yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal014d    142
2 godziny temu, camo napisał:

 

ja mam quelex complet i kupiłem do tego adiuwant, jak będą 3 liście to trzeba wjeżdzać albo wcześniej?

Jaki adiuwant olejowy? Czy to konieczne czy dajesz w mysl zasady lepiej dac niz nie dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
5 minut temu, akmaly napisał:

Doglebowy opryski to konieczność, zresztą nalistnie tez warto.

Qualex to nie oprysk doglebowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
46 minut temu, Michal014d napisał:

Jaki adiuwant olejowy? Czy to konieczne czy dajesz w mysl zasady lepiej dac niz nie dac?

Kupiłem do tego Olbrasa, adiuwant ma sprawić że oprysk nie wyparuje tak szybko, lepiej się przyczepia na liściach i ogólnie ma lepiej działać, dodam bo tak mi tutaj polecił forumowicz, kilka złotych a może faktycznie efekt będzie lepszy zobaczę. Raczej w inne lata nie stosowałem adiuwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Adiuwant przede wszystkim zmniejsza napięcie powierzchniowe wody dzięki czemu krople oprysku nie spływają tak szybko z rośliny i lepiej wnikają w samą roślinę. Wg. mnie jest to konieczna oczywistość, ale to czy trzeba to zależy od samego środka, no i adiuwant to nie tylko ciecz z butelki a np. mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
22 godziny temu, Krzysiukov napisał:

Panowie mam poważny problem, posiałem pszenicę po kończynie czerwonej ponad tydzień temu gdzie niegdzie powschodziła wiec grzebę w ziemi za nasionami a tam leżą nasiona jakby wgl nie skiełkowały przyjżałem im się bliżej a w nich wpakowały się jakieś robaki takie białe które zaraz po puszczeniu kiełka zzerają go ;/ Miał ktoś coś podobnego ? Co na to poradzić bo ze muszę ją przesiać to wiem ;/ 

Panowie ponawiam. Czym to zwalczyć przed siewem Dursban wycofany ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Podobno Fosmet też wyczyści glebę w dużych dawkach ale nie stosowałem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
20 minut temu, dexter1908 napisał:

W jakiej fazie stosujecie Quelex? Polecicie jakiś dobry adiawuntk?

Też będę pryskal nim pierwszy raz i też kupiłem zalecanego Olbrasa zobaczymy co z tego będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Zawartość substancji czynnych:

Quelex:

florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 100 g/kg (10%)

halauksyfen metylu – Arylex™ (substancja z grupy związków arylopikolinowych) – 104,2 g/kg (10,4%)
Naceto:

diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) – 200 g/l (16,26%),

flufenacet (związek z grupy oksyacetamidów) – 400 g/l (32,52%).

Praktykował ktoś jak się sprawdza ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Było już wielokrotnie.

Sam używałem i mam kupiony na ten sezon. Było dobrze. Na jednym polu robiłem na wiosnę ostrożnia dzięki sąsiadowi i na innych przytulia sekcją od miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
16 godzin temu, arek_124711 napisał:

Wiesz wgl kolego co Ty mowisz? Idz zglos zobaczymy co mu zrobia... albo dobra powiem- nic. Znikoma szkodliwosc spoleczna czynu tak to sie nazywa. Takie jest prawo ze do 500 zl moge przyjsc do Cb na podworko ukrasc Ci paliwo i policja ani sad nic nie zrobi a jesli Ty sprobujesz sprawe zalatwic po swojemu czytaj dac w morde to jeszcze dostaniesz wyrok i bedziesz placil odszkodowanie ze go poturbowales. Z zycia wziete

Nieprawda, nie pisz głupot. Akurat wiem co mówię i musisz mi zaufać. Trzeba zgłaszać żeby nie czuł się bezkarny, czy to mniej niż 500 czy więcej. Jedno wykroczenie a drugie przestępstwo. Obydwa karane.  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać mu jeszcze w mordę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Witam 

Panowie, może ktoś stosował Axial komplet pak na jesieni, bo zostało sporo z wiosny i myślałem, żeby polecieć teraz po pszenicy, jedni mówią że można inni, że nie, może tutaj ma ktoś praktykę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
12 minut temu, Jakub5080 napisał:

Witam 

Panowie, może ktoś stosował Axial komplet pak na jesieni, bo zostało sporo z wiosny i myślałem, żeby polecieć teraz po pszenicy, jedni mówią że można inni, że nie, może tutaj ma ktoś praktykę ?

Można, masz w etykiecie: Stosowanie jesienią: środek stosować od fazy 2 liści rośliny uprawnej (BBCH12) do końca wegetacji jesiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
2 godziny temu, galan99 napisał:

Zawartość substancji czynnych:

Quelex:

florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 100 g/kg (10%)

halauksyfen metylu – Arylex™ (substancja z grupy związków arylopikolinowych) – 104,2 g/kg (10,4%)
Naceto:

diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) – 200 g/l (16,26%),

flufenacet (związek z grupy oksyacetamidów) – 400 g/l (32,52%).

Praktykował ktoś jak się sprawdza ? .

W zeszłym roku miałem i na 20 ha poprawka na wiosnę 1ha(w dołkach). Zobaczymy w tym roku jak zadziała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Bosporus, siew 21.09.

Od dwóch dni na wierzchu. Może pierwsze rośliny szpilkiwały do 4 dni temu a już tyle tego dziadostwa na liściu

20211003_163348.jpg

20211003_162231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49
1 godzinę temu, black_shadow napisał:

Witam

Panowie i Panie czym zastąpić sulfosulfuron  w pszenżycie ozimym, problemem w uprawie jest głównie perz ?

Propoksykarbazon sodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Attribut jakby co nie ma rejestracji na żyto i nie wiem, czy można go zatsosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4891
54 minuty temu, Agrest napisał:

Bosporus, siew 21.09.

Od dwóch dni na wierzchu. Może pierwsze rośliny szpilkiwały do 4 dni temu a już tyle tego dziadostwa na liściu

20211003_163348.jpg

20211003_162231.jpg

Na pszenicy sianej koło połowy października też to może być? Karate Zeon zadziała na takie coś, bo jakby mi się przytrafiło to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Na tych działkach co było już pryskane expert z cyperkilem niema mszycy, na nie opryskanych jeszcze  jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie chce kupić bacara trio na pszenicę ale przy użyciu banki 5l wychodzi mi 0.6l/ha w etykiecie podają 0.45 od 3 liscia. Stosował ktoś dawkę 0.6 od lat 2 liscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj