Polecane posty

robercikj100    1010
Napisano (edytowany)

Śmieją się ci co mieszkają na równinach i przy drogach krajowych. Niektórzy nawet nie mają pojęcia jakie mogą być warunki na drogach na Lubelszczyźnie. Nie mówiąc już o ukształtowaniu pól. Niejeden z równych terenów by się pos......ł jak by miał wykosić kombajnem takie skłony .

Edytowano przez robercikj100
  • Like 8

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

fajne skłony mają na mazurach, ja nie wiem jak oni koszą :D  , drogi też serpentyny z zakrętami, jak droga biała albo oblodzona to tam nie ma mowy o jeździe ciągnikiem z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

jadąc siodemka miedzy świętokrzyskim i małopolska sa takie strome górki przy trasie ze balbym się rowerem wjechać a tan normalnie uprawiają, orka siew i koszenie masakra za każdym razem jadąc tamtędy myślę że nie dałbym rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
38 minut temu, robercikj100 napisał:

Śmieją się ci co mieszkają na równinach i przy drogach krajowych. Niektórzy nawet nie mają pojęcia jakie mogą być warunki na drogach na Lubelszczyźnie. Nie mówiąc już o ukształtowaniu pól. Niejeden z równych terenów by się pos......ł jak by miał wykosić kombajnem takie skłony .

Sadzić las trzeba , życie ważniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

U mnie na równinach jak ludzie rano ujechali cienką warstwę śniegu, to ja bym się nie odważył zboża odwozić.  Nie trzeba gór i górek, żeby wywinąć numer ciągnikiem z przyczepami. Jak ktoś się boi spadków cen, to niech pisze kontrakt i czeka na czarną drogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
38 minut temu, Uziu92 napisał:

fajne skłony mają na mazurach, ja nie wiem jak oni koszą :D  , drogi też serpentyny z zakrętami, jak droga biała albo oblodzona to tam nie ma mowy o jeździe ciągnikiem z przyczepą.

Zawsze myślałem że im dalej na północ to równiny . Przynajmniej tak to wyglądało przez szybę samochodu , jezdząc do Gdańska , Kołobrzegu ,czy Szczecina to raczej równiny . Trzeba by się wybrać w odwiedziny do Gienka z Plutycze , to i przez mazury można by przejechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pomorze to równiny, pojedź w okolice Mrągowa, Kętrzyna, Szczytna, to miejscami ostre górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
Napisano (edytowany)
27 minut temu, Wicherek napisał:

Sadzić las trzeba , życie ważniejsze !

Na las trzeba długo czekać, zboże szybciej rośnie 😀. Poza tym człowiek się już przyzwyczaił, chociaż są takie kawałki że czasami robi się mało komfortowo

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak kto ma mało hektarów to pewnie lepiej jakby tak zrobil zasadzil lasem wzial zalesianie i poszedl do roboty ale ten co wiecej to lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Ile razy się słyszy o przygniecionych ciągnikami. Przeważnie kończy się śmiercią. Lekko nie ma. W okolicy Pułtusk mazowieckie ktoś poleci kogoś żeby sprzedać przenzyto? Odbiór z gospodarstwa auto jedno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

czytam wlasnie z top agrar ze w Chinach powstająca klasa średnia polubiła produkty piekarnicze i w ciągu ostatnich 5 lat wzrosło zużycie o 50% a średnio na głowę przypada ok7kg gdzie w USA 40kg a w Europie prawie 48kg czyli jest olbrzymi potecjal a co za tym idzie duże zapotrzebowanie na pszenice konsumpcyjna

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Jak oni zaczną jeść po 50 kg to dla kogoś na świecie zabraknie i wojna gotowa...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Jak u Was, wyglądają pola ozimin? U mnie, po wczorajszym deszczu to zupełny brak okrywy śnieżnej a zapowiadają niezłe mrozy przy sporym wietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Oraz obfite opady śniegu przynajmiej u Mnie na roztoczu może spaść z pół metra sniegu w niedziele i poniedzialek.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Na niedziele poniedziałek wtorek ma być  śnieg to akurat na największe mrozy napada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

No i u mnie ma być śniegu . Dziś wszystko stopniał co uważam stanowczo na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
28 minut temu, wojak1986 napisał:

Jak oni zaczną jeść po 50 kg to dla kogoś na świecie zabraknie i wojna gotowa...

Dla afryki brakuje a wojny nie ma :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Zawsze myślałem że im dalej na północ to równiny . Przynajmniej tak to wyglądało przez szybę samochodu , jezdząc do Gdańska , Kołobrzegu ,czy Szczecina to raczej równiny . Trzeba by się wybrać w odwiedziny do Gienka z Plutycze , to i przez mazury można by przejechać .

To jak byś leciał z mazur 19-stką to najpierw laszki zahacz do emilki bo przy samej trasie mieszka później za parę kilometrów odbijesz do gienka a na koniec zajedziesz do mnie na flaszkę i obiad😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@marks50, przyznałem się do pomyłki  bo była mowa o 17mln t a autor posta nie napisał że chodzi tylko i wyłącznie o pszenicę co i tak pozostaje 4mln ton do upłynienia praktycznie 3 miesiące, dziś Rosjanie sami się przyznali że chyba coś im nie pykło ze sprzedażą [ cena dalej spada w rosyjskich portach] i ponoć wprowadzenie ceł zostaje przeniesione na 01.04.{ Решетников заявил, что механизм регулирования экспорта зерна начнет действовать с 1 апреля}

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
50 minut temu, rumcio40 napisał:

Jak u Was, wyglądają pola ozimin? U mnie, po wczorajszym deszczu to zupełny brak okrywy śnieżnej a zapowiadają niezłe mrozy przy sporym wietrze.

u mnie dzis został śnieg tylko przy miedzach gdzie nigdzie. teraz złapał mróz. tez licze na te śniegi w niedziele i poniedziałek bo według prognoz ma być kilkanaście stopni a pod koniec następnego tygodnia to i -20 pokazują wiec przydało by się z 15 cm śniegu chociaż


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
1 godzinę temu, rumcio40 napisał:

Jak u Was, wyglądają pola ozimin? U mnie, po wczorajszym deszczu to zupełny brak okrywy śnieżnej a zapowiadają niezłe mrozy przy sporym wietrze.

Trzeba iść z ofiarą do Ojca Dyrektora !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

w zeszłym tygodniu na polach po kukurydzy na ziarno nie było widać sterczących lodyg a dzis miejscami tylko snieg leży, pole rzepaku wyglada jakby walcem przejechane od ciężaru śniegu było, a za oknem juz -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

 To że zginął śnieg to dla rzepaku b. dobrze , mój tez jak przywałowany i gdyby nie zginął  śnieg  to pewnie by się udusił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj