    0
16 godzin temu, Dastan napisał:

 

Zależy kogo rozumieć za klienta, bo akurat rolnik dla nich klientem nie jest tak po prawdzie, a dilerzy. Fakt, Zakłady już nie magazynują tak jak kiedyś tylko wszystko odbierają główni dilerzy chcą czy nie chcą muszą brać czasem tylko na przechowanie.

Chodzi mi o to, że bzdurą jest informacja, że ZA są zawalone nawozami. Z zakładów towar jeździ bezpośrednio do rolników ( sprzedaż przez dystrybutorów) jak i na magazyny tychże dystrybutorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1226

U mnie w zamojskim to samo, ceny  spadły do 1000 brutto a wszyscy mówią, że to przez Australię bo tam mają być rekordy. Ponoć mają to zboże na Ukrainę sprowadzić i przywieść do nas, że niby to ukraińskie. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9105
12 minut temu, melon10641 napisał:

U mnie w zamojskim to samo, ceny  spadły do 1000 brutto a wszyscy mówią, że to przez Australię bo tam mają być rekordy. Ponoć mają to zboże na Ukrainę sprowadzić i przywieść do nas, że niby to ukraińskie. 

Ta, bo tam z darmo urosło rolnicy oddali i jeszcze przez ocenam tysiące kilometrów w gratisie przepłynęło i będzie u nas po 800😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
9 godzin temu, Pcheella napisał:

W Australii zapowiadają rekordowe zbiory(wyższe o 4,8%) także nie liczcie że pszenica jeszcze mocno podbije stawkę raczej pójdzie w dół. 

U nas też zapowiadali juz takie plany i ch*j 🤣🤣🤣🤣 chiny pszenica 1800 glupi tylko myśli, że stanieje

Edytowano przez Kubawww
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2013

Widzę, że galan z całą rodziną siedzą i grają na spadki cen pszenicy. Z kolei inny gra na zwyżki cen nawozów. Z tego połączenia może się urodzić tylko ekologia.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7743

Nie gram na spadki tylko jak spadła cena to spadła i tak podałem jak wzrośnie to też tak będzie wiec w czym jest problem .

Co mają do tego Chiny my żyjemy w Polsce a tu taka rzeczywistość .

Chemirol Sp. z oo PUH - Siennica Różana  Saletra 2400 zł . Z nowych dostaw .

Solarcorn Sp. z o. o. Saletra 2950 zł z nowych dostaw .

Jaka różnica w cenach .

NPK - po 2700 zł 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

U mnie w zamojskim to samo, ceny  spadły do 1000 brutto a wszyscy mówią, że to przez Australię bo tam mają być rekordy. Ponoć mają to zboże na Ukrainę sprowadzić i przywieść do nas, że niby to ukraińskie. 

Przez San Escobar będzie tranzyt. Widzę że niekiedy to Lema by zawstydzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
31 minut temu, galan99 napisał:

Nie gram na spadki tylko jak spadła cena to spadła i tak podałem jak wzrośnie to też tak będzie wiec w czym jest problem .

Co mają do tego Chiny my żyjemy w Polsce a tu taka rzeczywistość .

Chemirol Sp. z oo PUH - Siennica Różana  Saletra 2400 zł . Z nowych dostaw .

Solarcorn Sp. z o. o. Saletra 2950 zł z nowych dostaw .

Jaka różnica w cenach .

NPK - po 2700 zł 

2400 netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, lajkzxc napisał:

2400 netto czy brutto?

Teraz wszyscy za telefony i dzwonimy do Chemirolu po saletrę xd hah

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

nie wiem gdzie ta pszenica po 900, ale CZN

regularna cena za konsumpcję 1350 netto, paszowa 1300 netto

wczoraj padła propozycja 1320 netto (może 10-20 dołoży do partii 50-100 ton) za paszową

to ja się pytam kto oddaje po 1000 bo pszenżyto na pasze do zwierząt między rolnikami w mojej gminie za 1100 nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj