yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

piotrols    9
8 godzin temu, Tigon napisał:

do kiedy w rzepaku można stosować difenokonazol? mam kupiony porter + ambrossio (tebu) tylko że pogoda nie pozwalała na wjazd w poniedziałek może się uda, rzepak ma 20-30 cm

Jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

po 0,5l tak jak na etykiecie pisze czyli to będzie 125g , doczytałem to jest ta sama substancja co w toprexie 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

 Ja jade, na noc ma być deszcz do rana to znowy w poniedziałek będzie wszystko mokre a od wtorku cały tydzień leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja jutro jade z mikro, robak i grzybowa z regulacją. Niby nie nadaja deszczu. temp w dzien 12 w nocy 5. Koło 11 godz się opryska i powinno byc ok. Zobaczymy jutro. pszenica musi jeszcze troche poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

U mnie po poniedziałkowym zabiegu toprexem rzepak ma wzrost zachamowany. Przy między na uwrotach gdzie oprysk nie doleciał za tydzień pewnie zakwitnie czyli idealnie trafiłem w okienko z pogoda i z terminem


Skoro byl zabieg toprexem i inazum to teraz na co zwracać uwagę i czego pilnować? Czy kolejny zabieg teoretycznie to juz na płatek?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

ewentualnie można sprawdzać przy zielonym pąku czy nie ma za dużo słodyszka . bory oczywiście już dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
mysza103 napisał:

ewentualnie można sprawdzać przy zielonym pąku czy nie ma za dużo słodyszka . bory oczywiście już dawałeś?

pod korzen poszło 70m3 gnojowicy wiec o bor się nie boję ale profilaktycznie dałem razem z toprexem. Zielony pąk tzn moment kiedy pokazuje się pierwszy pak czy jak na całym polu są paki i jest chwile przed początkiem kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Mikua napisał:

Inazuma da rade na słodyszka i chowacza? czy dać karate ? 

Zapoznaj się ze składem tych środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
3 godziny temu, adam19750609 napisał:

2-3godziny pewnie. Co dajecie na robaka?

Chloropyrifos i perytroid 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ach ta prognoza pogody... Miałem dziś wykonywać zabieg a tu na radarze pokazuje na 16 deszcz a na pogodzie godzinowej ani kropli nie ma. Aplikacja pogoda i radar, a wy jakie byście polecili aplikacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
5 minut temu, Rzepakowiec napisał:

Ach ta prognoza pogody... Miałem dziś wykonywać zabieg a tu na radarze pokazuje na 16 deszcz a na pogodzie godzinowej ani kropli nie ma. Aplikacja pogoda i radar, a wy jakie byście polecili aplikacje ? 

No ja właśnie glownie używam pogoda i radar :), ktora jak dobrej pory nie zawodziła jeżeli chodzi o prognozę na kilka dni do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ściągnij sobie apke PogodaXL miałem wcześniej pogoda& radar ale zrezygnowałem bo PogodaXL pokazuje prognozę godzinowa i w moim regionie sprawdza się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj