Polecane posty

Mich9    671
3 godziny temu, lassie napisał:

Wiem że trochę nie na temat ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego przez ASF cena żywca jest niska ? dla mnie powinno być odwrót , tak samo co ma coronavirus do ceny pszenicy ? że ludzie na początku się przestraszyli i wyczyścili półki marketów z mąki , kiedy mąka w hurcie jest tania bo młyny dały by już nawet cenę matif gdyby tylko stosunek cen pszenica/mąka był lepszy. powielać stereotypy myślowej dezinformacji z agrobiznesu to każdy potrafi a najlepszy Stach reaktywacja

Niemcy przez asf muszą ubijać więcej świn więc mają teraz więcej towaru i nie ma co z nim zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

Oczywiście ceny za qwintal 

To jednak krótko żyjesz, za świniaka można było beczkę 200 l ropy kupić, a cena ropy = cenie mleka 

Pozdrawiam

 

 

Żyję dzięki Bogu sporo wiosenek i tak za świniaka 200 kg to pamiętam że beczka ropy była u złodzieja ale litr mleka= litr ropy to tylko na transparentach życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
57 minut temu, sw_kamil napisał:

Jak by teraz cena mleka=cena ropy to krowy by doili 24 godz na dobę a hektar ziemi to pewnie powyżej 1mln zł by był

po dodaniu wszelakiej maści dopłat do krowy pola modernizacjach  itd. i odliczeniu akcyzy jak również rozliczeniu vatu  za paliwo  to za litr mleka wychodzi  2 litry napędu 

problem w tym że janusze w ramach zachłanności dopłat się wyrzekli , up***dola się po uszy w gnoju i beczą  że mleko tanie hahaah

nie inaczej jest z dochodem w pszenicy , przy wykorzystaniu wszelakich dopłat , koszty  uprawy pokrywają dopłaty ale janusze  również  beczą bo są na tych hektarach  podwykonawcami 

nie słyszałem żeby w jakimś innym zawodzie tak było żeby janusze   chodziły do pracy a mietki wypłate brały 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dostałem ofertę po 900 netto za paszowke , I jutro chyba podpisze kontrakt


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Temat dotyczy cen pszenicy, a nie czy warto kupić bina, albo ile kosztuje świnia czy mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
6 godzin temu, PiotrUrbaniak napisał:

630 netto

sprzedajesz całe auto czy mniejszą ilość? Bo dzisiaj do mnie dzwonili czy nie mam żyta na doładunek i tak myślę czy od Ciebie nie chcą zabierać?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Do mnie z firmy Jarecki co 2 dni dzwoni i dopytuje czy wszystko sprzedane/odebrane.

Pszenica i pszenżyto sprzedane. Został jęczmień.  Mówi że bierze całość i żeby dać znać kiedy, dzwonić i pytać o ceny😁

O konkretną ofertę nie pytałem bo raczej do marca przytrzymam.

Chciałbym choć 800 netto doczekać.

Albo przegram i za 600 sprzedam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
5 godzin temu, lassie napisał:

Wiem że trochę nie na temat ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego przez ASF cena żywca jest niska ? dla mnie powinno być odwrót , tak samo co ma coronavirus do ceny pszenicy ? że ludzie na początku się przestraszyli i wyczyścili półki marketów z mąki , kiedy mąka w hurcie jest tania bo młyny dały by już nawet cenę matif gdyby tylko stosunek cen pszenica/mąka był lepszy. powielać stereotypy myślowej dezinformacji z agrobiznesu to każdy potrafi a najlepszy Stach reaktywacja

Pszenżyto żyto idzie głównie na Niemcy, z tony pszenżyta robią nawet 380l bioetanolu, ro wychodzi ponad 500 lit gotowego płynu do dezynfekcji. W przetargach rządowych skasują po 5 zł za litr to ok 23500 zł z tony zboża. Na odpadzie czyli ddgs też zarobią. 

Póki będzie panowała zaraża zboża będą w cenie. 

 

https://www.agrofoto.pl/energia/oze/orlen-poludnie-szuka-informacji-o-mozliwosci-dostaw-slomy-do-produkcji-bioetanolu-ii-generacji,100903.html

Zaraz Orlen zacznie produkować bioetanol ze słomy. Kupią tonę za 200 zł i wyprodukują z niej 220 l bioetanolu. Jesz lepszy biznes niż produkcja że zboża. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

U mnie pojechały ostatnie dwa auta paszowej do Cedrobu po 860 netto. Zabrane z podwórka. Lubelskie.

Została końcówka, może 5-7 ton.

Rzepak pojechał tydzień temu po 1890 netto. Dziś ponownie  cena wróciła do 1880 po ostatnich spadkach.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
mysza103 napisał:

Oby tylko nie było powtórki z tamtego tygodnia .

235 to źle?

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
3 godziny temu, Agrest napisał:

Do mnie z firmy Jarecki co 2 dni dzwoni i dopytuje czy wszystko sprzedane/odebrane.

Pszenica i pszenżyto sprzedane. Został jęczmień.  Mówi że bierze całość i żeby dać znać kiedy, dzwonić i pytać o ceny😁

O konkretną ofertę nie pytałem bo raczej do marca przytrzymam.

Chciałbym choć 800 netto doczekać.

Albo przegram i za 600 sprzedam. 

Do mnie też dzwoni jakpol. Powiedziałem że jedyna opcja to przedpłata albo gotówka bo są nie wiarygodni. Mnial spytać szefa i zadzwonić. Cisza cały dzień. Na przenzyto dają 50 więcej niż skup 100 metrów dalej. Zawsze ceny mnieli podobne. Coś tu śmierdzi

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Krupiec Elewarr Ceny brutto (7% vat) z kartek
Pszenica konsumpcja 930 zł
Pszenica zwyczajna 898 zł
Pszenica 870 zł
Jęczmień paszowy 520 zł
Jęczmień konsumpcyjny 580 zł

Skup w Borku koło Krasnegostawu (ceny z tablicy)
Pszenica konsumpcja 900 zł
Pszenica paszowa 880 zł
Pszenżyto 660 zł
Jęczmień 680 zł


Ale z boku elewarru coś ma się budować, wisi baner (Riela 75000 ton) Słyszał ktoś kto to buduje? Może jak wybudują to będą lepsze ceny jak w tym Państwowym elewarze.

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

To nie będzie elewaru jakaś firma buduje prawdopodobnie fabrykę makaronu takie chodzą pogloski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
8 godzin temu, Pitraszek napisał:

Mi chodziło o Ambroziaka. Dymczyk wypłacalny bez problemu. 

Ambroziak U mnie jest już spalony.

A Dymczak jest ok. W tym roku oferował mi płatność na wadze szybkim przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6
18 godzin temu, pawlus224 napisał:

U nas podwyżka względem zeszłego tygodnia z 850 na 900zł brutto paszówka Lubelskie.

Gdzie w lubelskim taka cena za paszówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088
2 godziny temu, Marcin34 napisał:

To nie będzie elewaru jakaś firma buduje prawdopodobnie fabrykę makaronu takie chodzą pogloski

Oby więcej takich informacji ! i kluski do Arabów

I już dzisiaj trzeba myśleć jak wyprodukować dobry towar , przetrzymać do minimum Stycznia i im sprzedać , myślcie jak na tym zarobić  ? bo jak nie przetrzymacie towaru to skupy podpiszą z nimi kontrakty a Wy będziecie tylko ROBOLAMI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ambroziak U mnie jest już spalony.

A Dymczak jest ok. W tym roku oferował mi płatność na wadze szybkim przelewem.

U ambroziaka płatność to minimum 3 miesiące, o ile po drodze jakiejś tam upadłości nie ogłosi...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj