Polecane posty

yacenty    3890

u nas 30ha rzeczywiste i 45ha przeliczeniowe i od tych przeliczeniowych leci podatek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
4 minuty temu, yacenty napisał:

wiesz, tak się składa ze od 7 lat raz w tygodniu robię zakupy w jednym markecie i w ciągu roku wartość średniego koszyka z 300zł na 500-550 to nie jest inflacja na poziomie 4%

dlatego piszę że to molochy sobie odbijają wszelkie podwyżki na kliencie i mają się dobrze - stąd te ceny, wspomniane parówki jeszcze niedawno kosztowały 16zł/kg a dziś 22 - czemu te lokalne  kabanosy podrożały z 25 na 27 tylko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3890

może, ale na zieleniaku pomidor 18zł :P

to już wole w molochu kupić je po 15 ale iść na zakupy raz w tygodniu na 45-60min, a nie codziennie do kilku sklepików i tachać toboły


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
4 minuty temu, yacenty napisał:

u nas 30ha rzeczywiste i 45ha przeliczeniowe i od tych przeliczeniowych leci podatek

No dokładnie , a nie że od 1 ha przeliczeniowego płacisz więcej bo to klasa gleby 1 , a od innego ha przeliczeniowego płacisz mniej , bo to 4 klasa gleby . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
16 minut temu, mysza103 napisał:

To było do jahooo , bo on twierdzi że jak masz wyliczone ha przeliczeniowe , to nie od nich płacisz podatek , tylko to jeszcze zależy od klasy ziemi

Przecież napisałem, że podatek płacisz od ha przeliczeniowych, czyli pochodna ha fizyczne razy klasa ziemi, czyli wartość podatku od 1ha fizycznego jest zależna od klasy ziemi i stawki ceny skupu żyta ustalonej przez Radę Gminy, czego tu jeszcze nie rozumieć ???

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, yacenty napisał:

u nas 30ha rzeczywiste i 45ha przeliczeniowe i od tych przeliczeniowych leci podatek

Słabe plony na tak dobrą glebę masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo napisał:

16 minut temu, mysza103 napisał:

To było do jahooo , bo on twierdzi że jak masz wyliczone ha przeliczeniowe , to nie od nich płacisz podatek , tylko to jeszcze zależy od klasy ziemi

Przecież napisałem, że podatek płacisz od ha przeliczeniowych, czyli pochodna ha fizyczne razy klasa ziemi, czyli wartość podatku od 1ha fizycznego jest zależna od klasy ziemi i stawki ceny skupu żyta ustalonej przez Radę Gminy, czego tu jeszcze nie rozumieć ???

Rada Gminy nie ma nic do ceny żyta. bierze się średnia z ilus tam kwartałów według GUS i tyle. Nie ma żadnych widełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeliczeniowe nie przekraczają mi fizycznych.

Przed chwilą, marek1mazury napisał:

Rada Gminy nie ma nic do ceny żyta. bierze się średnia z ilus tam kwartałów według GUS i tyle. Nie ma żadnych widełek.

Ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
37 minut temu, pawel885 napisał:

paliwo kupiłem po 4.15, sól potasowa 300zł tańsza , fosforan też z 200zł tańszy - zawsze trzymał się koło 2000zł/t, także nie ma tragedii . Aby każdy rok taki był 

 

Zmien sklep.... Hipermarkety wcale nie są tanie a sprzedają najgorszy chłam . Opaska zaciskowa 200mm super hiper tani market budowlany, kartka na czerwono TYLKO DZIŚ cena 11zł, mały spokojny lokalny sklepik ta sama opaska/firma/rozmiar 5zł bez łaski . Żywność często kupuję w pobliskie małej hurtowni, lokalni wytwórcy, dużo produktów na wagę - "markowe" parówki 22zł, kabanosy swojskie od lokalnego wytwórcy 27zł , mąka kurpiowska 500 - 1.9zł/kg - znajdź taką ofertę w najlepszych marketach 

Z tymi sklepami to fakt, przy remoncie domu halogen nowość w castoramie w promocji 99,99 z 149,99 a w małym sklepie 49,99 bez promocji tak samo farby itp. W marketach się opłaci jak jest na coś "prawdziwa promocja" a nie udawana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
1 minutę temu, Zapracowany napisał:

Przeliczeniowe nie przekraczają mi fizycznych.

Ma

Do ceny żyta nie ale do naliczenia podatku względem ceny żyta tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Dariowola napisał:

Do ceny żyta nie ale do naliczenia podatku względem ceny żyta tak 

Dosłownie chodziło mi że; gmina widełki ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, pawel885 napisał:

dlatego piszę że to molochy sobie odbijają wszelkie podwyżki na kliencie i mają się dobrze - stąd te ceny, wspomniane parówki jeszcze niedawno kosztowały 16zł/kg a dziś 22 - czemu te lokalne  kabanosy podrożały z 25 na 27 tylko ? 

Każdy podatek prędzej czy później odbije się na konsumencie i tylko głupiec może uwierzyć że podatek zapłaci supermarket a konsument tego nie odczuje. Podwyżki zusu, prądu, śmieci itp powoduje że w sklepach osiedlowych też coraz drożej  bo nikt nie będzie dokładał do interesu bo szybko zbankrutuje. Ostatnio byłem w takim osiedlowym sklepiku pod nazwą skaczącego płaza i ceny jak na stacji benzynowej D-:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
59 minut temu, jahooo napisał:

Przecież napisałem, że podatek płacisz od ha przeliczeniowych, czyli pochodna ha fizyczne razy klasa ziemi, czyli wartość podatku od 1ha fizycznego jest zależna od klasy ziemi i stawki ceny skupu żyta ustalonej przez Radę Gminy, czego tu jeszcze nie rozumieć ???

To czemu napisałeś że coś pokręciłem gdy napisałem że 1ha przeliczeniowy zawsze będzie równy 1ha przeliczeniowemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

zrozumiałem opacznie twoją wypowiedź, że 1ha przeliczeniowy jest stały - tak mi z niej wynikało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Każdy płaci jak mu pasuje , ale wróćmy do tematu MATIF- 229,75 E

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

@piotreku1, Kiepski przykład z tym skaczącym płazem, tam zawsze było drogo i bazują na weekendowej sprzedaży używek.

Dziś pszenica nieśmiało w górę, na chwilę obecną 229,5 Euro, a rzepak dalej rozpędzony w stronę słońca, już 460 Euro. Ma ktoś informacje odnośnie tego czy w marcu przypłynie sporo statków po zboże? Słyszałem, że podobno niektóre duże gospodarstwa mają podpisane kontrakty na pszenicę do portu z dostawą w marcu i zastanawiam się czy to prawda. Do tego doszłoby zamykanie kontraktów marcowych na Matif, jak się sprawdzi to może być gorąco.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7617

Ale macie tanie podatki a co powiecie na taki podatek za 1 ha 4 x 65 zł 260 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
2 godziny temu, marek1mazury napisał:

Rada Gminy nie ma nic do ceny żyta. bierze się średnia z ilus tam kwartałów według GUS i tyle. Nie ma żadnych widełek.

 

2 godziny temu, Dariowola napisał:

Do ceny żyta nie ale do naliczenia podatku względem ceny żyta tak 

 

2 godziny temu, Dariowola napisał:

Do ceny żyta nie ale do naliczenia podatku względem ceny żyta tak 

 

2 godziny temu, Zapracowany napisał:

Dosłownie chodziło mi że; gmina widełki ma

Uściślając Wojewoda rozporządzeniem ustala maksymalną cenę dt żyta a rada Gminy może przy naliczaniu podatku uchwałą tę cenę zaakceptować lub obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Jak rada gminy tak wam ustaliła to tak macie . Pewnie gmina bogata , to i mają z czego ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
3 minuty temu, pawlus224 napisał:

 

 

 

Uściślając Wojewoda rozporządzeniem ustala maksymalną cenę dt żyta a rada Gminy może przy naliczaniu podatku uchwałą tę cenę zaakceptować lub obniżyć.

Noi git.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7617
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

@piotreku1, Kiepski przykład z tym skaczącym płazem, tam zawsze było drogo i bazują na weekendowej sprzedaży używek.

Dziś pszenica nieśmiało w górę, na chwilę obecną 229,5 Euro, a rzepak dalej rozpędzony w stronę słońca, już 460 Euro. Ma ktoś informacje odnośnie tego czy w marcu przypłynie sporo statków po zboże? Słyszałem, że podobno niektóre duże gospodarstwa mają podpisane kontrakty na pszenicę do portu z dostawą w marcu i zastanawiam się czy to prawda. Do tego doszłoby zamykanie kontraktów marcowych na Matif, jak się sprawdzi to może być gorąco.

To tylko zawdzięczać  Chinom takiej sytuacji  dobrej ceny pszenicy .

        

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

No i nie zapominajmy że jest spora zima w stanach, jeden raport i cena o 200 zl do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

no i coś Chińczycy grożą stanom konfliktem , to zapewne też na cenę wpływ ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj