yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

foxe    9

Czy jak pojadę Agil S + toprex + szkodniki + mikro i siarczan to będzie ok? Czy lepiej rozbić na dwa zabiegi?

Jeśli dwa zabiegi to czy dwa dni odstępu wystarczą? Pogoda kiepska a pasuje już skracać a i chwasty też już gonią do góry.

Myślałem w czwartek jednoliścienne + szkodniki a sobota Toprex + mikro i siarczan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
4 godziny temu, robi57362 napisał:

ale jak spali to całą roślinę. Jaki jest sposób na larwe śmietki? chloroporyfos 5l/da radę?

Ale skąd wziąć chloropiryfos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
1 godzinę temu, foxe napisał:

Czy jak pojadę Agil S + toprex + szkodniki + mikro i siarczan to będzie ok? Czy lepiej rozbić na dwa zabiegi?

Jeśli dwa zabiegi to czy dwa dni odstępu wystarczą? Pogoda kiepska a pasuje już skracać a i chwasty też już gonią do góry.

Myślałem w czwartek jednoliścienne + szkodniki a sobota Toprex + mikro i siarczan.

Herbicyd i odżywki? To chyba słabo, ja bym nie ryzykował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
8 minut temu, mysza103 napisał:

Skoro spytał czy 5 litrów chloropiryfosu da radę , to pewnie go ma . 

PIORIN lubi to i dodał  użytkownika do obserwowanych 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

Witam. Posiałem populację 05.09.2021 (Dolny Śląsk) i nie dopilnowałem pierwszych dni wschodów. Siew wyszedł na ok 65 nasion na metr, a teraz roślin jest ok 10-15 na metrze2 i leży dużo skorupek pustych po nasionach bez roślin . 1.Czy to pchełka w tak wczesnej fazie wzrostu mogła mi tą plantację tak zredukować (pryskałem na nią , ale było już za późno)? 2. Jaka obsada minimalna może zostać ? Co mogło mi to powyjadać? Czy zostawiać uprawę z taką obsadą ?

20210920_093350.jpg

20210912_151526.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka dawka Agilu S zastosować jednorazowo na stokłosę dachowa w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
54 minuty temu, matek89121 napisał:

PIORIN lubi to i dodał  użytkownika do obserwowanych 😀

Regulacja poszła dwie godziny temu wiało cały dzień, aktualnie mży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czym skracales? Ja dzis tez pryskalem ale nie wiem czy za duzo caryxa nie poszlo, bo rzepak 3-5 lisci, a dawka 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
53 minuty temu, Proktor napisał:

Witam. Posiałem populację 05.09.2021 (Dolny Śląsk) i nie dopilnowałem pierwszych dni wschodów. Siew wyszedł na ok 65 nasion na metr, a teraz roślin jest ok 10-15 na metrze2 i leży dużo skorupek pustych po nasionach bez roślin . 1.Czy to pchełka w tak wczesnej fazie wzrostu mogła mi tą plantację tak zredukować (pryskałem na nią , ale było już za późno)? 2. Jaka obsada minimalna może zostać ? Co mogło mi to powyjadać? Czy zostawiać uprawę z taką obsadą ?

20210920_093350.jpg

20210912_151526.jpg

A nie były te ziarka na wierzchu? Może wykiełkowały i uschły bez wody? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

zwalcze czyms na jesieni bodziszka bo mam go na nowej dzierzawie a navigator i metazanex powschodowo raczej go nie rusza a rzepak juz w fazie 4-5 lisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
44 minuty temu, rex15 napisał:

Czym skracales? Ja dzis tez pryskalem ale nie wiem czy za duzo caryxa nie poszlo, bo rzepak 3-5 lisci, a dawka 1l

Mepik 0,5, Ambrosio 0,25 ,X met 0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Rotacyjna dobrze skraca tylko wałkować po siewie trzeba😁

Trzeba będzie pszczoły importować żeby te wszystkie rzepaki oblecialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, robi57362 napisał:

tzn?

Spirotetramat (movento 100sc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17
40 minut temu, ciaastus napisał:

A nie były te ziarka na wierzchu? Może wykiełkowały i uschły bez wody? 

na fotce te akurat były na wierzchu , ale te skorupki pod ziemią znajduję też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

Rotacyjna dobrze skraca tylko wałkować po siewie trzeba😁

Trzeba będzie pszczoły importować żeby te wszystkie rzepaki oblecialy

Ostatnio pojeździłem po okolicy i faktycznie dużo rzepaków jest posianych ale około 10% jest narazie w dobrej kondycji. 30% nie wiem czy przetrwa zimę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
11 godzin temu, Proktor napisał:

Witam. Posiałem populację 05.09.2021 (Dolny Śląsk) i nie dopilnowałem pierwszych dni wschodów. Siew wyszedł na ok 65 nasion na metr, a teraz roślin jest ok 10-15 na metrze2 i leży dużo skorupek pustych po nasionach bez roślin . 1.Czy to pchełka w tak wczesnej fazie wzrostu mogła mi tą plantację tak zredukować (pryskałem na nią , ale było już za późno)? 2. Jaka obsada minimalna może zostać ? Co mogło mi to powyjadać? Czy zostawiać uprawę z taką obsadą ?

20210920_093350.jpg

20210912_151526.jpg

Mam podobnie na jednej działce coś zjada od miedzy i to nie ślimaki. Tam gdzie wyjedzone rozsiałem po wierzchu nasiona to jak skiełkowały to coś wyjadło że sama skorupka została... U mnie na wschodzie mokro i zimno nie mam opcji z wjazdem  a zakola coraz większe... Nawet Lumipos + imidachlopryt nic nie pomaga

IMG_20210921_150637.jpg

IMG_20210921_150646.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
10 godzin temu, Zapracowany napisał:

Spirotetramat (movento 100sc)

Jakie dawki na śmietkę??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
Zapracowany napisał:

6 godzin temu, robi57362 napisał:

tzn?

Spirotetramat (movento 100sc)

jakie dawki i czy napewno zwalczy larwy?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
23 godziny temu, MaXtzTS napisał:

To jak to w końcu toprex + labrador + bor, odżywka, siarczan mg. Może iść razem czy jechać dwa razy?

Można bez obaw.Ja zamiast toprex daje caryx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Klasyka, u mnie na 4 kawałki rzepaku, jakie mam w tym roku na 2 robaka full, na 2 praktycznie wcale. Kwestia sąsiadów :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj