yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

jaffa    31
22 godziny temu, szymonidas9 napisał:

Skąd macie pewność że kupując gnojowice faktycznie dostajecie dobry towar? Wystarczy że dobrze jej nie wymieszaja i przywiozą tego rzadszego z góry i już są inne wartosci

Trzeba brać całe szambo te 200 tyś l, wtedy masz pewność, że wyciągną do dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
9 godzin temu, znawcawszystkiego napisał:

xion wcześniej pisał ze bez ścieżek lepiej nie jeździć beczką

Bez ścieżek na zamarzniętej ziemi.

Mi na przykład szkoda jak  ziemia zamarznięta i po takim przejezdzie robi się ze stożka miazga ale każdy robi jak uważa. Jak u Ciebie się sprawdza i masz dostęp tanio do tego towaru ok lej do bólu. Ja też mam spore ilości gnojowicy bydlęcej i wolę ją wykorzystać na wiosnę pod kukurydzę zboża jare i łąki niż lać rzepaki. Pod rzepak lałem przed orką na jednej działce 4h i efekt jesienny był :)

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

To wyjdzie tak że przy mokrej wiośnie rzepak może się nie doczekać na papu :) Chyba że macie suche dobrze zdrenowane  pola i początek marca wjeżdżacie zestawem 20-30t albo większym  i lejecie budyń. Trzeba tylko pamiętać że wjechać łatwo tylko trudniej później wyjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

Przy obecnych cenach saletry ok 4,5tys to samo nawożenie wychodzi tyle ile całkowite koszty  uprawy z poprzednich lat . Koszt uprawy 1 ha rzepaku będzie oscylował w granicach 5 tys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9264
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

I tak może dać bardzo dobrze zarobić. 

Widzisz, za salettre na pewno tyle zapłacisz, a rzepak MOŻE będzie tyle kosztował, a może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Napewno nie zapałce 😉

A rzepak będzie i po 2tyś to zarobisz. 

Zresztą każdy ma własne, kalkulację, pozatym może czas zainwestować w magazyny??? 

Edytowano przez Tomek90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
4 godziny temu, matek89121 napisał:

Przy obecnych cenach saletry ok 4,5tys to samo nawożenie wychodzi tyle ile całkowite koszty  uprawy z poprzednich lat . Koszt uprawy 1 ha rzepaku będzie oscylował w granicach 5 tys .

Niech się na ten temat może wypowiedzą osoby , które pisały w tamtym roku że mają koszty na pszenicę 3,5- 4 tys/ha , a na rzepak 4 do nawet 5 tys/ha . Ciekawy jestem wyliczeń tych osób na ten rok  , bo przy dzisiejszych cenach nawozów i innych środków do produkcji , to nawet jak rzepak byłby 2500zł/tona w żniwa , to 3 tony raczej na koszty im nie starczy .

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
Dnia 24.12.2021 o 13:24, mysza103 napisał:

Niech się na ten temat może wypowiedzą osoby , które pisały w tamtym roku że mają koszty na pszenicę 3,5- 4 tys/ha , a na rzepak 4 do nawet 5 tys/ha . Ciekawy jestem wyliczeń tych osób na ten rok  , bo przy dzisiejszych cenach nawozów i innych środków do produkcji , to nawet jak rzepak byłby 2500zł/tona w żniwa , to 3 tony raczej na koszty im nie starczy .

Bo to są bardziej realne koszty (jak się chce mieć przyzwoity plon), niż pisanie 2000 zł/ha. Jak komuś wychodzi 2000, to chyba z matmy miał 2. A wypadałoby doliczyć m.in. koszty ukryte (czyli. np. amortyzacja maszyn) a to już ciężkie jest nawet dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Amortyzacje ciężko policzyć u każdego wychodzi inaczej , lepiej nie liczyć dopłat do zysku tylko przeznaczyć je na amortryzacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, metrax12 napisał:

Bo to są bardziej realne koszty (jak się chce mieć przyzwoity plon), niż pisanie 2000 zł/ha. Jak komuś wychodzi 2000, to chyba z matmy miał 2. A wypadałoby doliczyć m.in. koszty ukryte (czyli. np. amortyzacja maszyn) a to już ciężkie jest nawet dla mnie.

Na takie coś to ci tylko odpowiem takim oto przykładem . ' Kosiłem w tym roku u kolegi rzepak , pierwszy raz w życiu siał , odmiana populacyjna , plon bardzo dobry 4,3t ważone od razu spod kombajnu , jak by go kosić z tydzień póżniej  to myślę że ze 100 - 200 kg mogłoby być więcej bo sporo jeszcze było zielonego  , mówię mu że plon piękny , bo u mnie mieszaniec dał 3,8 tony , więc się pytam dalej ile mu wyszedł koszt na ha , a on mi mówi że 4300 , gdzie u mnie wyszło 2500zł . Pytam się , coś ty chłopie dawał że taki koszt , a on że dawał to co mu w sklepie powiedzieli . Te koszty co podaje to są koszty uprawy bez jakiś tam opłat typu krus ubezpieczenie czy coś takiego . Ale do sedna on mimo że miał ponad 500 kg /ha większy plon , to finalnie zarobił na tym rzepaku z ha o 600 zł mniej o de mnie .  I teraz taka ciekawostka że w tym roku ten kolega rzepaku nie ma bo nie zdążył zasiać , ale ze 3 tygodnie temu był u mnie z pytaniem jakie ja stosuje środki na zboża  , bo mimo że on stosuje środki z wyższej półki to ma wydajność na podobnym poziomie , a koszty co najmniej 1000zł na ha . Teraz stwierdził że go nie stać na takie drogie środki , widząc że u mnie są takie same plony , a koszty o niebo niższe . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
24 minuty temu, Tomek90 napisał:

To co on tam stosuje na rzepak??

Z naszej rozmowy , wynikało , że stosował wszystko to co mu doradzał sprzedawca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

koszty śor, nawozów itd. bez liczenia amortyzacji i mojego czasu na rzepak wyszły 2800. nawożenie i ochrona na 4t, oddał 4,1t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

Co roku koszta miałem koło 3,5-3,7 tys na ha z paliwem, jakąś tam amortyzacją, ubezpieczeniem itd. W tym roku koszta będą pewnie koło 4,5 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Przeliczyłem tak na szybko same nawozy u mnie około 2,8 tyś netto a wieloskładnik miałem za normalne pieniądze. 195N na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

U mnie nawożenie zamknie się w 2400 zł brutto plus dolistne odżywki do tego. 300kg NPK jesienią i wiosną około 180N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj