Polecane posty

slonju77    56

Generalnie w żniwa jest taniej ,każdy trąbi żeby przechowywać i ma rację ,tylko przy swoich obliczeniach nikt nie bierze pod uwagę ile musi zainwestować w biny czy w garaże do przechowywania i że kwotę inwestycji powinien odejmować od zysku przez parę lat i dopiero wtedy pisać jakie to kolosalne pieniądze zarabia na przetrzymywaniu   ziarna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

A u nas ruchu nie ma obniżki zniechęcić ludzi bo nie powiem w grudniu to była sraczka aż na pobocza porozsypywane było 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Wielkopolska Kalisz według tego co tutaj czytam to u nas jest słabiutka cena, jak narazie tylko 850netto 😑😑 więc czekam na coś więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

No cóż nie którzy ludzie durni, jak była po 900 zł w okolicy to nikt nie woził, teraz jest po 820 to sraczki dostali i jeżdżą jak szaleni.No ale na takich właśnie skupy zarabiają... wystarczyło by poczekać ze 2-3 tyg i skupy muszą podwyższyć cenę bo mają kontrakty, a zboża nie wiadomo ile nie ma w kraju. 

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ludzie pierniczycie głupoty z tymi kosztami na przechowywanie, kupisz biny albo wybudujesz magazyn i masz na długie lata sobie i dzieciom! czemu nie myślicie w ten sam sposób kupując przyczepe do przewozu zboża w zniwa, dac 40-60tys na przyczepe ktora będzie potrzebna 2 tygodnie, może lepiej wynająć i zapłacić powiedzmy 3 tys i po zniwaxh oddać to i magazynu nie trzeba. jeśli masz mało i uprawiasz hobbystycznie to faktycznie kosisz, jedziesz na skup i masz spokój ale jeśli z tego żyjesz to wątpię zebys wszystko z pola sprzedawał, głupia dyskusja

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31
20 minut temu, Junak19 napisał:

No cóż nie którzy ludzie durni, jak była po 900 zł w okolicy to nikt nie woził, teraz jest po 820 to sraczki dostali i jeżdżą jak szaleni.No ale na takich właśnie skupy zarabiają... wystarczyło by poczekać ze 2-3 tyg i skupy muszą podwyższyć cenę bo mają kontrakty, a zboża nie wiadomo ile nie ma w kraju. 

To prawda wszyscy mówi ze po takich wzrostach na poziomie 25 e musiało być zachwianie a cena powróci tylko nie tak szybko jak obniżki a szkoda 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
26 minut temu, lukaszgg napisał:

Wielkopolska Kalisz według tego co tutaj czytam to u nas jest słabiutka cena, jak narazie tylko 850netto 😑😑 więc czekam na coś więcej 

u mnie w lokalnym skupie paszowa 860 brutto, na paszarni 850 netto dostałem propozycję.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306
51 minut temu, slonju77 napisał:

Generalnie w żniwa jest taniej ,każdy trąbi żeby przechowywać i ma rację ,tylko przy swoich obliczeniach nikt nie bierze pod uwagę ile musi zainwestować w biny czy w garaże do przechowywania i że kwotę inwestycji powinien odejmować od zysku przez parę lat i dopiero wtedy pisać jakie to kolosalne pieniądze zarabia na przetrzymywaniu   ziarna

Jak nie miałem Bina to sypałem po garażach na folię i koniec , jak ktoś chcę to się coś zawsze wykombinuje. W tym roku sąsiad też miał problem gdzie sypać i nakupił baksów tonowych i trudem ,ale jakoś zmieścił.Dzisiaj  się śmieje i jest zadowolony bo dostał 930zł/netto za pszenicę ,a koszt worka 8zł i może 2 zł na prąd do żmijki i tyle w temacie.Nie dajcie się okradać , wiem że nie każdy może sobie pozwolić na trzymanie tak długo zboża ,ale każde dodatkowe 20zł to nasz zysk .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nie magazynuja Ci co nie maja gdzie albo tylko CI ktorych kredyty gonią albo kasy brakuje. kazdy normalny wie ze na magazynowaniu praktycznie nigdy sie nie traci a zawsze zarabia.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

od kad przejąłem gospodarstwo po rodzicach to tylko w pierwszym roku szybko sprzedałem zboże bo lepiej mieć kasę na koncie jak pelna stodole zboża i wtedy dostałem po tylku na cenie na tyle ze wybiłem sobie z głowy sprzedaz w zniwa. Jak kaczka nie nabierze wody w du*e to się nie nauczy pływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

ludzie pierniczycie głupoty z tymi kosztami na przechowywanie, kupisz biny albo wybudujesz magazyn i masz na długie lata sobie i dzieciom! czemu nie myślicie w ten sam sposób kupując przyczepe do przewozu zboża w zniwa, dac 40-60tys na przyczepe ktora będzie potrzebna 2 tygodnie, może lepiej wynająć i zapłacić powiedzmy 3 tys i po zniwaxh oddać to i magazynu nie trzeba. jeśli masz mało i uprawiasz hobbystycznie to faktycznie kosisz, jedziesz na skup i masz spokój ale jeśli z tego żyjesz to wątpię zebys wszystko z pola sprzedawał, głupia dyskusja

Nie napisałem o,, kosztach na przechowanie,, tylko o kosztach postawienia bina czy garażu,owszem masz na długie lata  tym bardziej garaż  przyda się nie tylko na zboża ale przeciez nie postawisz tego za darmo, tylko koszt takiej inwestycji pasuje uwzględnić a nie w żniwa była po 600 teraz jest po 800 prosty rachunek 200 zyla zostaje w kieszeni, a przecież to nie jest prawda

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Wychodzi, że teraz wszyscy będą chcieli magazynować, to ja chyba zrobię na przekór i sprzedam w żniwa. Pomimo faktu, że zawsze przechowywałem i na tym mniej lub więcej zyskiwałem. Wyjątkiem był jeden sezon w którym miałem pszenżyto i w żniwa Golpasz płacił 540 zł/t a ja trzymałem je prawie 2 lata i dostałem 400/zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

najlepiej podzielic na raty i calym rokiem sprzedawac czyli troche w zniwa pozniej w jesieni , zima i wiosna 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was handlował/sprzedawał/współpracował z Firmą TRANSROL SP. Z O.O. SP.K. z Leszna ? Chcę im sprzedać żyto i jestem ciekaw opini. Licze na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510

Raczej jesień  , zima /wiosna , jak ktoś ma mocne nerwy to maj/czerwiec - ale to już ryzykowne bo mało kiedy  jest o tej porze dobra cena

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26
23 minuty temu, Urbantraktor napisał:

Witam, czy ktoś z was handlował/sprzedawał/współpracował z Firmą TRANSROL SP. Z O.O. SP.K. z Leszna ? Chcę im sprzedać żyto i jestem ciekaw opini. Licze na pomoc.

Sprzedawałem im swego czasu ok 200ton rocznie. Ostatnio w czerwcu 2019 2-3 samochody. Kasa zawsze była na czas. Kiedyś jak był średni towar robili małe potrącenia a ostatnio było już z tym różnie. Jak masz pewny towar to ok. Jak może się trafić jakiś robak albo większe zanieczyszczenia to zadzwoń i obgadaj z nimi temat zanim podpiszesz umowę. Zazwyczaj jak miałem niepewny towar pisałem umowę na tira na próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
3 godziny temu, slonju77 napisał:

Generalnie w żniwa jest taniej ,każdy trąbi żeby przechowywać i ma rację ,tylko przy swoich obliczeniach nikt nie bierze pod uwagę ile musi zainwestować w biny czy w garaże do przechowywania i że kwotę inwestycji powinien odejmować od zysku przez parę lat i dopiero wtedy pisać jakie to kolosalne pieniądze zarabia na przetrzymywaniu   ziarna

Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał ale głupotę piszesz, czasem, nie zawsze można więcej zarobić na magazynie ( gdy się weźmie pod uwagę plon z ha) więcej niż na plonie z ha sprzedając w żniwa.

Magazyn, suszarnia są dziś podstawą gospodarstwa z produkcją roślinna, tak samo jak opryskiwacz i rozsiewacz nawozów.

Amortyzację każdej maszyny też odliczasz od zysku za ha?

Są lata że sprzedając w żniwa weźmie się najwyższą cenę, ale ogólnie w tym okresie to kupujący dyktuje cenę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

bywało że w zimę była taka sama cena na ziarno a nawet niższa niż w żniwa, czasem było te 10 czy 20 zł na tonie więcej że nawet nie opłaciło by się tego trzymać i przerzucać, ja zawszę trzymam, sprzedaję tylko nadwyżkę to co nie wchodzi do stodoły, bo wiadomo że w żniwa to jest dojenie tych co muszą sprzedać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

piszemy o kosztach i ryzyku przetrzymania zboża ale nie znam nikogo kto by nie przetrzymywał chociaż części a wy znacie kogoś kto wszystko laduje prosto z kombajn na tiry i na skup? Nic nie wnoszaca dyskusja, każdy gada ze to takie ryzyko i ze drogo a tak naprawdę to każdy trzyma przynajmniej kilka tygodni a większość kilka miesięcy, nie licząc tych co kasa potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u mnie w żniwa pszenica była 630 zł brutto, teraz mogę dostać ok. 910 brutto, jakbym sprzedał wszystko w żniwa to bym miał o 1/3 mniejszy roczny zysk. Na 100 tonach to 28 tyś zł, a to jest dużo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5
lukaszgg napisał:

Wielkopolska Kalisz według tego co tutaj czytam to u nas jest słabiutka cena, jak narazie tylko 850netto 😑😑 więc czekam na coś więcej 

A u nas to dopiero słabo paszowa 800 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
dzikiWschód napisał:

piszemy o kosztach i ryzyku przetrzymania zboża ale nie znam nikogo kto by nie przetrzymywał chociaż części a wy znacie kogoś kto wszystko laduje prosto z kombajn na tiry i na skup? Nic nie wnoszaca dyskusja, każdy gada ze to takie ryzyko i ze drogo a tak naprawdę to każdy trzyma przynajmniej kilka tygodni a większość kilka miesięcy, nie licząc tych co kasa potrzebna

ja tak robiłem przez ostatnie 5lat. w tym roku wyjątkowo nie sprzedałem bo okoliczne skupy były pełne i marudzili. więc wysypalem parę przyczep pod wiate


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj