Polecane posty

koniu    841

Co z tego jak matif nie ma przełożenia na ceny u nas, no przynajmiej w moim regionie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064

To wysyłaj pszenicę do portu 

Czym gorzej skupy płacą tym bardziej się opłaca sprzedać na eksport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Mówili o Texasie w tv. Stan klęski żywiołowej mróz jest ale i śniegu mnostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
49 minut temu, Wicherek napisał:

To wysyłaj pszenicę do portu 

Czym gorzej skupy płacą tym bardziej się opłaca sprzedać na eksport

500km do portu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzień temu statek stał to godzinę rozładunek schodził,  wczoraj sąsiad pojechał to pół dnia bo próby,  wagi itd. statku brak na magazyn sypią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Kumpel robi jako logistyk w firmie która wozi na porty i coś o marcu wspominał. Że od arabów ma jakiś statek przypłynąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z72    3
5 godzin temu, lukasz493 napisał:

Uważaj na wadze i próbkach w Janszpolu kolego :D Największy "przkręcior" w okolicy

Dokładnie. Nigdy w życiu bym tam nic nie sprzedał, gdybym miał nawet jechać na drugi koniec powiatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, dzikiWschód napisał:

@Zapracowaniy orientujesz się czy w najbliższym czasie przypłynie jakiś statek?

Nie, nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
5 godzin temu, strzechu napisał:

Polskie Młyny Teresin 950netto ,

po co miałby rozcieńczać ten rsm?  zwlaszcza w bulgarii? To nie woda że strach na mrozie że zamarznie

Przy jakiej ilości dają taką cenę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel101al    1
5 godzin temu, strzechu napisał:

Polskie Młyny Teresin 950netto ,

po co miałby rozcieńczać ten rsm?  zwlaszcza w bulgarii? To nie woda że strach na mrozie że zamarznie

Cena Brutto na stronie młyn Szymanów jest 920 brutto więc skąd ta cena?

5 godzin temu, strzechu napisał:

Polskie Młyny Teresin 950netto ,

po co miałby rozcieńczać ten rsm?  zwlaszcza w bulgarii? To nie woda że strach na mrozie że zamarznie

Cena Brutto na stronie młyn Szymanów jest 920 brutto więc skąd ta cena?

5 godzin temu, strzechu napisał:

Polskie Młyny Teresin 950netto ,

po co miałby rozcieńczać ten rsm?  zwlaszcza w bulgarii? To nie woda że strach na mrozie że zamarznie

Cena Brutto na stronie młyn Szymanów jest 920 brutto więc skąd ta cena?

5 godzin temu, strzechu napisał:

Polskie Młyny Teresin 950netto ,

po co miałby rozcieńczać ten rsm?  zwlaszcza w bulgarii? To nie woda że strach na mrozie że zamarznie

Cena Brutto na stronie młyn Szymanów jest 920 brutto więc skąd ta cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480

Port to nie przystań dla kajaków że jeden statek na nabrzeżu bo w samym Gdańsku jest kilkanaście  nabrzeży w tym kilka zbożowych , do tego magazyny kryte i pod chmurką (tak zwane wanny ) . To że ktoś nie widział statku to nie oznacza że w innych miejscach nie był ładowany . Dobra informacja że sprzedaż w ciągu dnia a nie jak czasem przez tydzień po parkingach w kolejce poutykane . Co do statków to ktoś wcześniej na forum  podawał strony z których można było śledzić żeglugę . Nie martwmy  się o statki bo na marzec jest tyle kontraktów napisane aby tylko było zboże  a niestety obecnych kontraktów  nikt nie może zrealizować . Do tego popyt nakręciły prognozy na przyszły sezon 21/22, jak wiadomo wszędzie rekordy zbiorów / zużycia i suma sumarum na dzień dobry ogłosili że zapasy kolejny rok z rzędu obcięte o 9 mln . A jak znamy z poprzednich lat to znów z miesiąca będą tylko obcinać bo tu anomalia pogodowa ,tam susza a jeszcze gdzieś efekt el Nina .Chińczyk miesza rynkiem bo nie dość że nie idzie w układy spekulacyjne to na dodatek jest nie przewidywalny i w tym sezonie planuje zwiększyć eksport , gryzipiórki szacowali że kupi może 10 mln ton góra 12 a ''Jacki Chan'' chce kupić 30 mln . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Odwilż? Nic tak rolników nie mobilizuje jak obniżki - cena rośnie 880...890... 900 - będzie i po 1000 - trzymają, cena leci w dól 900....890...880 - atak bo zaraz spadnie na 700 . Także jak zaczną Wam zwalać cenę to stop, poczekajcie 2 tyg i cena wróci . Osobiście widziałem umowę na marzec 1000netto 

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Odwilż? Nic tak rolników nie mobilizuje jak obniżki - cena rośnie 880...890... 900 - będzie i po 1000 - trzymają, cena leci w dól 900....890...880 - atak bo zaraz spadnie na 700 . Także jak zaczną Wam zwalać cenę to stop, poczekajcie 2 tyg i cena wróci . Osobiście widziałem umowę na marzec 1000netto 

Tu się z kolegą zgodzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

U mnie tak jest było 890netto jakiś tam ciągnik przejeżdżał z przyczepą po drodze no fakt warunki były gorsze ale za jakiś tydzień pogoda trochę się poprawiła koleiny czarne na głównych drogach cena -20 i już tydzień jeżdżą cały czas ja tam trzymam póki co nawozy są paliwo jest QQ jest chemię można wziąć na termin bez problemu także czekam fakt że tylko 30t mi zostało ale jak 50 zł różnicy będzie to też coś

Edytowano przez sznajdik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
13 godzin temu, Daniel101al napisał:

Cena Brutto na stronie młyn Szymanów jest 920 brutto więc skąd ta 

To jest cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Odwilż? Nic tak rolników nie mobilizuje jak obniżki - cena rośnie 880...890... 900 - będzie i po 1000 - trzymają, cena leci w dól 900....890...880 - atak bo zaraz spadnie na 700 . Także jak zaczną Wam zwalać cenę to stop, poczekajcie 2 tyg i cena wróci . Osobiście widziałem umowę na marzec 1000netto 

Gdzie ta umowa na marzec 1000zł , bo jak port to i w styczniu 1000 było . Południe Świętokrzyskiego , daj namiary gdzie można podpisać umowę na 1000zł/netto w promieniu 100 km . Ja na razie mam 900 -910 netto , loco gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mnie w okolicy 900 brutto paszówka , cena bez zmian od 3 tygodni ,Lubelskie LLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

To cos slabe te mazowsze. Bo w moim mazowszu 930 netto pasza.

A konsumpcja 940 netto z odbiorem z gospy.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Lubelskie Mircze 840 netto paszówka, 897 netto konsumpcja 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj