Polecane posty

pablo6234    80

Ja tam czekam na 1500 jak mi po tyle dadzą to sprzedaje  za mniej ani grosza, w okolicy nikt w tym roku nie mial dobrych plonów, nawet kosić nie było co bo usługi robię, jedynie ja mam ale to jak dbasz tak masz, mysle że w kwietniu to po 1700 spokojnie będzie

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, seba836 napisał:

Belka zaczepowa się urwała po miesiącu użytkowania do tego boczna rana się lekko krzywi

IMG_20201023_172322.jpg

To u mnie w agromaszu po 10 latach ułamała się belka ale od ciężkiego siewnika. No i rok temu wymiana łożysk i uszczelniaczy i tu wyszedł zonk!!! Po zdjęciu talerza ośka zhełtana ale ulepili nowe łożyska i chodziło był mały luz to chciałem poprawić. Tak pewnie załatwili reklamacje komuś. Ogólnie nie narzekam tylko packera nie brałbym drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, margoo78 napisał:

Czy jeśli rząd planuje obniżkę podatku vat na żywność do zera, to znaczy, że stawka vat za zboże to też będzie zero?

to jest zryczałtowany vat za to żę nie odliczasz podatku VAT OD paliw , nawozów itp . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Jeszcze miesiąc temu wszyscy mieli czekać, a jak przyszło co do czego do wyprzedali co mieli. Teraz pare miesięcy trzeba pewnie będzie czekać na podobna cenę, bo skupy zawalone gorzej jak w żniwa.

Nie przesadzaj że są tak zawalone skupy , Na różnych stronach internetowych piszą że mimo spadku cen skupy i tak nie mągą kupić towaru bo jest mała podaż ziarna i rolnicy nie chętnie jadą na skup , z tego względu  chcąc kupić towar muszą odpowiednio zapłacić 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te artykuły średnio są spóźnione o 2 tygodnie także zobaczymy co będą podawać niedługo


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

W mojej okolicy CZN na razie jak podzwoniłam to spokój w cennikach.

W zeszłym tygodniu, i jeszcze poprzednim kilka zestawów ciągnik - przyczepy zauważyłam na drogach, więc jakiś ruch był, ale raczej już się uspokoiło.

W cennikach na telefon średnio 1350 netto konsumpcja, 1300 netto paszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Ja mam  podpisaną cene na styczen do piasta 1380netto  zobaczymy co z tego będzie. Pszenżyto pojechalo  ponad tydzień temu 1220 netto ale kasy jeszcze nie widac.

  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Wczoraj dzwoniłem to cedrob 1330 pszenica, pszenzyto 1150 ceny netto. Na nowe zbiory narazie nie podpisują umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
2 godziny temu, Dastan napisał:

Jeszcze miesiąc temu wszyscy mieli czekać, a jak przyszło co do czego do wyprzedali co mieli. Teraz pare miesięcy trzeba pewnie będzie czekać na podobna cenę, bo skupy zawalone gorzej jak w żniwa.

Panikarze fermenciarze forumowi i robiacy w gacie wyprzedali. Reszta trzyma.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Miałeś czekać na 1500

Dzielisz ryzyko?

Pisałem 1450, do wywiezienia zostało jescze sporo,trzeba uwieżć po transporcie z binów żeby w nich coś się ruszyło , według mnie więcej jak 1500 nie będzie ,a może zostanie na tym poziomie tego nie wie nikt, w żniwa takiej ceny nikt sie nie spodziewał

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

Panikarze fermenciarze forumowi i robiacy w gacie wyprzedali. Reszta trzyma.

Ile masz tej pszenicy, że tak się sadzisz? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

Panikarze fermenciarze forumowi i robiacy w gacie wyprzedali. Reszta trzyma.

ciekawe że Ci co sprzedali w żniwa np po 800 auto pszenicy, więcej saletry kupili, jak dziś nawet po 1500 sprzedać a mniej saletry wyjdzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Ależ teraz yebło na giełdach. Za oceanem 3,5% tj 24 Dolce na buszlu, Paryż już 6,5euro.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Nie ma presji na wzrosty koniec  roku to zazwyczaj wydatki i myślenie o początku. Tylko jedno planować a drugie to kupić...  1400-1500 wróci bo wszyscy wiedzą że można sprzedać za tyle firmy,krawaty,porty itd. Pytanie kto ma wiecej czasu ...

W STYCZNIU-LUTYM wyjaśni się sytuacja na Ukrainie chyba tylko co nasze europejskie firmy zrobią jak całość sprzętu zasiewów (zapasów) PUTIN zdemoluje lub zabierze.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
7 minut temu, mtz55 napisał:

Nie ma presji na wzrosty koniec  roku to zazwyczaj wydatki i myślenie o początku. Tylko jedno planować a drugie to kupić...  1400-1500 wróci bo wszyscy wiedzą że można sprzedać za tyle firmy,krawaty,porty itd. Pytanie kto ma wiecej czasu ...

W STYCZNIU-LUTYM wyjaśni się sytuacja na Ukrainie chyba tylko co nasze europejskie firmy zrobią jak całość sprzętu zasiewów (zapasów) PUTIN zdemoluje lub zabierze.

 

a ty myślisz że te zboże na Ukrainie to Ukraińców, przecież tam pół świata siedzi, i również prorosyjskimi oligarchami.

Jak ruscy zblokują porty to przez nas całe te ukraińskie bogactwo się przetoczy

A ceny wrócą lub nie nikt tego nie wie. My wszyscy na tym forum zgadujemy, i marzymy o wyższych cenach, a realia są takie że nie mamy żadnego pojęcia, możemy sobie gdybać, natomiast Ci co giełdą kręcą mają swoich ludzi rozsianych po całym świecie, analityków od pogody, zbiorów, zasiewów, nie robią tego w ciemno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
3 minuty temu, NowyRolnik2 napisał:

Cena pszenicy jest preszacowana.  Jest wysoko. Bardzo dużo nawet drobnych rolników trzyma towar w stodołach. 

To dobrze ze trzymaja ,ta pszenica z dnia na dzień będzie więcej warta niz te pieniądze które za nią wezmą,  

W sumie sprzedajcie wszyscy,  ja poczekam,  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
7 minut temu, rafal3939 napisał:

od nas pszenica jedzie na ukrainę  w wagonach, info od kolegi co jezdzi w pkp

raz jedzie tam innym razem w drugą stronę , prawo rynku

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ależ teraz yebło na giełdach. Za oceanem 3,5% tj 24 Dolce na buszlu, Paryż już 6,5euro.

 

Już nie aktualne 9,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
16 minut temu, ralf3635 napisał:

To dobrze ze trzymaja ,ta pszenica z dnia na dzień będzie więcej warta niz te pieniądze które za nią wezmą,  

W sumie sprzedajcie wszyscy,  ja poczekam,  

W sumie masz racje, ceny pewnie wrócą w okolicach maja. A pieniądz jak to pieniądz jak nie krąży to do tyłu

ciekawe czy po tym całym burdelu... jakiego narobił pis z finansami małorolni jeszcze na nich zagłusują

3 minuty temu, Agrest napisał:

Wiem. Za oceanem też armagedon.

trzeba patrzeć też na ropę.

sprawdziłem cenę rudy żelaza spadła o połowę ale blacha nie potaniała

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj