danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Ulman    5588
5 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

są spore podwyżki produktów  a mimo to fabryki nie nadążają z produkcją bo jest popyt  ceny usług czy robocizny też sporo w górę a firmy na szybko nie znajdziesz można powiedzieć że jest hossa która potrwa do kiedy PIS będzie u władzy jak się władza zmieni przyjdzie czas na schładzanie gospodarki 

Kolejna złota myśl (chociaż słowo myśl jest bardzo na wyrost😄)

Czyli w Polsce mamy hossę w środku kryzysu? A może jest hossa a kryzys to tylko wrogowie władzy wieszczą. Tylko skoro jest hossa to skąd rekordowy deficyt i po co te wszystkie tarcze? 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
14 minut temu, Ulman napisał:

Kolejna złota myśl (chociaż słowo myśl jest bardzo na wyrost😄)

Czyli w Polsce mamy hossę w środku kryzysu? A może jest hossa a kryzys to tylko wrogowie władzy wieszczą. Tylko skoro jest hossa to skąd rekordowy deficyt i po co te wszystkie tarcze? 

są tarcze i ludzie wydali 15 % więcej na zakupy to teraz już wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Ja wiem ale tobie do tego daaaaleko

Wydali teżI kilkadziesiąt procent mniej na gastronomię rozrywkę i turystykę więc co to za różnica? 

A tak od strony czystej logiki - twierdzisz że tarcze nie są po to żeby rekompensować straty tylko po to by ludzie mogli wydać 15% więcej?  A rekordowy deficyt też cie cieszy?

Skąd masz te dane o wzroście wydatków  o 15%  "na zakupy"?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Proste wyliczenie, knajpa zamknięta, więc po piwo poszedł do marketu. W knajpie zapłaciłby za jeden kufel tyle co za 3 puszki w markecie. A że nie ma trzy paków, a są czteropaki, to jest i nadwyżka wydatków😝

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6441

W sumie właściciel knajpy może pójść na kasę do marketu i tarczy nie trzeba będzie mu dawać. Spore oszczędności w takim systemie można osiągnąć.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
9 minut temu, agromatik napisał:

Proste wyliczenie, knajpa zamknięta, więc po piwo poszedł do marketu. W knajpie zapłaciłby za jeden kufel tyle co za 3 puszki w markecie. A że nie ma trzy paków, a są czteropaki, to jest i nadwyżka wydatków😝

....a jak sie nachleje to chodzi zamulony , słucha głupot  które mu się jeszcze dodatkowo popieprzą dokumentnie i mamy takich złotych myśli codziennie po kilka.🤣  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621
1 godzinę temu, PRZMAS19821982 napisał:

A ile jest warta cała Polska bez Polaków tylko nikt nie liczy 100 % tylko z tych 100 % 60 % będzie wartości co nam tyle udzielili kredytów na wartość tych 60 % czyli co kupią sobie Polskę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
13 godzin temu, Bogdan675 napisał:

 

 

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki ma dziewięć mieszkań o wartości ponad 2 mln zł. – Jestem inwestorem – oznajmił parlamentarzysta.

zobacz więcej

Majątek posła PO

Jak tłumaczył przedstawiciel PO, cena metra kwadratowego jego mieszkań to koszt ok. 5 tys. złotych. – Proszę pamiętać, że jestem posłem zawodowym dopiero od 2015 roku. Wcześniej byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej, niż poseł. Zrezygnowałem, bo obowiązki parlamentarne nie pozwoliły mi tego godzić – stwierdził.

Kropiwnicki – o czym mówił w tym samym wywiadzie – przez lata pracował w samorządowej spółce. Nie zgadza się jednak ze stwierdzeniem, że była to „partyjna robota”, bo musiał ciężko pracować „po 10-12 godzin na dobę, żeby rozwijać region”.

Z wyjaśnień polityka wynika, że to właśnie w ciągu 12 lat pracy w samorządowej spółce odłożył pieniądze na zakup dziewięciu mieszkań.

 

Gdzie pracował Kropiwnicki i ile zarabiał?


Robert Kropiwnicki od 2002 pracował w Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg. Rok później został prezesem – opisywał portal legnica.naszemiasto.pl. Jak wskazywali dziennikarze, na tym stanowisku zarabiał około 5,5 tys. zł netto.
 

 

Pierwsza myśl. Dlaczego zarabiając dużo lepiej, ktoś decyduje się na mniej płatną pracę ?

Druga. Miesięcznie zarabiał na jeden metr domu, to z czego żył przez ten okres z pensji żony ?

 

I taki artykuł straszak.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dzis-i-jutro-czekaja-nas-dwa-bardzo-istotne-wydarzenia-ktore-moga-zmienic-sytuacje/bfkfd0c,79cfc278

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Ale to musi być kłamstwo. Kilka postów wyżej Mariusz PISał że jest hossa, fabryki nie nadążają i generalnie jest za***iscie a ludzie wydali 15%wiecej na zakupy. Pewnie 12 z tych 15% to wzrost cen🤣 Tak czy inaczej nie jest możliwe żeby kraj tak się zadłużał skoro mamy taki fantastyczny stan gospodarki a artykuł musi być zmanipulowany przez wrogów partii i ludu. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nie zmanipulowany a oparty w czesc  na tym co bedzie , bo chyba autor tekstu siega do roku 2022 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

No włąsnie nie jest zmanipulowany tylko oparty o dane i w części o prognozy. Oznacza to mniej więcej tyle ze zły Tusk zostawił Polskę w ruinie z długiem na poziomie 1 bln pln a PIS dorzucił do tego ponad 400 mld. No ale są powody do dumy i zadowolenia bo Polscy wydali "na zakupy" 15% więcej


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3159

nie mam czasu zagłębić się w temat ale już na pierwszy rzut oka określę - kolejny krok unii w stronę komunizmu
https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/przedsiebiorcy-beda-musieli-ujawnic-wysokosc-wynagrodzen-wszystkich-pracownikow-103944

następny to już upublicznienie stanu posiadania i jest to całkiem realne bo wśród argumentów jest ten że nie da się ukraść nikomu pieniędzy bo będą poszczególnymi numerami nominałów przypięte do osoby ale to dopiero po zniesieniu materialnej gotówki.

Można to wszystko różnie oceniać ale komputeryzacja daje narzędzia do technicznej implementacji takich pomysłów i to co naszemu pokoleniu wydaje się nieakceptowalne, to następnym już może być standardem bo zgodnie z zasadą - w jakim wyznaniu się urodzisz i zostaniesz wychowany takie wyznajesz i go jeszcze "usprawniasz"

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
57 minut temu, Ulman napisał:

Ale to musi być kłamstwo. Kilka postów wyżej Mariusz PISał że jest hossa, fabryki nie nadążają i generalnie jest za***iscie a ludzie wydali 15%wiecej na zakupy. Pewnie 12 z tych 15% to wzrost cen🤣 Tak czy inaczej nie jest możliwe żeby kraj tak się zadłużał skoro mamy taki fantastyczny stan gospodarki a artykuł musi być zmanipulowany przez wrogów partii i ludu. 

dzięki CVIDOWI ludzie wydają więcej pieniędzy bo mają oszczędności skąd ? nie wydali na wczasy i w restauracji walą remonty kupują sprzęty nowe meble 

jaka to manipulacja myślałeś że wszystko padnie a tu niespodzianka PKB idzie w górę oby tak dalej jak PIS jeszcze porządzi dogonimy Europę 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
2 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

oby tak dalej jak PIS jeszcze porządzi dogonimy Europę 

żebyśmy tylko zadyszki nie dostali, bo będziemy musieli Szumowskiego respiratory wykorzystać.

  • Thanks 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3159

jeżeli w lockdowny jest ograniczana produkcja np przez przestoje fabryk. usług to jakim cudem rośnie PKB?
Przecież najprostsza matematyka temu przeczy.
czy nie mamy tu do czynienia z manipulacją w wycenie tego pkb?
też szkoda mi czasu aby się w to zagłębiać ale z daleka cos tu śmierdzi.

chyba mylicie ilość pieniądza w obiegu jako podstawa wyceny pkb z ilością produktów i czas już odpowiedni aby sformułować inne sposoby przeliczania tego wskaźnika. np na materialną pulę towarów wytwarzaną w jednostce czasu w relacji do popytu.

nie ulega wątpliwości że produkcja spadła w wielu branżach znacząco przez cov a wzrost konsumpcji? popatr każdy na siebie czy więcej dóbr zużywamy teraz czy przed cov?

spadło zużycie nośników energii, spadł ruch turystyczny, nawet w medycynie spadł poziom usług pozacov ... no gdzie nie popatrzy po za e commerce...

...śmierdzi aż nos wykręca

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6441

Radzyń wycenił w tym roku szparagówkę na 72 grosze za kg. Bo? Bo zachód nie zapłaci więcej za mrożonkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3159

i podstawą wyliczenia udziału tej szparagówki w pkb powinna być ilość ton sprzedanej (nie wyprodukowanej) a nie jej wartość nominalna

a swoją drogą to pewnie trzeba będzie ograniczyć produkcję tej szparagówki ale nie zaprzestawać całkowicie bo to owczy pęd, lub innych rynków poszukać innych kanałów dotarcia do detalicznego klienta i "Radzyń" ominąć a wtedy niech sobie wystawia co chce bo i tak sam zostanie "wystawiony" do upadlości
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6441
13 minut temu, dysydent napisał:

spadło zużycie nośników energii, spadł ruch turystyczny, nawet w medycynie spadł poziom usług pozacov ... no gdzie nie popatrzy po za e commerce...

Kumpel farmaceuta, stwierdził że takiej wiosny, kiedy sprzedało się tak mało antybiotyków, to jeszce nie było.

Przed chwilą, dysydent napisał:

"Radzyń" ominąć a wtedy niech sobie wystawia co chce

Mnie to wali, ale trend nie do końca jest dobry. Rynek kupujących łatwo przyzwyczaić do niższej ceny, ale truuuuuudno potem wymusić wyższą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
20 minut temu, Mariusz2903 napisał:

dzięki CVIDOWI ludzie wydają więcej pieniędzy bo mają oszczędności skąd ? nie wydali na wczasy i w restauracji walą remonty kupują sprzęty nowe meble 

jaka to manipulacja myślałeś że wszystko padnie a tu niespodzianka PKB idzie w górę oby tak dalej jak PIS jeszcze porządzi dogonimy Europę 

Co ty chłopie za bzdury piszesz? Jak mogą wydawać więcej? Wydają max  tyle samo tylko na co innego i w całości to nie robi żadnej różnicy. Jak do tego dołożysz fakt ile biznesów nie działa i ile kasy tam pompują żeby fikcyjnie utrzymać miejsca pracy to obraz jest zupełnie inny. Skoro tak za***iście idzie to po co tarcze antykryzysowe które już z nazwy nawiązują do kryzysu którego wg ciebie nie ma. Na dodatek kase pożyczają nam komunistyczni Chińczycy którzy potem będą rozgrywać nasze dumnie rządy uzaleznieniem finansowym.  Skąd mamy  ponad 400 mld zadłużenia które już w większej części jest zrealizowanie?  Tyle tylko że ty nie masz i nie będziesz miał o tym pojęcia bo nie rozumiesz jak to działa całościowo i wystarczają ci bzdury propagandowe które łykasz tak jak temat płaskiej ziemi.  

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cyfrowy-pieniadz-z-data-waznosci-Chinczycy-przechodza-do-kolejnego-etapu-testow-8091944.html

W ostatnich dniach „The Wall Street Journal” donosił o niecodziennym rozwiązaniu, które może zostać wykorzystane w projekcie cyfrowego juana. Jednostki pieniądza mogłyby mieć określoną „datę ważności” – emitent mógłby umarzać je po minięciu daty „przydatności do spożycia”. Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że taka funkcja została już przetestowana w praktyce.

Opcja wprowadzenia określonego okresu życia jednostek pieniądza może zostać wykorzystana np. w programach bezpośredniego stymulowania popytu. Beneficjenci musieliby szybko wydać otrzymane środki, zamiast przeznaczać je np. na oszczędności.

 

U nas z kolei są doniesienia/ploty o wprowadzeniu podatku katastralnego na drugą nieruchomość??????????????

W tym wypadku lepiej byłoby, aby pozbyć się np. drugiej księgi wieczystej.....A jak wpłynęłoby to na runek nieruchomości można się domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj