yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VonVegans    1276
6 godzin temu, majster545 napisał:

Ile maksymalnie mogę zastosować Toledo 430 (Tebukonazol) ?

Na etykiecie jest 0,45 l w fazie 4-8 lisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Byłem dziś na rzepaku i większość roślin ma 6 liści i w wypuszcza 7 pod koniec tygodnia będzie regulacja bo ma być w niedzielę fajna temperatura i bezwietrznie. Czy mogę dorzucić labradora do regulatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
34 minuty temu, Rzepakowiec napisał:

Byłem dziś na rzepaku i większość roślin ma 6 liści i w wypuszcza 7 pod koniec tygodnia będzie regulacja bo ma być w niedzielę fajna temperatura i bezwietrznie. Czy mogę dorzucić labradora do regulatora ?

Co pójdzie na regulację? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194
23 godziny temu, znawcawszystkiego napisał:

przypominam tylko o zakwaszeniu wody przed dodaniem boru, a już szczególnie przy mixie boru z insektycydem, inaczej moze być cyrk z zapychajacymi się dyszami. ja na 200 g boru daje ok 250g zakwaszacza w płynie dla trzody Neubacid na 200 l cieczy. bor podobno raz że rozpuszcza wszystkie pozostałości z opryskiwacza, filtrze, a dwa że gryzie się z insektycydem, przynajmniej u mnie tak się działo.

Insektycyd lepiej dać z odchwaszczaniem a bor z regulacją i nie ma problemu z reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
12 minut temu, majster545 napisał:

Co pójdzie na regulację? 

 0,7 + tebu 06 lub toprex 0,3. Nie zakupiłem jeszcze środka bo się zastanawiam co będzie lepsze. Wydaje mi się że caryx i tebu lepiej wyreguluje rzepak. 

Edytowano przez Rzepakowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
12 minut temu, Rzepakowiec napisał:

 0,7 + tebu 06 lub toprex 0,3. Nie zakupiłem jeszcze środka bo się zastanawiam co będzie lepsze. Wydaje mi się że caryx i tebu lepiej wyreguluje rzepak. 

Też mi się tak wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18

Ja długo wam wschodził rzepak? U mnie na piachu za głęboko posiany i dopiero kiełkuje i to nie wszędzie. Reszta pola na cięższej ziemi 3, 4 liście. Siany 21 sierpień. Będzie coś z tego jeszcze? Może po deszczach da rady wyjść czy już nie? Na poprzeczniakach wschodzi elegancko bo ziemia zagęszczona na zawrotach

Edytowano przez Nuzig300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Mieszacie jednoliścienne z dwuliściennymi powschodowo czy raczej osobno? Digator plus metazanex z nawigatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18
5 minut temu, mickas092 napisał:

Mieszacie jednoliścienne z dwuliściennymi powschodowo czy raczej osobno? Digator plus metazanex z nawigatorem.

Osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

jaka musi byc temoeratura dla fusilade forte? i czy nie lepiej jeszcze poczekać gdy rzepak jest mocno poprzebarwiany po comandzie

  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

To jak to w końcu toprex + labrador + bor, odżywka, siarczan mg. Może iść razem czy jechać dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Moim zdaniem można jechać razem. Skracacie już Wasze rzepaki? U mnie już powinna iść regulacja, ale brak pogody. Zimne noce lub deszcze. Czy lepiej pryskac kilka godzin przed deszczem, czy kilka godzin przed spadkiem temperatury poniżej 5 stopni. Planuje dać 1l caryx i do tego inazuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w ub.r. Orius + Labrador nawet dawkę perzową jechałem ale bez mikro i siarczanu mg i nic się nie stało nie wiem jak wraz z tymi nawozami...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Witam. Co będzie lepsze do regulacji rzepaku. Rzepak w fazie 3/4 liście. Niektóre 5 liści. Planuję pod koniec tyg pryskać. Myślałem nad toprex, tilmor ewentualnie caryx+ tebu po 0.5 l albo 0.6 . Co było by lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

zależy od odmiany i 9d wyglądu rzepaku. caryx mocno skraca toprex średnio tilmor slabo


Zetix napisał:

Saletra czy Rsm na podgonienie późno sianego rzepaku? 

saletra


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Odmiany to Umberto i Ambasador , rzepak dosyć równy. Myśle że koniec tyg albo poniedziałek rzepak będzie w fazie 4/6 liści to toprex będzie ok w dawce 0.3? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
1 godzinę temu, Zetix napisał:

Saletra czy Rsm na podgonienie późno sianego rzepaku? 

RSM nie stosuje się na młode rośliny. jeśli ma już liście właściwe to jak najbardziej. Na mniejsze rośliny zalecany jest Zaksan a na większe ( minimum 2-3 pary liści właściwych ) saletra. RSM jest fajny bo w płynie ale pamiętaj że to nawóz doglebowy a przy tej wilgotności jaką mamy obecnie saletra rozpuści się momentalnie, przy czym ma więcej azotu w formie saletrzanej ( szybkodziałającej ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ale jak spali to całą roślinę. Jaki jest sposób na larwe śmietki? chloroporyfos 5l/da radę?

  • Confused 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, robi57362 napisał:

ale jak spali to całą roślinę. Jaki jest sposób na larwe śmietki? chloroporyfos 5l/da radę?

A co już są?  Taką ilością to zabijesz całe życie w glebie. Drogo wyjdzie. Lepiej szukaj czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj