yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xion    86

Za takie duże liczę ze dwie stówy wziąść ale robi wrażenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211
2 godziny temu, yacenty napisał:

u nas śniegu troszkę jest, ale póki co prognozy na -10 więc jak na razie spokój, poza tym ubezpieczony.

jak zglosisz szkode ze mroz ci wybil i znajda jedna smietke to nic z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Czym można zastąpić proteusa na opadanie płatka? Środek ten jak wiadomo wycofany. Gdzieś ktoś napisał że inazuma jest w miarę dobrym rozwiązaniem, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Andpol napisał:

Inazume 3 sezon stosował będę.

Inazuma nie daje rady na duzy nalot sąsiad mi mówił 

Dziala dobrze interwencyjnie i na początku nalotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7688
3 minuty temu, Andpol napisał:

Inazume 3 sezon stosował będę.

Dwa razy w tygodniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3900
4 minuty temu, galan99 napisał:

Dwa razy w tygodniu .

jak tak czesto pryskasz rzepak to czemu nie.

Ja Inazume stosuje dwa razy w rzepaku, raz jesienią, raz wiosną z caryxem, na płatka idzie mospilan i ostatnie lata było ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, yacenty napisał:

jak tak czesto pryskasz rzepak to czemu nie.

Ja Inazume stosuje dwa razy w rzepaku, raz jesienią, raz wiosną z caryxem, na płatka idzie mospilan i ostatnie lata było ok

Czyli każdy zabieg z udziałem Acetamiprydu - prawdziwy powód do dumy i chwalenia się tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3900

ale co złego skoro działa? Chyba lepiej Acetamipryd niż Chloropyrifos


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

A mospilan czasami nie wchodzi w skład inazumy? Jeżeli tak to inazuma powinna być lepsza, poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie dwa lata i będzie jak z myszami, święty Boże nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1993
1 godzinę temu, suffeks napisał:

jak zglosisz szkode ze mroz ci wybil i znajda jedna smietke to nic z tego :)

To szkoda ubezpieczać przy obecnie dozwolonych insektycydach. Można ograniczyć populację śmietki, ale nie zwalczyć ją całkowicie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
2 godziny temu, yacenty napisał:

ale co złego skoro działa? Chyba lepiej Acetamipryd niż Chloropyrifos

Chloropyrifos był dobry i tani ostatnio tylko w temperaturę trzeba było się wstrzelić. A Acetamipryd jest drogi i to takie gówno że trzeba większe dawki niż podane stosować by był skuteczny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Imidachlopryd wszędzie stosują tylko unnia zakazuje. Bayern Gaucho 600fs zaprawę robi na rynki wschodnie i do wszystkiego dolewają przy zaprawianiu od robaka nawet jęczmień od mszycy. 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
3 godziny temu, casefarmer napisał:

A mospilan czasami nie wchodzi w skład inazumy? Jeżeli tak to inazuma powinna być lepsza, poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Mospilan to nazwa środka podobnie jak Inazuma to też nazwa środka. Acetamipiryd jako substancja chemiczna wchodzi w skład Inazumy zaraz obok lambda-cyhalotryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
JanKrzysztof napisał:

17 minut temu, mraukot napisał:

A imidachlopryd ?

Do odstrzału w UE.

Były wogóle jakieś zarej. insektycydy do oprysków rzepaku tą s.cz., czy tylko zaprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, mraukot napisał:

Były wogóle jakieś zarej. insektycydy do oprysków rzepaku tą s.cz., czy tylko zaprawy ?

Janus Forte 280 FS albo Montur Forte 230 FS chyba miał rejestrację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

A miał ktoś z was kontrolę na pozostałość zakazanych śor w roślinach lub nasionach? Bo zapewne nie jeden ma zapasy na kilka sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
7 godzin temu, casefarmer napisał:

A miał ktoś z was kontrolę na pozostałość zakazanych śor w roślinach lub nasionach? Bo zapewne nie jeden ma zapasy na kilka sezonów.

Ja mialem kontrole na pozostalosci w zbozu. Pobierali klosy do badania. Z piorinu mowili ze coraz wiecej ma byc tych kontroli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

czym teraz szkodniki skutecznie zwalczać w rzepaku jak wycofali dwa najskuteczniejsze środki (proteus i srodki na bazie chloropiryfosu )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj