yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

alfa    1203
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

w sensie ze 2500 za ha dzierzawy? Gdzie tak płacą?

Podlasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Sory za offtop ale moze ktos podpowie - w takim razie ile warta jest taka dzierżawa - województwo łódzkie, w jednym kawałłku 13 ha

RII - 0,86
RIIIa - 6,2

RIIIb - 5,61

RIVa - 0,44

RV-0,17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

Jest warta tyle, za ile ci ją wydzierżawi :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301

W tym roku z 1 ha pszenicy zostało mi 2450zł przy obecnej cenie. Nie robiłem jakiś mega nakładów, żadnych szamponów. Dobry NPK, dobry herbi, fungi, skracanie. Inflacja zżera nawet i to co zostało. 

Trochę pracy przy tym było. Stresu również.

W życiu nie dałbym 2000zl za dzierżawę!!!! To jakiś Fake! 

 

  • Like 3

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żaden fake, tyle np. płaci mój znajomy. Umowa, dopłaty jego, paliwo itd. Mowa o powiecie kutnowskim. Mój kuzyn spod Wrześni płaci dużo więcej. Obie umowy widziałem i wiem, że to prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Do centrali dzwoniłem po ile C1 ma być i pani powiedziała że po 210zł. za 100kg to swego materiału siewnego siać się nie b.opłacać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Cheesburger napisał:

Sory za offtop ale moze ktos podpowie - w takim razie ile warta jest taka dzierżawa - województwo łódzkie, w jednym kawałłku 13 ha

RII - 0,86
RIIIa - 6,2

RIIIb - 5,61

RIVa - 0,44

RV-0,17

Dałbym za to dopłata +1000zl pod warunkiem że pobierał bym dopłata. Ładny kawałek u nas takich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

Sory za offtop ale moze ktos podpowie - w takim razie ile warta jest taka dzierżawa - województwo łódzkie, w jednym kawałłku 13 ha

RII - 0,86
RIIIa - 6,2

RIIIb - 5,61

RIVa - 0,44

RV-0,17

Zależy gdzie, jaki dojazd ile trzeba włożyć aby jako tako oddało, ale też czy to teren zalewowy, narażony na szkody zwierzęce, pogodowe (są rejony co co roku teraz jakaś trąba powietrzna lub grad).... 

Ogólnie to tyle to warte ile ktoś jest w stanie dać. Sam za III-IV klasę daję tyle co dopłaty (czyli około 900zł rocznie/ha, więcej nie ma sensu bo plon często 5ton/ ha nie przekracza z tej ziemi). Umowa lub jej brak nie jest powodem zwiększenia lub zmniejszenia czynszu.

Jeden kawałek wilejki w tym roku oddał 7,5t/ha (4b) reszte po średnio 5 ton, ale i było ledwo 4 na wydawało by się najlepszej działce (tyle że na niej trochę leżało bo była na styku trąby powietrznej- kilometr dalej dachy zrywało).

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

Sory za offtop ale moze ktos podpowie - w takim razie ile warta jest taka dzierżawa - województwo łódzkie, w jednym kawałłku 13 ha

RII - 0,86
RIIIa - 6,2

RIIIb - 5,61

RIVa - 0,44

RV-0,17

W mojej części łódzkiego , równowartość dopłaty i  podatek razem ze spółką wodną opłaca właściciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    342

Panowie, na podstawie swojego doświadczenia, z jakim procentem spadku plonu trzeba się liczyć po tych deszczach które padają od tygodnia i kolejny tydzień zapowiadaja. Szczerze mówiąc gospodarze od 8 lat i nie zdarzyły mi się takie zniwa jak w tym roku. Zboże juz się chyli czarne, jeszcze trochę i zacznie porastać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak z ciekawości. wcześniej się nie nadawało do koszenia?

a spadek zależy jak długo i jak mocno będzie padało.

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

dziś zrobiłem 150km po dolnym Śląsku. większość pszenic stoi w polu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    342
pafnucy napisał:

tak z ciekawości. wcześniej się nie nadawało do koszenia?

a spadek zależy jak długo i jak mocno będzie padało.

niestety nie nadawało się mocne T1,2 i pierwszy raz t3 i jak inni zaczynali kosic to u mnie flagowy jeszcze zielony byl a potem to już deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274

Do osób robiących własne zaprawy nasienne, dajecie pigment czy olać to?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
28 minut temu, Tomek90 napisał:

Do osób robiących własne zaprawy nasienne, dajecie pigment czy olać to?? 

Musowo, żeby sąsiad widział. :)

 

edit: dodać niebieskiego pigmentu i wszyscy  by się zlecieli po nasiona XD

Edytowano przez Hubert10624
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274

Młody jeszcze jesteś 🙋‍♂️

Chodzi i przyleganie zaprawy do nasiona, z tego co rozmawiałem kiedyś z @tomek73 to pigment chyba droższy od samej zaprawy jak kupował w Castoramie. Być może wystarczy sam nawóz donasienny. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

U mnie połowa pszenicy już połamana i dalej leje i ma lać, koszta poszły a nie wiadomo czy wystarczy na karmę. O kant d*py rozbić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    342

tydzień temu moja trzymala się pionowo, dzis juz się chyli po dzisiejszych deszczach pewnie ja położy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    114

U nas w małopolsce ciągle pada, jakoś 10 dni temu pszenica jeszcze się nie nadawała no może placami, od tamtej pory ciągle deszcze. Rzepak jakoś zmęczyliśmy w 4 dni chociaż co noc przechodziła burza, teraz kombajn przezbrojony na zboże ale co dzień pada ( dzisiaj od 4 rano przepaduje, w tej chwili leje). Też sporo pszenic leży a kłosy rozlatują sie już w dłoniach, wczoraj pół dnia koszenia i wszystko na suszarnie, liczyłem że prognozy się troche opóźnią i jeszcze dziś coś dokosze,  teraz pluje sobie w brode że trzeba było wczoraj kosić w opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
54 minuty temu, Tomek90 napisał:

Młody jeszcze jesteś 🙋‍♂️

Chodzi i przyleganie zaprawy do nasiona, z tego co rozmawiałem kiedyś z @tomek73 to pigment chyba droższy od samej zaprawy jak kupował w Castoramie. Być może wystarczy sam nawóz donasienny. 

Wnioskując po nicku to 8 lat to nie jest aż taka duża przepaść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Do osób robiących własne zaprawy nasienne, dajecie pigment czy olać to?? 

Olać to . W pierwszym roku jak zaprawiałem swoją zaprawą to dodawałem pigment z castoramy , zabarwienie jakieś tam było , ale przecież bez tego pigmentu substancje aktywne też przecież wsiąkną w ziarno, a że nie ma barwy to zawsze jak ktoś spyta to można powiedzieć że uprawa w ekologi bez zapraw . A tak prawdę mówiąc to firmy nasienne jak by nie barwiły ziarna , to raczej by tyle nie sprzedały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    968

 Jak w dzień jako tako przewisiało tak teraz   Deszcz napier....dala  aż woda w rynnach się nie mieści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274
17 minut temu, mysza103 napisał:

Olać to . W pierwszym roku jak zaprawiałem swoją zaprawą to dodawałem pigment z castoramy , zabarwienie jakieś tam było , ale przecież bez tego pigmentu substancje aktywne też przecież wsiąkną w ziarno, a że nie ma barwy to zawsze jak ktoś spyta to można powiedzieć że uprawa w ekologi bez zapraw . A tak prawdę mówiąc to firmy nasienne jak by nie barwiły ziarna , to raczej by tyle nie sprzedały .

To wiadomo że człowiek patrzy na zabarwienie nasion, mi chodzi o przyleganie substancji, ale tak jak w sumie mówisz z pigmentem czy bez zaprawa powinna przylegać i wsiąkać 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj