Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624
3 godziny temu, Tadzik93 napisał:

Zgadza się nie sprzedałem. Już tyle leży to może poczekać na maj czerwiec. 

Pawlus224 skoro słupowy liczy na wzrost tzn że ma jakieś przecieki.

 

Mówił, że ma namawiane odbiór od rolników ale się wstrzymuje bo zapełniony, rzekomo wozi na porty i liczy na podwyżki gdy przypłynie statek.

No jak jest naprawdę tego nie wie nikt.

Co jest pewne to to że miał najlepszą cenę w promieniu 30 km i w kulminacyjnym momencie płacił ponad 980zl brutto za paszowkę, podczas gdy w mojej okolicy było max 930zl brutto , teraz różnica się zaciera i póki co nie opłaci Mi się do niego wieźć , bo różnicę w cenie pochłoną koszty paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSkZb    5

jak płaci dobrze wyślij go do mnie sprzedam mu nie tylko tone 😂😂 bo w  mojej okolicy (promień 15km i z tego co ja wiem po telefonach i rozmowach) 7tyś ton mu sprzedam na już 3,5tyś  już leży na magazynie u mnie a ,resztę mu kupie spokojnie w ciągu tyg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

Zachęcam do poczytania postów w tym temacie rok dwa i więcej do tyłu, i zawsze to samo pie..........

Czasem bywa że przed żniwa cena wyskoczy ale to loteria 

Życzę tym co nie sprzedali wymarzonych cen, a tym co sprzedali spokoju, i dobrych cen w przyszłym sezonie tak przy okazji zbliżających się świąt wielkanocnych

 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 980 brutto 7 tys pszenicy będziesz miał?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4083
12 godzin temu, pawelek98 napisał:

ci analitycy to chyba z ławeczki pod sklepem

a tak na poważnie dzieciaku były dwa lata suszy i takiej ceny zboża nie było jak w roku urodzajnym, i ty mówisz że jak oferowano 950netto to mało?

każdy by chciał jak najdrożej sprzedać tylko że rolnik ceny nie dyktuje, zobaczcie co się dzieje ze stalą ten rok jest nienormalny.

Rzepak to inna historia bo go po prostu nie ma. Ale to nie znaczy że będzie po 3 tyś bo konsument ceny nie zaakceptuje i za rok będzie po 1 tyś

Kwietniowy  Top Agrar , str 56 , Wojciech Saba , członek zarządu  Sparks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSkZb    5
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

po 980 brutto 7 tys pszenicy będziesz miał?

poniżej 1000 nie sprzedajemy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Mam kilka ton pszenicy ilości kilku samochodowe jaka cena? 

Przed chwilą, king12 napisał:

Mam kilka ton pszenicy ilości kilku samochodowe jaka cena? 

22-630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1765
40 minut temu, MarcinSkZb napisał:

poniżej 1000 nie sprzedajemy

Myślałem że na jeszcze większą kasę czekasz😂😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
5 godzin temu, MarcinSkZb napisał:

jak płaci dobrze wyślij go do mnie sprzedam mu nie tylko tone 😂😂 bo w  mojej okolicy (promień 15km i z tego co ja wiem po telefonach i rozmowach) 7tyś ton mu sprzedam na już 3,5tyś  już leży na magazynie u mnie a ,resztę mu kupie spokojnie w ciągu tyg 

I do tej pory nic nie sprzedałeś ,masz stalowe nerwy ,przez ostatnie 10 lat w maju mało kiedy była droższa niż grudzień -luty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Przecież bywały lata, że Niemcy kupowali od nas jęczmień i pszenicę, a potem część ziarna wracała z powrotem do Polski.. Cena na giełdzie robi się słaba, sytuację na rynku ratuje tylko i wyłącznie słaba złotówka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Kolejny gracz gry o plon😆

Niedługo mentor wraca 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr_Ursus    4

Kanał Sueski już odblokowany, niedługo przypłyną statki i wtedy cena wróci do normy z początku marca. Będzie dobrze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
22 minuty temu, marek1977 napisał:

Jest tak mała że przeszło miesiąc czekam na odbiór ,bo nie mogą wyrobić  z transportem[odbiór miał nastąpić 20-25 luty], cały czas wożą od ludzi którzy mają kilkaset ton na raz , i faktycznie tego zboża oficjalnie nie ma bo zostało zakontraktowane wcześniej , ale wywożone to będzie co najmniej do maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

@strzechu co sądzisz o sytuacji która dzieje się na rynku handlu pszenicy ? Czy jest możliwość odbicia się cen

Bo giełda co dzień na Czerwono 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dziś też rozpoczyna od spadków.

A cena w skupie kolejne 10zl brutto w doł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

ja już prawie sprzedałem , została ostatnia partia z 15 ton. Po świętach pojedzie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Jak w takim tempie będzie spadać, to w nadchodzące żniwa znów szóstka z przodu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Tylko jak powiadam Chin nie zechce zboża to będzie 6 się trzymać bo na te ceny to miało wpływ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Kukurydza na matif droższa o 3 euro od pszenicy to i chyba pszenica powinna stanąć?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj