Polecane posty

jarecki    3274

co dzień obok mie  prawie przejezdza a ma ciężarówki z przyczepami i tak mi to pasowało , dzwoniłem do niego w ubiegłym roku to mówił żę nie narady żęby np . na przyczepe przenice a ciężarówkę co innego , brał możę taki transport gdzieś wtym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Inaczej też byś śpiewał jakbyś swoje 100ha miał w 70 kawałkach i 3 gminach.

Znajomy ma w 4 ,na najdalsze pole 3 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

A no właśnie , zależy w jakim punkcie się mieszka , bo jak wyżej pole w 3 czy 4 gminach , a pola prawie że wokół stodoły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Będzie zapomoga na gaz i paliwo dla gospodarstw domowych .

Na nawozy coś dadzą ale bliżej lutego albo nawozy stanieją do 1500 zł saletra .

Pszenica 1200 zł brutto .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Rozmawiałem dzisiaj z gościem który bydłem handluje znam go dobrze brał u faceta który na składzie pracuje i że 2400 i podobno na saletra z tanieć n poniżej 2000 po nowym roku.. Na olx widziałem też ofertę 2130 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
44 minuty temu, galan99 napisał:

Będzie zapomoga na gaz i paliwo dla gospodarstw domowych .

Na nawozy coś dadzą ale bliżej lutego albo nawozy stanieją do 1500 zł saletra .

Pszenica 1200 zł brutto .

 

2 najwiekszych producentow nawozow na swiecie odpowiadajacych za ponad 50% Rosja i Chiny wstrzymuja export nawozow do konca maja a ty wciaz wierzysz w tanie nawozy lub jakies rzadowe doplatu:D

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

jak ktoś myśli że  na tira naładuje pod stodołą albo na spółke pod 3 stodołami  i więcej  dostanie jak w skupie  to jest głąb w 90 % a ten co mu doradza to baran  na 100 %  hahaha

jak kupiec uczciwy to pier**li 3 godz. cofać , 4 czekać zanim załaduje i się głowić czy wyjedzie

o tym co w takim ziarnie składowanym po szopach  może się  znajdować nie wspomnę hahaha  , może się tak zdarzyć że w połowie ładowania trzeba wykiprować

jak mniej uczciwy to będzie cofał czekał i nie zapłaci

te ceny o których piszecie to za towar odpowiedniej jakości , długoletniej znajomości itd  .

jak skupnik parametry nie załapie w wysłanym transporcie  to albo łapówka i parametry podskoczą albo wiezie do takiego co mniej wymaga / dłużej mu schodzi zanim zapłaci haha albo kurnik

jak taki janusz naładuje tira z tych szopek  pojedzie ziarno do odbiorcy jak mu porobią parametry i dostanie telefon to jak następny raz tira zobaczy nawet na autostradzie  to portek nie zdąży ściągnąć  hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Jakieś wyjście z tego impasu będą musieli znaleźć, inaczej ludziom w oczy zajrzy głód

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ale powiedz prawde czy rolnik co nie ma 25 ton zboża może nazywać się rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 minutę temu, miwigos napisał:

Ale powiedz prawde czy rolnik co nie ma 25 ton zboża może nazywać się rolnikiem

Czuję się obrażony takim podejściem do tematu. Mam małe gospodarstwo obok są więksi i hajs z warzyw i truskawek a uprawa zbóż po łebku i fakt mają ton ale z ilu ha...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
6 minut temu, miwigos napisał:

Ale powiedz prawde czy rolnik co nie ma 25 ton zboża może nazywać się rolnikiem

Co prawda nie doradzałeś, ale baran to w 100 procentach jesteś. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

można mieć 1000 tirów ziarna i nie być rolnikiem a oszołomem

można mieć 20 ton pszenicy paszowej 15 konsumpcji po 20 ton każdego innego rodzaju ziarna , milion gęsi , 100 krów i 1000 byków i co jest rolnikiem ?? czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
18 minut temu, miwigos napisał:

Ale powiedz prawde czy rolnik co nie ma 25 ton zboża może nazywać się rolnikiem

 A kim jest według ciebie , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
24 minuty temu, stach12 napisał:

jak ktoś myśli że  na tira naładuje pod stodołą albo na spółke pod 3 stodołami  i więcej  dostanie jak w skupie  to jest głąb w 90 % a ten co mu doradza to baran  na 100 %  hahaha

jak kupiec uczciwy to pier**li 3 godz. cofać , 4 czekać zanim załaduje i się głowić czy wyjedzie

o tym co w takim ziarnie składowanym po szopach  może się  znajdować nie wspomnę hahaha  , może się tak zdarzyć że w połowie ładowania trzeba wykiprować

jak mniej uczciwy to będzie cofał czekał i nie zapłaci

te ceny o których piszecie to za towar odpowiedniej jakości , długoletniej znajomości itd  .

jak skupnik parametry nie załapie w wysłanym transporcie  to albo łapówka i parametry podskoczą albo wiezie do takiego co mniej wymaga / dłużej mu schodzi zanim zapłaci haha albo kurnik

jak taki janusz naładuje tira z tych szopek  pojedzie ziarno do odbiorcy jak mu porobią parametry i dostanie telefon to jak następny raz tira zobaczy nawet na autostradzie  to portek nie zdąży ściągnąć  hahaha

Ty jeszcze niewidziałeś dużej stodoły 🤣Aja niewidzłem większego Janusza jak Ty.🤣 Pszenica 1100 brutto. WZW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
2 minuty temu, miwigos napisał:

 Pracuje zawodowo na utrzymanie rodziny ,a te 5 ha to hobby, 

chyba mocno się nie przepracowujesz skoro o każdej godzinie  i w każdej dziedzinie znajdziemy Twój komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

A co mam robić do wiosny sezon martwy,jeszcze nie wywoże pszenicy to sie nudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

Handlował ktoś może z firmą "Młyn Zbożowy Kłos " z Poddębic ? Jak u nich z wypłacalnością ?  Mają cena za żyto 100netto a to w porownaniu do innych w okolicy o 100zl więcej i mam lekkie obawy czy tam warto sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Ale powiedz prawde czy rolnik co nie ma 25 ton zboża może nazywać się rolnikiem

Serio jeszcze ktoś poważnie traktuje to co pisze ten mitoman? xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj