Polecane posty

pawel885    2279

Odwilż? Nic tak rolników nie mobilizuje jak obniżki - cena rośnie 880...890... 900 - będzie i po 1000 - trzymają, cena leci w dól 900....890...880 - atak bo zaraz spadnie na 700 . Także jak zaczną Wam zwalać cenę to stop, poczekajcie 2 tyg i cena wróci . Osobiście widziałem umowę na marzec 1000netto 

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Odwilż? Nic tak rolników nie mobilizuje jak obniżki - cena rośnie 880...890... 900 - będzie i po 1000 - trzymają, cena leci w dól 900....890...880 - atak bo zaraz spadnie na 700 . Także jak zaczną Wam zwalać cenę to stop, poczekajcie 2 tyg i cena wróci . Osobiście widziałem umowę na marzec 1000netto 

Tu się z kolegą zgodzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

U mnie tak jest było 890netto jakiś tam ciągnik przejeżdżał z przyczepą po drodze no fakt warunki były gorsze ale za jakiś tydzień pogoda trochę się poprawiła koleiny czarne na głównych drogach cena -20 i już tydzień jeżdżą cały czas ja tam trzymam póki co nawozy są paliwo jest QQ jest chemię można wziąć na termin bez problemu także czekam fakt że tylko 30t mi zostało ale jak 50 zł różnicy będzie to też coś

Edytowano przez sznajdik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
13 godzin temu, Daniel101al napisał:

Cena Brutto na stronie młyn Szymanów jest 920 brutto więc skąd ta 

To jest cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Odwilż? Nic tak rolników nie mobilizuje jak obniżki - cena rośnie 880...890... 900 - będzie i po 1000 - trzymają, cena leci w dól 900....890...880 - atak bo zaraz spadnie na 700 . Także jak zaczną Wam zwalać cenę to stop, poczekajcie 2 tyg i cena wróci . Osobiście widziałem umowę na marzec 1000netto 

Gdzie ta umowa na marzec 1000zł , bo jak port to i w styczniu 1000 było . Południe Świętokrzyskiego , daj namiary gdzie można podpisać umowę na 1000zł/netto w promieniu 100 km . Ja na razie mam 900 -910 netto , loco gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mnie w okolicy 900 brutto paszówka , cena bez zmian od 3 tygodni ,Lubelskie LLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

To cos slabe te mazowsze. Bo w moim mazowszu 930 netto pasza.

A konsumpcja 940 netto z odbiorem z gospy.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Lubelskie Mircze 840 netto paszówka, 897 netto konsumpcja 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzwoniłem do Polskie Młyny to przy 300 tonach tylko 940 netto na bramie. Słabo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Matif dziś ma palpitacje raz +6€, raz 3 raz 5.

Do osiągniętego  maksimum jeszcze trochę brakuje. Do tego od nowego czasu kurs euro poleciał o 0,06zł co przy dzisiejszym kursie daje realnie ponad 13zł czyli  3,12€ mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Sms chwile temu: Pszenica konsumpcyjna 940 netto, Pszenica paszowa 930 netto z dostawą do Małuszowa. Odbiór z gospodarstwa -10zł.  Tomy Lutomierz.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Na razie Matif 2,95 % w górę . Wczoraj po przeliczeniu pszenica 1030 zł teraz jak wrzucić na kalkulator to już 1060 zł  czyli 30 zł w górę po naszemu na jednej  tonie . W USA bardziej ospale bo wzrosty tylko 2,72 %  ale to pewnie dlatego ze biedaki pozamarzały albo mają piąty stopień zasilania w elektryce :)  więc ciężko z samochodu spekulować na giełdzie :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180

oferta dziś z rana pszenica 920 netto, kukurydza 850 netto , loco gospodarstwo BSK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Pisał tu ktoś w poniedziałek jak skoczyło na matif coś na 225 e że do końca tygodnia jak tak będzie to może być pod 240 e . Ciekawe o ile się pomyli. 

W 4 dni na razie skoczyło 13 euro. Byle do przodu ☺️

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

W USA wolniej rośnie bo zmienia się kurs EUR/ USD. Australia osłabi wzrosty na giełdzie bo tam rekordowe zbiory. Ich spekulanci twierdzą że wzrost produkcji pszenicy r/r to 120%. A usda twierdzi że śnieżyce i mrozy nie będą miały wpływu na plony. Ciekawe ile w tym prawdy i jak wpłynie to na światowe ceny. 

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180

jak tak skacze to nie dobrze lepszy byłby powolny w miarę stabilny wzrost.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

to jest właśnie powolny wzrost, 5euro w górę jednego dnia, 4 w dół drugiego, plus wahania kursu euro/dolar

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

@Strzechu ten się zna na giełdzie facet jest dobry w tym temacie jak odwiedzi temat  to coś ciekawego powie nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
15 minut temu, waldii1 napisał:

W USA wolniej rośnie bo zmienia się kurs EUR/ USD. Australia osłabi wzrosty na giełdzie bo tam rekordowe zbiory. Ich spekulanci twierdzą że wzrost produkcji pszenicy r/r to 120%. A usda twierdzi że śnieżyce i mrozy nie będą miały wpływu na plony. Ciekawe ile w tym prawdy i jak wpłynie to na światowe ceny. 

Tylko że te 120 % wzrostu produkcji to nie ze średniej tylko względem tamtego roku a w tamtym roku zebrali 37 % tego co zazwyczaj(susza)  tak więc po tych wzrostach zbiorą niecałe 80 % tego co zazwyczaj  . Co prawda tyle aż im nie potrzeba i coś wyeksportują ale żadne to rewelacje po trzech latach suszy . Tak jak w  eskimoskiej legendzie jak przychodzi Mosze do Rabina po poradę i mówi: Ratuj , ciasnota w domu ,teściowa dzieci a tylko jedna izba . Rabin przeciągnął ręko po brodzie i rzekł; Weź jeszcze do izby wprowadź kozę i przyjdź za tydzień .Po tygodniu Mosze znów przychodzi  oczy podkrążone i płacze że nie daje się żyć . Rabin znów pogładził sie po brodzie i nakazał ;teraz jeszcze zagnaj do izby cały drób i przyjdź za tydzień . Po tygodniu znów Mosze przychodzi rwie włosy z głowy , wpada w obłęd i mówi że tak się nie da żyć ,smród ,ciasnota  -ratuj . Rabin znów po brodzie palecem przejechał i mówi ; weź wygoń wszystkie zwierzęta i przyjdź za tydzień . Po tygodniu wraca znów Mosze i już z dala krzyczy ; dzięki ci rabinie za radę , tak jaki teraz mam komfort w domu to nigdy nie miałem .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Widzisz grunt to dobrze napisać, białe kołnierzyki podłapią i ruch na giełdzie jak w górach po otwarciu stoków. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj