yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

koniu    842
1 godzinę temu, MaXtzTS napisał:

która zaprawa do zboża lepsza? SCENIC ( protiokonazol 37.5g/l fluoksastrobina 37.5g/l tebukonazol 5g/l) w dawce 100ml/100kg zboża czy KINTO PLUS (fludioksonil 33.3g/l fluksapyroksad 33.3g/l tritikonazol 33.3g/l) w dawce 150ml/100kg zboża. Jakie opinie, jakie doświadczenia?

Ja od kilku lat zaprawiam Vibrance Gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1384
7 minut temu, hardkor113 napisał:

Ja już dosyć długo stosuje certicor.Jak myślicie Dobry czy szukać czegoś lepszego?

jak nie masz zapasów to będziesz musiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957
8 minut temu, VonVegans napisał:

Nawóz donasienny typu primus b warte to stosowania?

Do zamalowania pszenicy na czerwono to tak do tego najtańszą zaprawę Gizmo stosowałem i nie przepłacałem i też było. Pamiętam czasy jak w siewniku kijem Funabena się ziarno zaprawiało i też było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Lepiej dodać dr green start, jest dużo papu dla nasion na start, z pewnością więcej niż w primusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi13    36

200 gram dr green prime daje się na tonę ziarna, a priumusa litr więc wychodzi prawie 5 razy mniej składników bo skład podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drago9010    3
3 godziny temu, kubi13 napisał:

200 gram dr green prime daje się na tonę ziarna, a priumusa litr więc wychodzi prawie 5 razy mniej składników bo skład podobny

Dawka Primus B to 200ml /100kg ziarna co daje 2l na tonę.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia ze zwiększaniem dawki zaprawy do nasiennej? Nie chcę zostawiać resztek w butelce i zastanawiam się czy zwiększenie dawki  kinto plus z 150 do 170ml na 100kg będzie miało negatywny wpływ na siłę kiełkowania.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

miałem w zeszłym roku kinto plus + primus na próbe. Nie było różnicy w porównaniu z samym kinto plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A praktykuje ktoś nie stosowanie nawozów NPK pod pszenice po rzepaku ? Ja stosowałem Polidap, ale przy tej cenie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Jak masz wysokie zawartość P i K w głębie to po 1 roku nic się nie dzieje, ale na dłużej to... Oszukiwanie samego siebie. 

U mnie Lhr polidap 2900 tona. 

Ja daję polifoske z krzemem 300 kg po 2095 tona. 

Ceny pszenicy w tym sezonie to super ale ceny nawozów to już kosmos. 

Saletra puławy u mnie 1540.

W ubiegłym roku z transportem pod koniec września płaciłem 950 tona. 

Na chwilę obecną kupuje co muszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258

Wszyscy sprzedawcy klną, bo w ubiegłym roku rolnicy kupowali na cały rok nawozy o tej porze, a w tym roku tylko pod rzepak i to dużo mniej niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258

To także efekt zamknięcia handlu z Białorusią, nie ma konkurencji, podnosi się ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25667

No i co radzicie z azotem, kupić rsm po 1500 czy iść na całość i czekać do lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

U siebie odpuszczam jakiekolwiek zakupy nawozów do lutego, a jak zima będzie w tym roku trzymać to nawet i do marca. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
15 minut temu, Uziu92 napisał:

to jeszcze niech ceny podniosą.

Akuratnie sprzedawcy nawozów na składach w cale nie mają takich kokosów jak ci się wydaje . Widziałem u nich faktury przywozowe nawozów, to mają taką samą marże jak wtedy, gdy nawozy były dużo tańsze . Więc logiczne że oni woleliby ceny tańsze i sprzedać rocznie 10.000 rocznie , niż przy drogich nawozach sprzedać 1.000ton rocznie przy tej samej marży .

@Agrestbył u mnie wczoraj kolega i zgadaliśmy się właśnie o rsm 32 . Jak mi powiedział ile zapłacił u lokalnego sprzedawcy , a dokładnie w CN w Pińczowie , co prawda ilości małe nie samochodowe , to z 5 razy się go dopytywałem czy się nie pomylił z ceną i póżniej mi jeszcze oddzwaniał , że tyle jest na fakturze , a mianowicie   1800 ZŁ/TONA . Normalnie pojebało ich dokładnie , i przy tej cenie to już lepiej mocznik czy saletra chyba lepiej wychodzi, chyba że tu ceny też się pozmieniały . Jadę za chwilę to aż z ciekawości podjadę w kilka miejsc upewnić się , bo mimo wszystko nadal nie dowierzam w takie ceny

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

gaz będzie szedł w górę więc pewnie pociągnie za sobą ceny nawozów. pewne jest też, że spadnie zużycie nawozów, już w tym roku sąsiedzi doplatowcy mocno oszczędzali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258
3 minuty temu, mysza103 napisał:

Akuratnie sprzedawcy nawozów na składach w cale nie mają takich kokosów jak ci się wydaje . Widziałem u nich faktury przywozowe nawozów, to mają taką samą marże jak wtedy, gdy nawozy były dużo tańsze . Więc logiczne że oni woleliby ceny tańsze i sprzedać rocznie 10.000 rocznie , niż przy drogich nawozach sprzedać 1.000ton rocznie przy tej samej marży .

Chyba źle zrozumiałeś - nie chodzi o sprzedawców, tylko o producentów - niech podniosa jeszcze bardziej ceny

Poza tym sprzedawcy mają problem z towarem - nie przyjeżdża od producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj