danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

dysydent    3134
58 minut temu, DTaras napisał:

Nic się nie boją Dysydent. To już przeszłość

mówisz?
No Ty tam bliżej i rzeczywiście moge być do tyłu w spostrzeżeniach na temat szkopków w kwestii powojennych fobii.
Oni na razie są w stadium degeneracji w lenistwie dobrobytu i pierwej musi tam coś walnąć w gospodarce a tego boją się jeszcze bardziej choć to nieuniknione bo jak się islamskich lewusów nasciągało gdzie mężczyzna w pracy to dla niego potwarz (kto widział pracującego Araba na etacie w ichnich krajach? bo nawet Dubaj zbudowali najemnymi głównie Hindusami.) Wszystko kiedyś się kończy nawet niemiecki cud eksportowy. Ile to już firm typu Siemens Grundig Telefunken etc znikło z branży światowej czołówki it? a co najwyżej garnki lub sracze jeszcze robią. Kierunek jest w dół i raczej nie widać przełomu. Gdy w końcu obudzą się w nędzy to ...koło się zamknie i lepiej to też brać pod uwagę.
Te postawy roszczeniowo reperacyjne czy to u nas czy w Grecji to pierwsze obłoczki zbierającej się burzy która i Niemców zmobilizuje do ... kiedyś kogoś mądrego słyszałem -"Kiedy niemcy poczują się pokrzywdzeni to drżyjcie ościenne narody."
na to też by się zdało przygotować

czasem i flaszkę trzeba wypić z kim trzeba aby w razie czego było można do "wątku" powrócić

komu świeczkę ale i ogarek potrzebny
upowcom można by zasugerować że nawet USA nie bardzo się chce mieszać do obrony wyznawców ludobójców na pomnikach
co prawda to blef ale bodaj kilku może uwierzy. ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
27 minut temu, Bogdan675 napisał:

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „Fakty TVN: cała npaBAa całą dobę. Tu taka skromniutka dygresja do fragmentu oświadczenia "jesteśmy niezależni i nie pracujemy dla polityków". Wnioski zostawiam myślącym.”

olejnik słuchałem dobrych parę lat w śniadaniu radia zet jak zaczynała audycję najpierw dokładała pisowi a dalej kościołowi teraz fakty tvn to samo 

dowalić kościołowi i pisowi  ot. prywatne media sporo można się dowiedzieć 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

no ale co z tym tefałenem? podobno to była w portfelu jankeskim stacja (czy tam jest? bo nie wiem) a walka z kościołem trochę komuną zalatuje czyliż by janki prokomunistyczni się zrobili? czy to może mojżeszowe wpływy ogólnie antychhrzescijaństwo tak wciskają
swoją drogą to kościół katolicki bardzo ataki na siebie ułatwia sam ze sobą nie potrafiąc dojść ładu.
Przebudowanie wartości dopiero przed nami i to co nadejdzie w niczym nie będzie do starego podobne
ale że nie mam już czasu dalej to tyle na dzisiaj i więcej póżniej
może :ph34r: bo nie widzę sensu a co ma się zawalić to i tak się zawali z PiS-em włącznie jeśli mają tak o swoje walczyć jak tym tupolewm smoleńskim to ja na ten pokład nie zamierzam wsiadać
to procesy wykraczające ponad sprawstwo nawet najwpływowszych ludzi czy nawet pojedynczych państw a nawet religii.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

W sąsiedniej miejscowości, od jakichś 20 lat, żyją Niemiec, z Polką. Prowadzą gospodarstwo. Niewielkie, takie pod ekologiczne podchodzące. Jakieś bydło mięsne, kurki, kaczki, gąski. Czasem ten Niemiec, przyjeżdża do mnie po jakieś ziarnka dla tego drobiu. Zawsze z córką, lub synem, w roli tłumacza, bo pomimo iż tyle lat tu mieszka, niemal ni w ząb po naszemu nie mówi. Przy każdym spotkaniu jednak, zaznacza, że ja Niemieckiego uczyć się powinienem. Mówię wtedy córce czy synowi-powiedz tacie, że to on polskiego uczyć się powinien, bo tu Polska i między Polakami mieszka. On na to szeroko się uśmiecha i już po naszemu mówi-taaaak taaak. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

to już trup historyczny
ważne kim są jego dzieci i w krytycznym momencie za kim wezmą stronę.
można z resztą przewidzieć - za silniejszym.
no wlaśnie

rzeczywiście szkoda że jednak nie uda się zbudować stanów zjednoczonych Europy
przynajmniej nie w najblizsze dwa trzy pokolenia

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Panowie nie ma co się ciągle rozczulać nad smoleńskie, bo prawdy  sie napowno niedowiemy, a napewno nie za naszego pokolenia, a każda partyjka będzie snola swoje opowiescie na ten temat, które dla niej są wygodne....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 minut temu, dysydent napisał:

rzeczywiście szkoda że jednak nie uda się zbudować stanów zjednoczonych Europy
przynajmniej nie w najblizsze dwa trzy pokolenia

a czy europie tak wiele brakuje do tych stanów ? według mie tylko mianować dobrego prezydenta i kogoś do polityki zagranicznej i gotowe . stany też nie są jednorodne , co stan to inne prawo , inna polityka lokalna . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

to się przejedź po tej Europie a zobaczysz dlaczego
nawet się nie dogadasz z co niektórymi a co mówić zgodzisz kulturowo
to jest twór na kształt byłej Jugosławi a nawet jeszcze bardziej różnorodny i podobnie się to skończy przy okazji byle kryzysu ale takiego prawdziwego a nie jakiejś ostrzejszej grypy co i w tym przypadku było "ratuj się kto może"
nie muszę chyba przykladów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
7 minut temu, dysydent napisał:

to już trup historyczny
ważne kim są jego dzieci i w krytycznym momencie za kim wezmą stronę.
można z resztą przewidzieć - za silniejszym.
no wlaśnie

Albo nowy, pierwszy w okolicy przesiedleniec/osiedleniec. Sporo ludzi od nas pracuje na niemiecki budżet. Coraz więcej, decyduje się zamieszkać za miedzą, bo ich państwo sąsiednie kusi relatywnie niskim czynszem i dokłada się do niego. Coraz więcej z tych osiedlających się tam, posyła dzieci do tamtejszych szkół. Na dodatek, wtykają nam przed oczy zdjęcie żołnierzy wermachtu, którzy nieszczęśliwie i w rozłące święta podczas wojny spędzali. Zastanawiam się wtedy, tu mieszkając, kiedy jako naród, zaczniemy mieć wyrzuty sumienia, że taki tych żołnierzy spotkał los. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

kiedy już nie mniejszość nie niemiecka uzna dawne jeszcze dziś niemieckie ziemie za swoje.
szkoda tylko (z punktu słyszenia uszu polonusa) że ichni wulgarny bełkot pozostanie jako narzecze tej krainy :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nas gubiła i gubi jedna rzecz, to że jesteśmy zbyt towarzyskim narodem między sobą to nic złego, ale przenosimy to na płaszczyznę międzynarodową, ktoś nam coś obieca, poklepie po ramieniu i wierzymy że nas kochają i za nas zrobią to co sami powinniśmy zrobić, a zamiast coś robić i nie dać się skłócić  to przez takie obiecanki cacanki w wolnym czasie żremy się miedzy sobą, obcy już nas dawno rozgryźli na tle historii i dobrze wiedzą że wystarczy nam coś obiecać żeby nas skłócić i żeby wyjść na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
1 minutę temu, bezbarwny napisał:

Zastanawiam się wtedy, tu mieszkając, kiedy jako naród, zaczniemy mieć wyrzuty sumienia, że taki tych żołnierzy spotkał los. 

Nad żołnierzem i jego losem może tylko użalić się drugi żołnierz. Naród, społeczeństwo a nawet pojedynczy obywatel i tak nie zrozumie, bo nie wie dlaczego to robimy. Nie można chować nienawiści do martwego przeciwnika, bo robił tylko swoje. Naród ma w piździe tak Ciebie, jak i tego poległego. Wojna jednak wchodzi w żyły i trzeba się za***iście pilnować aby nie stała sie sensem zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
8 godzin temu, deSilva napisał:

Nas gubiła i gubi jedna rzecz, to że jesteśmy zbyt towarzyskim narodem między sobą to nic złego, ale przenosimy to na płaszczyznę międzynarodową, ktoś nam coś obieca, poklepie po ramieniu i wierzymy że nas kochają i za nas zrobią to co sami powinniśmy zrobić, a zamiast coś robić i nie dać się skłócić  to przez takie obiecanki cacanki w wolnym czasie żremy się miedzy sobą, obcy już nas dawno rozgryźli na tle historii i dobrze wiedzą że wystarczy nam coś obiecać żeby nas skłócić i żeby wyjść na swoje.

bo jesteśmy partacze i oczekujemy (wierzymy) że za nas ktoś coś dla nas zrobi
nawet teraz ja
umówiony na pół godziny temu a nadal czekam bezowocnie bo "coś tam". zawsze znajdziemy wytłumaczenie w winie innych na własną nieudolność.
takich zawsze łatwo napuscić na kogokolwiek i jak widac z rosją i niemcom i ogólnie anglosasom się to modelowo udaje.
robimy zawsze za psa ogrodnika w nieswoim sadzie
no PiS nawet zaczyna gryźć jabłonki jak by byly czemukolwiek winne
jeszcze i sad nam zabiorą a my miast swój posadzić będziemy sadownika wlasnego wyzywać od złodzieja co sadzonki nakradł i nie ważne że byłby to już nasz sad
szkoda sł... klawiatury

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

@mirro, no rację masz. Ten żołnierz nieustannie w walce. Najpierw jego zadaniem było pokonywać opór Polaka, a teraz jego opory.

@dysydent, serdecznie dziękujè, z całego uśmiechu, za odpowiedź. 

Edytowano przez bezbarwny
  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Dariowola napisał:

Z pasją to można kwiatki w ogrodzie uprawiać. W takich zawodach to musi być odpowiedzialność .

romantyk?

Teraz mamy NS2 a 19 sierpnia 1939 roku  była umowa handlowa  radziecko-niemiecka na surowce radzieckie w zamian za technologie i urządzenia niemieckie. A jakie będą następstwa? A taki sobie czarny humor.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Ywa - podobnie jak wówczas Polska racja stanu romansuje z obiema stronami licząc na pomoc aliantów. Dysydent - nikt Ci typa nie broni prostować. Bywało i tak, ze doczekawszy się podobnego witałem i żegnałem jednocześnie...


bezbarwny - Ty nic nie zrozumiałeś z tego co mirro napisał. A nie, przepraszam, wyszedł z Ciebie ów Naród co to ma żołnierza w tym co akurat nosi.


dysydent - degeneracja szmalem i lenistwem jest taka sama w USA, Niemczech jak i w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

już i bułgaria rosyjskich dyplomatów wygania , nie za dużo tego bo jeszcze putin w depresje wejdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Putin to może pokazać ale środkowy palec a reszta padnie przednim na ryj .

Tego kraju nikt nie podbił i nie podbije nigdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

ciekawe co w czasach faraonow u nas sie dzialo ?? 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj