yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3887

ja daję dwa razy n. dałem 50-60kg teraz dam 120kg w rsm i koniec


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

I u mnie dziś aktualizacja dwie noce -3 i -4. 

Pszenżyta jeszcze nie zasiliłem bo siane 5 października, choć dziś zajechałem i też już w pęd idzie. Wyprostowało się ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

uważam,że skracanie w tym tygodniu to błąd. Zapowiadają przymrozki,a choćby ich nie było to i tak wegetacja pełza. Do skracania muszą być ciepłe noce i odpowiednio długi dzień świetlny ,który mamy po 10 kwietnia. W najlepszym razie środek nie wpłynie negatywnie na rośliny. Na pewno efekt będzie niewspółmierny do oczekiwań.Nie trzeba tak gorliwie mierzyć te kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

Pszenica nawożona 120kgN, 4a/b, uda mi się zastosować tylko T1 co byście polecili w miarę rozsądnie żeby miało to ręce i nogi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, yacenty napisał:

ja daję dwa razy n. dałem 50-60kg teraz dam 120kg w rsm i koniec

Kurde fest dawka 😉 ,

Dałem 66 kg N , to może teraz 300 kg saletry 33,5 , będzie ok takie 100N ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

160-180 to u mnie standard. Chcąc zebrać 8t musisz dać papu, a u nas nie ma obornika czy innych nawozów naturalnych 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Zapowiadają od maja do połowy czerwca duże  opady  deszczu .

Edytowano przez galan99
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Tylko ciekawe czy im się sprawdzą te prognozy, moja pszenica kolanko 3-4 mm od węzła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
1 godzinę temu, yacenty napisał:

jak mówiłem to "madrzy" sie smiali ze za wczesnie a teraz jednak ze lepiej dać jak nie ma 1cm?

Jak widać na forum nie wolno mieć innego zdania bo zaraz uszczypliwości .Dałeś T1  skracanie twa sprawa dla mnie za wcześnie.Ma być parę dni zimna (o czym było wiadomo wcześniej) więc po co dodatkowo dodawać stresu roślinom, ponadto dałeś wcześnie T1 choć po zdjęciach widać że masz zdrowe zboże ,fungicyd trzyma 3-4 tygodnie z takim terminarzem to może i T4 będzie konieczne. A zresztą jak to na agrofoto i tak ponad 8t będzie😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

t1 robilem 30.03. od tego czasu było 4 ciepłe noce. nie żartuj że jeśli 5. nocka będzie chłodna to coś się stanie. co innego gdybym zrobił to dziś a w nocy by przyszło -3 czy -5. na szczęście dziś łatwo czytać prognozy na 2 dni do przodu i akurat te dość mocno się sprawdzają.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, yacenty napisał:

160-180 to u mnie standard. Chcąc zebrać 8t musisz dać papu, a u nas nie ma obornika czy innych nawozów naturalnych 

Tak wiem , tylko zawsze robię trzy dawki N , całość w granicach 500 kg saletry 34  , i tak myślę może też zrobić tylko dwie i koniec ??   Tylko czy nie lepiej postawić wtedy na mocznik zamiast saletry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

jak będzie taka potrzeba to i pójdzie T4. a jak będzie trzeba to kolega przyczepy pożyczy żeby zmieścić nawet i 9 ton ;)

2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Tak wiem , tylko zawsze robię trzy dawki N , całość w granicach 500 kg saletry 34  , i tak myślę może też zrobić tylko dwie i koniec ??   Tylko czy nie lepiej postawić wtedy na mocznik zamiast saletry ?

Przedostatnie dwa lata spaliłem pszenice dawka na kłos. Niestety suchy maj i czerwiec sprawił ze kosiłem poslad z gęstością 70 i mniej. W 2020 dałem saletrosan i rsm i gęstość była 76-80 i plon od razu hop do gory.

w tym sezonie idzie podobnie: kizeryt i saletra później rsm i już nic więcej w kwestii nawożenia 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To  chyba pierdzielne 300 saletry po świętach 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Pogody na miesiąc do przodu nie poznasz. Zobaczymy jak mi to wypali w tym roku.

byly lata ze dawaliśmy azot 4x


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Dam po świętach 250kg saletry i zamkne się w 136kg N w granuli + ( az się boję napisać na tym forum...) mocznik dolistnie przynajmniej raz i na tym koniec. Pierwszy raz zostawiłem slome na polu wiec liczę że rośliny dodatkowo pociągną trochę N z mineralizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tylko że N na mineralizację nie bierze się od sąsiada tylko też z gleby. Więc na jedno wychodzi. Słoma ze zboża to nie resztki jakie po rzepaku zostają, które coś azotu roślinie zastępczej dadzą. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

tzn? ja mam niski nmin 45-69


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chodzi mi jedynie o to że kolega wyżej napisał o tym że zostawił słomę na polu i ona po mineralizacji da azot pszenicy, tylko żeby ta słoma dała azot, najpierw musi zostać przerobiona przez bakterie które żywią się azotem. Więc bilans odnośnie azotu wychodzi praktycznie na 0.  Dlatego często na słomę przed siewem rzepaku daje się azot żeby tą mineralizację przyśpieszyć i aby baterie miały pożywkę. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

no tak, sam daje bakterie, wodę i rsm na słomę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Zapowiadają od maja do połowy czerwca duże  opady  deszczu .

A Ty już N2 sypał lub lał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2903    3

Witam, co to może być za chwast w pszenicy? Jaki oprysk byście polecili? 

IMG_20210403_155045.jpg

IMG_20210403_152322.jpg

Na jesieni było pryskanie Lentipur 2l, Saracen 75ml, Wiking 10g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj