yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cheesburger    80
1 godzinę temu, andrzej224 napisał:

0.7 Oriusa wystarczy jesienią

No to Orius :) Pierwszy raz bede uzywal ten Alkalin. Zastanawiam sie czy ten opis wysokozasadowy to lepiej czy gorzej. Zebym nie pogorszyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

No to Orius :) Pierwszy raz bede uzywal ten Alkalin. Zastanawiam sie czy ten opis wysokozasadowy to lepiej czy gorzej. Zebym nie pogorszyl.

Ile maksymalnie mogę zastosować Toledo 430 na rzepak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Po 0,7 bo już duży, nie ma om więcej jak 5 liści ,na pierwszym zdjęciu wygląda na większy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

U mnie część dopiero zaczyna łapać pierwsze dwa listka a reszta teraz powschodziła, nie wiem czy wgl będe dawał jakikolwiek zabieg jesienią oprócz zwalczania chwastów, dorzucę coś na robaka i pewnie na tym koniec bo zanim to podrośnie to już nawet temperatur nie będzie na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Po 0,7 bo już duży, nie ma om więcej jak 5 liści ,na pierwszym zdjęciu wygląda na większy

6 może się pokazywać ale wyrwałem taki średni. Myślałem nad 0.6. Mówisz, że 0,7 nie będzie za mocne? Jesień nie zapowiada się na ciepłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Panowie jak rozwiązać sprawę regulacji w nierównym rzepaku?

Część 3-5 liści, część dopiero liścienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypominam tylko o zakwaszeniu wody przed dodaniem boru, a już szczególnie przy mixie boru z insektycydem, inaczej moze być cyrk z zapychajacymi się dyszami. ja na 200 g boru daje ok 250g zakwaszacza w płynie dla trzody Neubacid na 200 l cieczy. bor podobno raz że rozpuszcza wszystkie pozostałości z opryskiwacza, filtrze, a dwa że gryzie się z insektycydem, przynajmniej u mnie tak się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
26 minut temu, yacenty napisał:

dawki dzielone

Planowałem 0.6 caryxa i 0.5 tebu 

Znaczy się podzielić to na dwa zabiegi, robić całość pola?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, warchest napisał:

co lepiej pierwsze zrobic dwuliscienne czy 1 liscienne ? 

Jaki siew? Po orce czy bezorkwy? 

Z reguły jak nie ma Mega presji 1liściennych to najpierw robi się 2liscienne

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, yacenty napisał:

Robak w rzepaku, to ten ostatni, siany 05.09

20210919_171704.jpg

20210919_172719.jpg

20210919_172727.jpg

Z jaką prędkością pryskasz i dlaczego tak niską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
isentor napisał:

@yacenty To fotki z rzepaku sianego 5 września?

tak


Zapracowany napisał:

Z jaką prędkością pryskasz i dlaczego tak niską?

koło 8, chyba że leje 250l to wolniej. mam niezbyt równe pola i przy 10 trochę buja belka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Stosował ktoś na regulację tebu + chlorek chloromekwatu (stabilan 750 sl)? jeśli tak to w jakich dawkach

KWS Quartz

rzepak quartz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

W jakiej fazie był rzepak? Nie miałeś przypalonych liści? Tebu 500 czy 250?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj