Polecane posty

Gość   
Gość
22 minuty temu, pawel885 napisał:

dlatego piszę że to molochy sobie odbijają wszelkie podwyżki na kliencie i mają się dobrze - stąd te ceny, wspomniane parówki jeszcze niedawno kosztowały 16zł/kg a dziś 22 - czemu te lokalne  kabanosy podrożały z 25 na 27 tylko ? 

Każdy podatek prędzej czy później odbije się na konsumencie i tylko głupiec może uwierzyć że podatek zapłaci supermarket a konsument tego nie odczuje. Podwyżki zusu, prądu, śmieci itp powoduje że w sklepach osiedlowych też coraz drożej  bo nikt nie będzie dokładał do interesu bo szybko zbankrutuje. Ostatnio byłem w takim osiedlowym sklepiku pod nazwą skaczącego płaza i ceny jak na stacji benzynowej D-:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
59 minut temu, jahooo napisał:

Przecież napisałem, że podatek płacisz od ha przeliczeniowych, czyli pochodna ha fizyczne razy klasa ziemi, czyli wartość podatku od 1ha fizycznego jest zależna od klasy ziemi i stawki ceny skupu żyta ustalonej przez Radę Gminy, czego tu jeszcze nie rozumieć ???

To czemu napisałeś że coś pokręciłem gdy napisałem że 1ha przeliczeniowy zawsze będzie równy 1ha przeliczeniowemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

zrozumiałem opacznie twoją wypowiedź, że 1ha przeliczeniowy jest stały - tak mi z niej wynikało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Każdy płaci jak mu pasuje , ale wróćmy do tematu MATIF- 229,75 E

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

@piotreku1, Kiepski przykład z tym skaczącym płazem, tam zawsze było drogo i bazują na weekendowej sprzedaży używek.

Dziś pszenica nieśmiało w górę, na chwilę obecną 229,5 Euro, a rzepak dalej rozpędzony w stronę słońca, już 460 Euro. Ma ktoś informacje odnośnie tego czy w marcu przypłynie sporo statków po zboże? Słyszałem, że podobno niektóre duże gospodarstwa mają podpisane kontrakty na pszenicę do portu z dostawą w marcu i zastanawiam się czy to prawda. Do tego doszłoby zamykanie kontraktów marcowych na Matif, jak się sprawdzi to może być gorąco.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Ale macie tanie podatki a co powiecie na taki podatek za 1 ha 4 x 65 zł 260 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
2 godziny temu, marek1mazury napisał:

Rada Gminy nie ma nic do ceny żyta. bierze się średnia z ilus tam kwartałów według GUS i tyle. Nie ma żadnych widełek.

 

2 godziny temu, Dariowola napisał:

Do ceny żyta nie ale do naliczenia podatku względem ceny żyta tak 

 

2 godziny temu, Dariowola napisał:

Do ceny żyta nie ale do naliczenia podatku względem ceny żyta tak 

 

2 godziny temu, Zapracowany napisał:

Dosłownie chodziło mi że; gmina widełki ma

Uściślając Wojewoda rozporządzeniem ustala maksymalną cenę dt żyta a rada Gminy może przy naliczaniu podatku uchwałą tę cenę zaakceptować lub obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Jak rada gminy tak wam ustaliła to tak macie . Pewnie gmina bogata , to i mają z czego ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
3 minuty temu, pawlus224 napisał:

 

 

 

Uściślając Wojewoda rozporządzeniem ustala maksymalną cenę dt żyta a rada Gminy może przy naliczaniu podatku uchwałą tę cenę zaakceptować lub obniżyć.

Noi git.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

@piotreku1, Kiepski przykład z tym skaczącym płazem, tam zawsze było drogo i bazują na weekendowej sprzedaży używek.

Dziś pszenica nieśmiało w górę, na chwilę obecną 229,5 Euro, a rzepak dalej rozpędzony w stronę słońca, już 460 Euro. Ma ktoś informacje odnośnie tego czy w marcu przypłynie sporo statków po zboże? Słyszałem, że podobno niektóre duże gospodarstwa mają podpisane kontrakty na pszenicę do portu z dostawą w marcu i zastanawiam się czy to prawda. Do tego doszłoby zamykanie kontraktów marcowych na Matif, jak się sprawdzi to może być gorąco.

To tylko zawdzięczać  Chinom takiej sytuacji  dobrej ceny pszenicy .

        

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

No i nie zapominajmy że jest spora zima w stanach, jeden raport i cena o 200 zl do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

no i coś Chińczycy grożą stanom konfliktem , to zapewne też na cenę wpływ ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Ale macie tanie podatki a co powiecie na taki podatek za 1 ha 4 x 65 zł 260 zł .

co to dla Ciebie jest jak za orzech 10 tys kasujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Dwie strony było o tym pisane . Podatku nie płaci się za klase ziemi , tylko za hektary przeliczeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mięszaj już, czym lepsza klasa tym wyższy podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Chyba za 1 ha przeliczeniowy z 1 klasy nie płacisz więcej niż za 1 ha przeliczeniowy z 4 klasy . Czy to tak ciężko pojąć ? 

Rozpisze ci to na przykładzie , Ty masz 10 ha dobrej ziemi gdzie po wyliczeniu wychodzi ci 20 ha przeliczeniowych

Ja mam 100 ha słabej ziemi gdzie po przeliczeniu wychodzi mi również 20 ha przeliczeniowych . Dla urzędu gminy mamy tyle samo ha przeliczeniowych i zapłacimy obaj podatek za 20 ha przeliczeniowych

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Panowie temat to ceny pszenicy, a nie jakieś nie wiadomo co , gdzie jest jest moderator ?

  • Like 4
  • Confused 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Chyba za 1 ha przeliczeniowy z 1 klasy nie płacisz więcej niż za 1 ha przeliczeniowy z 4 klasy . Czy to tak ciężko pojąć ? 

Rozpisze ci to na przykładzie , Ty masz 10 ha dobrej ziemi gdzie po wyliczeniu wychodzi ci 20 ha przeliczeniowych

Ja mam 100 ha słabej ziemi gdzie po przeliczeniu wychodzi mi również 20 ha przeliczeniowych . Dla urzędu gminy mamy tyle samo ha przeliczeniowych i zapłacimy obaj podatek za 20 ha przeliczeniowych

Właśnie po tym widać kto ma piaski... BO znam osoby które na 4a i b narzekają ... V żóltej  nie znają... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Dajcie już spokój z tymi podatkami 

To jest temat ceny pszenicy i trzymać się tego

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
5 minut temu, Michalmeer napisał:

Panowie temat to ceny pszenicy, a nie jakieś nie wiadomo co , gdzie jest jest moderator ?

Zgadzam się żeby pisać o cenach , tylko chciałem nie których uświadomić że gminy nie interesuje czy ktoś ma 10 czy 100 ha bo nie od fizycznych liczą podatek 

Świętokrzyskie , wczoraj miałem telefon z ekoplonu pszenica nie musi być konsumpcja - 900 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Poczekamy zobaczymy może  i do nas dojdzie ta cena 😉południowy wschód pozdrawia

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Korespondencja na farmer pl z usa...

Rolnik obawia się za to o zasiewy pszenicy ozimej, tym bardziej że została już ona zasilona dwoma dawkami azotu.

- Zaledwie tydzień temu mieliśmy 24 st. C i wyjechaliśmy z drugą dawką nawożenia azotowego. Wówczas absolutnie żadna prognoza pogody nie przewidywała takiego załamania. Całą sytuację pogarsza fakt, iż na ten moment nie mamy okrywy śnieżnej, a do tego wieje silny wiatr. Takich warunków pogodowych nie pamiętają ani moi rodzice, ani dziadkowie – wyjaśnia Wilson.

 

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska-swiat/zima-stulecia-w-teksasie,104044.html

Edytowano przez strzechu
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj