yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

mysza103    2463

No to właśnie zauważyłem . Ale po co wstawiać takie filmiki , trochę bez sensu , bez żadnego przesłania . Nie jeden chłop 30 marca pryskał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
3 minuty temu, mysza103 napisał:

No to właśnie zauważyłem . Ale po co wstawiać takie filmiki , trochę bez sensu , bez żadnego przesłania . Nie jeden chłop 30 marca 

Szukanie atencij 

7 minut temu, Cebulj napisał:

t1 ascra xpro? co mysliscie @yacenty

Boogiego szukaj ascra na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
48 minut temu, mysza103 napisał:

O co chodzi w tym filmiku , bo myślałem że wydarzy się coś nie typowego 

Spodziewałem się lądowania samolotu , albo coś w tym stylu . 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
1 godzinę temu, tobago napisał:

Meczy mnie temat tego skracania bo mam tego żyta aż, dla niektórych tylko, 10ha. 

Ja mam 2,5 ha żyta planuję skrócić bo słoma w tym roku na cięcie a z żyta to jej zawsze dużo w przeciwieństwie do ziarna. I temat skracania też mi sen z powiek spędza bo nie miałem z tym do czynienia nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
6 minut temu, Kubawww napisał:

Szukanie atencij 

czekałem aż Kuba zabłyśnie :)

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, yacenty napisał:

czekałem aż Kuba zabłyśnie :)

Nie masz juz co odpowiedzieć ?? Moze bany rozdaj bo psychika słaba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

jak czytam twoje wpisy to siła rzeczy pisze głupoty :P

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

11 minut temu, fezoi napisał:

Spodziewałem się lądowania samolotu , albo coś w tym stylu . 

 

Eee, ten lepiej wylądował

705.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
7 minut temu, yacenty napisał:

jak czytam twoje wpisy to siła rzeczy pisze głupoty :P

Oj Jacus Jacus gubisz juz sie i nie wiesz co napisac 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

błyskasz błyskasz dowalasz sie a za chwile pytasz czy srodek wsypywać do zbiprnmika czy do rozwaniacza, nie mam więcej pytań


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, yacenty napisał:

błyskasz błyskasz dowalasz sie a za chwile pytasz czy srodek wsypywać do zbiprnmika czy do rozwaniacza, nie mam więcej pytań

Hmm a to zapytać nie moge?? Robilem zawsze przez rozwadniacz, a zauwazylem, ze etykieta mowi co innego i pytam innych rolników jak praktykuja aby sie dowiedzieć na tym chyba wygląda  forum Jacku.. przynajmniej mi sie tak wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
16 minut temu, Kubawww napisał:

Hmm a to zapytać nie moge?? Robilem zawsze przez rozwadniacz, a zauwazylem, ze etykieta mowi co innego i pytam innych rolników jak praktykuja aby sie dowiedzieć na tym chyba wygląda  forum Jacku.. przynajmniej mi sie tak wydaje

Skoro służy do tego to nie pisz zbędnych i głupich komentarzy. Przejdź kilkanaście postów wyżej a dowiesz się o co chodzi lub domyślisz po co ten film. Jeśli nie to to swoje hipokryzje zostaw w kieszeni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Jakieś opinie o DrGreen zboża? Kupiłem 20kg na spróbowanie, warte to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Nie wiem jak w życie , ale w pszenicy CCC najlepiej skracać jak tylko kolanko oderwie się , w tedy można dać mniejsze dawki i skróci bardzo dobrze . Ale już w mieszaninie np. 1l CCC + 0.2 - 0.3 l Modus ( lub zamiennik )  można stosować do 2 kolanka z bardzo dobrym skutkiem .

Na etykiecie pisze że nawet do 3 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Ale efekt najlepszy gdy kolanko oderwane do 1 cm ,później skuteczność spada i lament  że wyległo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, yacenty napisał:

czekałem aż Kuba zabłyśnie :)


- Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes yacenty naszego klubu "Agrofoto". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
10 godzin temu, Papkin napisał:

Jakieś opinie o DrGreen zboża? Kupiłem 20kg na spróbowanie, warte to coś?

Tak, dobry skład i cenowo wychodzi też dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
1 godzinę temu, loquito napisał:

Tak, dobry skład i cenowo wychodzi też dobrze. 

A jak z rozpuszczalnością? Wydaje mi się że niektórzy narzekali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Podobno gryzie się z niektórymi substancjami, podobno z prochlorazem. U nas był problem z rozpuszczalnością przez twardą wodę, dodawaliśmy proaquę i problem zniknął.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

co tak naprawdę daje efekt zieloności?  na t1 ? zawsze miałem coś na t2 tylko w żniwa wkurza jak inni pokoszone a u mnie jeszcze stoi zboże zielone. Niby czytałem że plon może być 200-400kg wiecej z hektara ale też ten efekt pomaga w tym że rośliny są zdrowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3637

wszystkie strobiluryny dają taki efekt. co do zdrowotności to na kłos wcale nie działa jedynie na choroby liści septoriozę i rdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dr Green umie zrobić kisiel w opryskiwaczu więc trzeba uważać. Nie mieszać boru z fosforem. Polecam intermag. Nie ma z nim problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj