yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

mysza103    2464

Jak jeszcze nie dawałeś nić , i dopiero za 2 tygodnie wjedziesz , to raczej nie ma nad czym myśleć , tylko podać na raz . W połowie kwietnia to pewnie z 80 - 90% będzie już  po całkowitym nawożeniu N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
14 godzin temu, Lewy91 napisał:

 

 Panowie spotkał się ktoś z czymś takim w pszenicy? Roślina rozkrzewiona do 5 pędów, jeden pęd główny jest dziwnie pogrubiony a po przecięciu źdźbła wzdłuż w środku siedzi biały robak. Źdźbło jest zniekształcone liści praktycznie nie ma. 

IMG_20210331_181440.jpg

IMG_20210331_182457.jpg

Pierwszy raz takie coś widzę. A myślałem że po łokaśu przez którego w zeszłym roku przesiewałem pszenżyto nic mnie nie zdziwi.

To tak na całym polu większość roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
20 minut temu, loquito napisał:

bohaterowie agrojutuba dawali tak: Kula na żyto dał 140N w jednej dawce, a Wojkep w pszenicy na N1 40N w postaci Holistu i po 5-7 dniach dał resztę w rsm 140N. 

Na żyto i rzepak to też w jednej dawce bo wcześniej startuje, ale pszenica potrzebuje azot w późniejszym okresie to nie lałem na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

jak już jest późno, to lejesz i tyle.
Ja dałem 50kg w saletrze czy saletrosanie, teraz jak przyjdzie deszcz dam 120kg w rsmie i juz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    533
1 godzinę temu, alfa napisał:

Dlaczego przecież to to samo 

Niby tak ale Ozzi to nowy środek O którym nic nie wiadomo. Unix już wypróbowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie nie było mnie w domu o soboty gdzie pszenica za domem była jeszcze fioletowa, dzis wracam a w całej okolicy oziminy soczyscie zielone aż nie wierzyłem. 2 dni ciepła i trochę deszczu robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2
24 minuty temu, Szymon94 napisał:

Pierwszy raz takie coś widzę. A myślałem że po łokaśu przez którego w zeszłym roku przesiewałem pszenżyto nic mnie nie zdziwi.

To tak na całym polu większość roślin?

Tak, praktycznie całym polem jest i średnio tak około 30 roślin na metrze. Z tego co wyczytałem to jest to ździeblarz pszeniczny i niestety walka z nim będzie chyba dosyć trudna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Czy wam lancet też trzyma pszenice ? U mnie jest wyraźna różnica między pryskaną, a nie. Ta po oprysku blada i stoi w miejscu mimo wcześniejszego nawożenia azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest po lancecie  dlatego jesienią atakuje bizonem i chyba nawet lepszy plon gdy pryszcze jesienią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

jak napisałem ze herbicyd reguluje rośliny to mnie zbesztano i kazano iść do szkoły :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Zapodaj atlantis star w pełnej dawce to po tym już wogole nie trzeba regulować. 

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
1 godzinę temu, Lewy91 napisał:

Tak, praktycznie całym polem jest i średnio tak około 30 roślin na metrze. Z tego co wyczytałem to jest to ździeblarz pszeniczny i niestety walka z nim będzie chyba dosyć trudna. 

Coś wcześnie jeśli to jest faktycznie to. Najgorsze że za niedługo w ogóle nie będzie skutecznych insektycydów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
2 godziny temu, loquito napisał:

bohaterowie agrojutuba dawali tak: Kula na żyto dał 140N w jednej dawce, a Wojkep w pszenicy na N1 40N w postaci Holistu i po 5-7 dniach dał resztę w rsm 140N. 

Z żytem jest o tyle prościej że go już zbytnio na wiosnę nie rozkrzewisz, w pszenicy trzeba uważać. Ale raczej pewne, że w połowie kwietnia żadna dawka azotu jej nie rozkrzewi, więc można walnąć całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Stosował ktoś środki takie jak Priaxor, Tarcza łan, Wirtuoz, Unix, i Tebu 250 w pszenicy jarej ? W informacjach technicznych jej nie podają i zastanawiam się czy w pszenicy jarej też by zadziałały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę nad zastosowaniem takiej mieszanki:

Talius 200EC (proquinazid 200g/l) 0,2 L/ha

Prokarb (prochloraz 450g/l) 1L/ha

Orius Extra (tebukonazol 250g/l) 1L/ha

CCC 720 SL  1,5 L/ha

Plonvit Opti NPK (20/20/20) z mikroelementami   5Kg /ha

Siarczan magnezu  5kg/ha

Co sądzicie i czy dawki odpowiednie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
23 minuty temu, przemek230591 napisał:

Plonvit Opti NPK (20/20/20) z mikroelementami   5Kg /ha

jaki koszt tego nawozu ?

24 minuty temu, przemek230591 napisał:

CCC 720 SL  1,5 L/ha

Niektórzy rezygnują całkowicie z CCC podczas regulacji, a w zamian dają moddus albo jego zamienniki lub medax max. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, przemek230591 napisał:

Panowie myślę nad zastosowaniem takiej mieszanki:

Talius 200EC (proquinazid 200g/l) 0,2 L/ha

Prokarb (prochloraz 450g/l) 1L/ha

Orius Extra (tebukonazol 250g/l) 1L/ha

CCC 720 SL  1,5 L/ha

Plonvit Opti NPK (20/20/20) z mikroelementami   5Kg /ha

Siarczan magnezu  5kg/ha

Co sądzicie i czy dawki odpowiednie ?

Daj medaxa zamiast tego ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
2 godziny temu, tomek81ja napisał:

bez skaracania 8 ton nie ustoi.

Julius ustał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj