Polecane posty

Wicherek    4061
34 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No i każdy namagazynuje i w żniwa nie będzie ceny bo żniwa

I potem nie będxie ceny bo wszystek towar na raz.

Lepi żeby było jak jest, część w żniwa, część zimą.

To Ty sprzedawaj w żniwa , puszczam Cię w kolejkę , tylko żebyś się nie wycofał  , bo jak się wycofasz to musisz znaleźć  innego jelenia w to miejsce !

42 minuty temu, rumcio40 napisał:

Mówisz tak samo jak mój sąsiad w żniwa, też twierdził, że 695 br to dobra cena i sprzedał. Teraz chce kupować silosy.

Wie ktoś ile dzisiaj kosztuje BIN  250  T    ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
32 minuty temu, Wicherek napisał:

To Ty sprzedawaj w żniwa , puszczam Cię w kolejkę , tylko żebyś się nie wycofał  , bo jak się wycofasz to musisz znaleźć  innego jelenia w to miejsce !

Wie ktoś ile dzisiaj kosztuje BIN  250  T    ?

Chłopy kupują Bony bo nie znają dnia ani godziny jak cena zmieni kierunek i jedyne wyjście to przechowywanie ostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
robi57362 napisał:

używany srednio 100 zl/t

To co wychodzi na to ze kto w tym roku postawil silos to zwrocil mu sie i jeszcze zarobil 100zl na tonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 godzinę temu, rumcio40 napisał:

Mówisz tak samo jak mój sąsiad w żniwa, też twierdził, że 695 br to dobra cena i sprzedał. Teraz chce kupować silosy.

W zniwa to sprzedaja tylko gołodupcy albo CI co nie maja gdzie magazynowac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

nie do końca tak jest bo można na początku roku podpisać kontrakt na zadowalającą cenę i w sierpniu/wrześniu sprzedać po cenie większej od rynkowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

To Ty sprzedawaj w żniwa , puszczam Cię w kolejkę , tylko żebyś się nie wycofał  , bo jak się wycofasz to musisz znaleźć  innego jelenia w to miejsce !

Wie ktoś ile dzisiaj kosztuje BIN  250  T    ?

Około 30 tys netto.Jest sporo opcji dodatkowych, podniesie cenee. Zajrzyj do tego linku poniżej, ceny netto. 

Dla zainteresowanych, cennik silosów BIN  : http://bin.agro.pl/images/cennik/cennik_handlowy.pdf

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3525
31 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

Nie jestem ani jednym ani drugim ale cześć sprzedaję...

Dlaczego ,skoro jest tańsza ,chyba że nie masz gdzie sypać ,ale na to jest sposób ,od kilkunastu lat nic nie sprzedaje w żniwa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

konsumpcja 920 netto z odbiorem paszowa 860 netto pszenżyto 740 netto rzepakn1940 netto kukurydza 840 netto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Cena rosyjska locco port M. Czarne niby ok 305 $ uwzględnione cło wywozowe w wysokości 25$ takie informacje można znaleźć na rosyjskich stronach,tylko trudno określić czy to już obowiązuje,czy dopiero będzie od 15.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Tą cene to sobie pomnoz razy 2

Panie, coś Pan wymyślił? Jakie 200% ? Zapytanie było o cene  tylko silosu 250 t to tyle kosztuje ( około 30 tyś netto ). Cena jest podana ze źródłem z firmy bin. A nie zasłyszane "od kolegi"... Dochodzi koszt planu, robocizny, opieki nad ekipą monterów ( wyżywienie i spanie ), fundament i koszt maszyn do załadunku i rozładunku... Wtedy owszem koszt całkowity przekroczy 100 tyś. ( zmijki rozładunkowe, przenośnik kubełkowy i jego wieża, kosz przyjęciowy ). Zresztą wszystko w cenniku jest i nawet telefon do konsultacji. Ale jak ktoś myśli nad 250 t to wydaje mi się, ze już jakieś silosy ma więc dojdzie mu plan, fundament i coś tam jeszcze :) 

@mds212 : uzasadniaj swoje myśli bo wystraszysz co niektórych inwestorów na budowę silosów :) BIN to najtańszy magazyn zboża dla kogoś kto już ma "zaplecze" czyli juz przynajmniej jeden silos. Bo maszyny do załadunku/rozładunku czy wentylacji silosu jakieś posiada...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj