Polecane posty

kazik6    114

dzis jechalem od srody wlp na poznan, gniezno ,torun to kukurydzy od wuja nasiane i wszystko zielone,rzepaki tez ladne i sporo zasiewów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

aktualne ceny azotów z dzisiaj mocznik 3100zł t rsm 26 1970zł saletrosan 26 i saletra 2300 zł t

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
22 minuty temu, grys napisał:

aktualne ceny azotów z dzisiaj mocznik 3100zł t rsm 26 1970zł saletrosan 26 i saletra 2300 zł t

Dzisiaj  na placu   saletra  w bigach 2160 , mały worek 2200  brutto  . Mocznika  brak  - Pszenica 1100 konsumpcja  netto

Edytowano przez yaroslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

czyli rolnicy powinni podnieść cene za pszenice bo nam koszta produkcji wzrastaja nawozy drogie paliwo drogie a ktoś powiedział ze drogo to dopiero będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Ty se możesz... pomarudzić najwyżej i tyle masz do gadania jak każdy rolnik. Masz robić, produkować i za wysoko głowy nie podnosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
3 godziny temu, grys napisał:

czyli rolnicy powinni podnieść cene za pszenice bo nam koszta produkcji wzrastaja nawozy drogie paliwo drogie a ktoś powiedział ze drogo to dopiero będzie 

Rolnicy jak by trzymali się w grupie to mogli by wpływać na cenę, wystarczyło by żeby przytrzymali towar , tak działaja spekulanci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Teraz to przesadziłeś na pewno ,obecnie polifoska jest tania w stosunku do saletry

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1385
8 minut temu, galan99 napisał:

Wiosna i saletra trzy tysiące będzie sukces ach potrafią wydoić rolnika .

największe jaja to będą jak na wiosne będzie po 1200, tego bólu d*py tych co kupili po 2000 bo pan na składzie powiedział że będzie po 3000, to to forum nie zniesie xD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
29 minut temu, miwigos napisał:

Teraz to przesadziłeś na pewno ,obecnie polifoska jest tania w stosunku do saletry

To zamiast saletry  na wiosnę sypać  polifoskę 8  jak  ktoś da  tonę to będzie 80 azotu w czystym składniku😂. A tak na poważnie to przy takich podwyżkach w tak krótkim czasie   cen  azotu to chłop nie powinien  sprzedać nawet ziarka zboża  , a już na pewno  nie po to żeby sobie kupić saletry .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Większość z tych obecnych na forum jeszcze pewnie chodziła pod stołem bez zginania, albo dopiero była w dalekich planach rodziców, jak w latach 1990-1994 nawozy na pole stosowane były tylko homeopatycznie, a jak ktoś kupił tonę saletry na wiosnę, to tylko za kasę z wyjazdów do niemiec, taka była bieda na wsi.

Na wiosnę 2022 może być podobnie, nie chcę krakać jak @galan99, ale swoje już w życiu widziałem. Niektórym się wydawało , że komuna będzie wiecznie trwać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Nie wiem czy to bieda była przyczyną czy po prostu brak nawyku/wiedzy stosowania. 

Lata były normalne w opady, produkcja jeszcze mieszana, bo większość miała i świnie i krowy, więc część pól była nawożona obornikiem. 

No i nie było jeszcze na kim się wzorować czy też komu zazdrościć. Nie było takiego pędu by mieć więcej , lepiej itd...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, jahooo napisał:

Większość z tych obecnych na forum jeszcze pewnie chodziła pod stołem bez zginania, albo dopiero była w dalekich planach rodziców, jak w latach 1990-1994 nawozy na pole stosowane były tylko homeopatycznie, a jak ktoś kupił tonę saletry na wiosnę, to tylko za kasę z wyjazdów do niemiec

Co? gdzie tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz przy tych cenach zbóż można zaryzykować i kupić drogiego nawozu ale co jak po żniwach cena zbóż będzie poniżej 500 albo przyjdzie susza ukosimy tone albo i mniej z ha? obecny rok przyszły i 2023 może być obfity w bankructwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I ku temu wszystko zmierza. Tylko jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
12 minut temu, jahooo napisał:

Większość z tych obecnych na forum jeszcze pewnie chodziła pod stołem bez zginania, albo dopiero była w dalekich planach rodziców, jak w latach 1990-1994 nawozy na pole stosowane były tylko homeopatycznie, a jak ktoś kupił tonę saletry na wiosnę, to tylko za kasę z wyjazdów do niemiec, taka była bieda na wsi.

Na wiosnę 2022 może być podobnie, nie chcę krakać jak @galan99, ale swoje już w życiu widziałem. Niektórym się wydawało , że komuna będzie wiecznie trwać

 Z tym twierdzeniem się nie zgodzę w przypadku produkcji zwierzęcej było chyba nawet lepiej jak obecnie przynajmniej w okolicy w której mieszkam, ale musiała być w miare intensywna produkcja zwierzęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie było tragedii jak ktoś wtedy nie miał wielkich kredytów za nastania Balcera.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj