yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek81ja    13
6 godzin temu, matek89121 napisał:

nie ma nic tańszego i skuteczniejszego aby dolistnie dokarmić rośliny azotem i siarką niż 10/10 mocznik z siarczanem magnezu

Tylko że makroelementy  ja podaje doglebowo i to ma wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
1 godzinę temu, ROLNIKzLUBOWA napisał:

przede wszystkim powoduje że ciecz opryskowa przy dodatku RSM odparowuję przy 30 % ,  przy siarczanie magnezu dodanym do oprysku przy około  70% - źródło Seminaria TAP 2019😀

Czekaj, ale 30% czego? Wilgotność powietrza czy czego? która wartość lepsza? niższa czy wyższa? Ja do wszystkiego sypie siarczan magnezu 7-wodny. 5kg na hektar

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

U mnie od poniedziałku do teraz 58 litrów wody nakapało . Niby deszcz nie deszcz , ale ciapie prawie cały czas .

u mnie w tym tygodniu całe 10, więc nie blużnij ze nakapało - fajny deszcz, szczególnie ze wiosną każda ilość się przyda

1 godzinę temu, fogbuse70 napisał:

Rzepak dostał 300kg 1 marca + 20marca 250kg saletry. Ziemie 3-5kl, duże opady. Jest szansa, że azot został przepłukany? Może warto dołożyć 10-15%(25kg/ha) mocznika do T1? Jakieś doświadczenia ze stosowaniem jego posiadacie?

duże opady to jakie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie teraz narazie spadło 35 litrów od środy. Pada sobie spokojnie, raz snieg raz deszcz ale nic gwałtownie więc watpie żeby np u mnie były jakieś wypłukania. Azot podany na raz 18 marca 151 kg N w postaci RSM 26 S. Ale myśle do grzybówki jeszcze dołożyć około 8 do 10% mocznika czyli w moim przypadku dostarcze jakieś 8-9 % azotu dolistnie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7
23 minuty temu, yacenty napisał:

duże opady to jakie?

Deszczomierz rozsadził przymrozek, ale generalnie od marca świętokrzyskie dość duże opady. Jest sens dokarmiania rzepaku mocznikiem, czy lepiej odpuścić, bo może więcej szkód przynieść niż pożytku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

u mnie tez dość duże względem poprzednich lat, całe 22l w kwietniu, a tu chłopaki piszą o 50l w tym tygodniu :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
26 minut temu, yacenty napisał:

u mnie w tym tygodniu całe 10, więc nie blużnij ze nakapało - fajny deszcz, szczególnie ze wiosną każda ilość się przyda

 

Chyba żle mnie zrozumiałeś . chodzi mi że niby dużego deszczu nie było tylko tak siąpi  , a na deszczomierzu potrafiło nakapać przez te 3 dni 58l .  Z czego oczywiście jestem zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Przy jakiej fazie stężenie 10% dajesz.

testowałem od ruszenia wegetacji do ostatniego zabiegu na płatek 😊 jest bezpieczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
4 godziny temu, fogbuse70 napisał:

Rzepak dostał 300kg 1 marca + 20marca 250kg saletry. Ziemie 3-5kl, duże opady. Jest szansa, że azot został przepłukany? Może warto dołożyć 10-15%(25kg/ha) mocznika do T1? Jakieś doświadczenia ze stosowaniem jego posiadacie?

Przepłukany do korzenia co najwyżej. Żeby wypłukać azot musi spać duzo więcej niż 50-80 litrow, bo skoro sie boisz ze rzepak nie sięgnie juz to co ze zbożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie co byście polecili namieszać na płatek???

na 10 ha pójdzie Pictor lub Propulse, ale zostaje mi jeszcze 2 ha i nie wiem co namieszać (Pictor  w litrówkach drogi a Propulse to chyba nawet nie wystepuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

niby lekko ponad 30mm spadło od środy a już mam problemy z wjechaniem na nie które działki z rsm, już dawno nie spadło o tej porze tyle wody. Przynajmniej na sucho w polu sie nie będzie narzekać, tylko na nie moc wjazdu z zabiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    26
5 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie co byście polecili namieszać na płatek???

na 10 ha pójdzie Pictor lub Propulse, ale zostaje mi jeszcze 2 ha i nie wiem co namieszać (Pictor  w litrówkach drogi a Propulse to chyba nawet nie wystepuje)

No właśnie i tu wkrada się ekonomia. Parę postów wyżej kolega pisał o ochronie 2,8 ha akurat chodziło o regulację ale lada chwila będzie opadanie płatka. Opakowanie, dostępność ciężko coś doradzić, można kupić większe opakowanie zostanie na przyszły rok lub później. A niestety jest nas więcej nie tylko wielkoobszarowcy są na tym forum. A my chcemy skorzystać z wiedzy doświadczonych użytkowników. 

A tak naprawdę to PICTOR w 5l 1895 zł to za 1l - 379 zł a w litrówkach 384 za 1l. zródło hurtownia dlaroślin. 5 zł na litrze. FAKTYCZNIE DROGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

W świętokrzyskim do dziś 42 litry z tym że na jedną noc schowałem deszczomierz bo miał być przymrozki ale już widać że woda znika więc po niedzieli spokojnie się wjedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
5 godzin temu, monstrer napisał:

A tak naprawdę to PICTOR w 5l 1895 zł to za 1l - 379 zł a w litrówkach 384 za 1l. zródło hurtownia dlaroślin. 5 zł na litrze. FAKTYCZNIE DROGO.

Pictora w 5l mam taniej i jeszcze do tego może być zwrot 200 zł, wtedy 1l wychodzi ok 310 zł  a zakup bezpośrednio 1l to koszt prawie 400 zł

różnica 80-90 zl na litrze chyba całkiem spora

z kolei kupując Propulse 5l  to 3l zostaje na następny sezon - mało ekonomicznie bo 500 zł zamrożone

poza tym z chęcią bym coś wypróbowywał na tych 2 hektarach aby jakieś porównanie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    26
35 minut temu, Jarek22B napisał:

Pictora w 5l mam taniej i jeszcze do tego może być zwrot 200 zł, wtedy 1l wychodzi ok 310 zł  a zakup bezpośrednio 1l to koszt prawie 400 zł

różnica 80-90 zl na litrze chyba całkiem spora

z kolei kupując Propulse 5l  to 3l zostaje na następny sezon - mało ekonomicznie bo 500 zł zamrożone

poza tym z chęcią bym coś wypróbowywał na tych 2 hektarach aby jakieś porównanie było

Podpowiedz o co chodzi z tym zwrotem!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tego na jeszcze hot dog z parówką od Obajtka 🤣 Od wtorku nakapało 36 litrów ( połowa z śniegu), temp. +3 w dzień, widać że rzepak nie bije w górę. Regulacja w tym roku odpuszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To u Was jeszcze w rzepaki nie powjeżdżali @mraukot? Ja między 30.03 a 1.04 robiłem regulacje, z tym że tylko "lekkie" kombinacje tebu + difenokonazol i tebu + topsin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    341

Ja z lubelskiego jechałem toprexem tydzień temu w sobotę. Trochę za wcześnie ale z racji pogody nie chciałem czekać. Mocno zielony po zabiegu się zrobił, teraz pozostaje czekać na ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W okolicy większość rzepaków męczyła się od samych wschodów, wiosną plantacje były conajwyżej dostateczne. Teraz najtańszym i skutecznym regulatorem jest temperatura. W kolejnym tygodniu raczej warunków do zabiegu nie będzie, więc początkiem maja regulatoryj już nie będą potrzebne 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

Ja jutro jadę z regulacją  i T1 rzepaku w poniedziałek  pszenicy bo od wtorku znowu deszcz i tęperatura poniżej 10 stopni. Okolice Zamościa

Edytowano przez tomek81ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
37 minut temu, mraukot napisał:

W okolicy większość rzepaków męczyła się od samych wschodów, wiosną plantacje były conajwyżej dostateczne. Teraz najtańszym i skutecznym regulatorem jest temperatura. W kolejnym tygodniu raczej warunków do zabiegu nie będzie, więc początkiem maja regulatoryj już nie będą potrzebne 😋

Czyli macie tzw wariant ekonomiczny 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj