farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

jacek3773    230
5 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Ja też nie , ale ten ma cenę niższą niż pozostałe a jeszcze sporo z tego by można by było urwać 😜

Nie bez powodu niska cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28796
14 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Strasznie rozjebany widać, no i już któryś miesiąc w ogłoszeniach wisi, więc nie rarytas, bo jak by był rarytas to już dawno by poszedl

3 minuty temu, daron64 napisał:

 

Napisałbym że dla 

@Ursus932, ale koleś napisał, że marudom dziękuję :)

 

Screenshot_20210109-171728.png

Za tyle pieniędzy to nawet marudy powinien po rękach całować jak ktoś się po niego zgłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
27 minut temu, jacek1296 napisał:

Daniel, bez urazy, MASZ SWÓJ PAS, TO PO NIM JEDŹ I NIE ZMUSZAJ DO ZJEŻDŻANIA JADĄCYCH Z PRZECIWKA. KONIEC I KROPKA. I żadne Twoje "większe czy mniejsze możliwości żeby ustąpić" nie mają tutaj zastosowania. Pokaż mi konkretny paragraf w prawie o ruchu drogowym, który nakłada obowiązek ustępowania miejsca "większemu" przez pozostałych kierowców. To jest tylko i wyłącznie wymysł "większych", bo uważają się za królów szos. Czekaj, jak to leciało: jak coś wal po osobówkach. Szerokości.

p.s. Prawo jazdy na ciężarówki powinno być stopniowane podobnie jak w motocyklach. Wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno lepiej niż jest obecnie.

Ponadto uważam, że kary wykroczenia drogowe są za niskie. I nie chodzi o przekroczenie prędkości, tylko wszystkie pozostałe. Za np. omijanie wysepek, jazda po chodnikach powinno być zabierane prawo jazdy. Za inne przewinienia obecne stawki razy 10. Każdy film z kamery powinien być niepodważalnym dowodem wykroczenia i w tym przypadku mandat jak z fotoradaru.

Myślałem że jesteś ciut bardziej ogarnięty, ale luz, nie lubię jak ktoś coś mi wmawia czego nie mówię. Po co mi coś wmawiasz? Powinno być też zabierane z dniem przekroczenia 65 roku życia zgodzisz się z tym? Powinna być też psychotechnika dla osobówek. Z tym też się powinieneś zgodzić. A czy powinno być stopniowane? Myślę że nie, młody szczaw 100 razy bardziej uważa jak chłop który 20 czy 30 lat jeździ. A co do prawa, również uważam że jest nieodpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5612
11 minut temu, bratrolnika napisał:

Strasznie rozjebany widać, no i już któryś miesiąc w ogłoszeniach wisi, więc nie rarytas, bo jak by był rarytas to już dawno by poszedl

 

Nie twierdziłem ,że rarytas tylko ,że cena dobra 😋


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28796

Oczywiscie. I gdyby był do ogarnięcia tylko wizualnie to pewnie już dawno by poszedł.

A wisi już dłuższy czas, więc pewnie nie tylko po wierzchu wygląda słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Dłuuugooo już jest na sprzedaż 

22 minuty temu, daron64 napisał:

 

Napisałbym że dla 

@Ursus932, ale koleś napisał, że marudom dziękuję :)

 

Screenshot_20210109-171728.png

Facet, ja się nie mogę wybrać bo ciągle coś ważniejszego, ale jak mi sprzęt podpasuje to jest szybki handel bez marudzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
27 minut temu, daron64 napisał:

 

Napisałbym że dla 

@Ursus932, ale koleś napisał, że marudom dziękuję :)

 

Screenshot_20210109-171728.png

Chyba choinka na niego spadla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Fanatyk jakiś 

13 minut temu, bratrolnika napisał:

Oczywiscie. I gdyby był do ogarnięcia tylko wizualnie to pewnie już dawno by poszedł.

A wisi już dłuższy czas, więc pewnie nie tylko po wierzchu wygląda słabo

Nie koniecznie musi być złom. Może być sprzedający rypnięty w 🧠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
2 minuty temu, pafnucy napisał:

a pro po choinek.

co za moda teraz żeby tak oklejać traktory?naklejki, odblaski, po co tyle tego?      o sznureczku niw wspomnę:ph34r:

https://www.olx.pl/oferta/zetor-6340-super-stan-3170-mth-CID757-IDHVnkU.html#e7fe5ae9de;promoted

No ze zadbany.....

To jest tak samo jak z dziecmi -sprawia im radosc oklejanie lodowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461
51 minut temu, jacek1296 napisał:

p.s. Prawo jazdy na ciężarówki powinno być stopniowane podobnie jak w motocyklach. Wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno lepiej niż jest obecnie.

A pewnie że stopniowane, najpierw niech wożą po 1/3 naczepy, potem 1/2 a potem 3/4. I do tego na każdą okazję kurs, stado urzędników i egzamin.:lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28796
10 minut temu, danielursus3p napisał:

 

Nie koniecznie musi być złom. Może być sprzedający rypnięty w 🧠

To od handlarza jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9278
9 minut temu, mirro napisał:

A pewnie że stopniowane, najpierw niech wożą po 1/3 naczepy, potem 1/2 a potem 3/4. I do tego na każdą okazję kurs, stado urzędników i egzamin.:lol:

 

Kiedyś można było zrobić kat C od 21 roku życia i należało wyjeździć pół roku z innym kierowcą , a dopiero po tym można było zrobić rozszerzenie na przyczepę. To wcale nie było takie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461

Kiedyś była solówka i przyczepa. Teraz gro transportu to ciągnik i naczepa. Zmuś firmy aby połowę taboru wymieniły na solówki z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2489
jacek1296 napisał:

29 minut temu, danielursus3p napisał:

Nóż to mi się otworzył teraz :P

Nikt się nie wpycha na przeciwny, albo trafisz na takich kierofcuf. Żaden respekt, A prosta zasada mniejszy ma większe możliwości żeby ustapić, po co rolnicy chcą żeby im zjeżdżać bo pan jedzie? No ludzi tak to odbieram... ale ok, nie temat na te dyskusje.

Daniel, bez urazy, MASZ SWÓJ PAS, TO PO NIM JEDŹ I NIE ZMUSZAJ DO ZJEŻDŻANIA JADĄCYCH Z PRZECIWKA. KONIEC I KROPKA. I żadne Twoje "większe czy mniejsze możliwości żeby ustąpić" nie mają tutaj zastosowania. Pokaż mi konkretny paragraf w prawie o ruchu drogowym, który nakłada obowiązek ustępowania miejsca "większemu" przez pozostałych kierowców. To jest tylko i wyłącznie wymysł "większych", bo uważają się za królów szos. Czekaj, jak to leciało: jak coś wal po osobówkach. Szerokości.

p.s. Prawo jazdy na ciężarówki powinno być stopniowane podobnie jak w motocyklach. Wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno lepiej niż jest obecnie.

Ponadto uważam, że kary wykroczenia drogowe są za niskie. I nie chodzi o przekroczenie prędkości, tylko wszystkie pozostałe. Za np. omijanie wysepek, jazda po chodnikach powinno być zabierane prawo jazdy. Za inne przewinienia obecne stawki razy 10. Każdy film z kamery powinien być niepodważalnym dowodem wykroczenia i w tym przypadku mandat jak z fotoradaru.

@jacku w profilu masz 43 lata wiec jestesmy w podobnym wieku. wydaje mi sie ze jestes niedzielnym kierowca albo skrzywdzil Cie jakis kierowca tira. jak robilem prawo jazdy kategorii B to byli juz bardzo dawno. (Ty chcesz paragafy) ale jak to mowil wtedy moj egzaminator: sa pewne zasady nie pisane prawo, niepisane dzentelmenskie umowu; jedna z nich jest to ze maly powinie zjechac duzemu pewnie jak by to bylo zapisane w paragafach to wtedy malym bys nie wyjechal na droge. mam i prawojazdy c+e ale narazie sklada sie tak ze wiecej jezdze kategoria b. niz c czy c+e wiele zalezy od czlowieka co siedzi za kierownica. to co piszesz o wiekszych karach i wyzych mandatach, postaw sie na miescu tych co zarabiaja za kolkiem na chleb na rodzine itp. i czasami tez jezdze duzym autem po waskich wiejskich drogach z wysokimi ladunkami i wez zjedz wtedy na pobocze osobowce i ladunek rozjebany w najlepszym przypadku w najgorszym lezysz na boku a co mam powiedziec jak czasami na waskiej drodze zeby nie zjezdzac to stanie jelop niby na swoim pasie bo mu sie nie chce zjechac i trzeba go ominac ale zjechac nie zjedzie. tak samo jazda kombajnem lub traktorem duzym i co tez nie zjezdzasz wtedy jak jedziesz osobowka?

  • Like 2
  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9278
3 minuty temu, mirro napisał:

Kiedyś była solówka i przyczepa. Teraz gro transportu to ciągnik i naczepa. Zmuś firmy aby połowę taboru wymieniły na solówki z przyczepą.

Jeżdżą i solówki, nawet sporo. A praktykę niekoniecznie trzeba robić u jednego pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Byli zwykle 1.8 i na bezpośrednim wytrysku. Ja miałem właśnie gdi

A ja mialem zwykle 1.8 115 KM i tez spoko to latalo ale pozniej kupilem diesel 115 KM i lepiej sie zbierał niż benzyna a byla jeszcze wersja msx 1.8 140 KM i to fajnie też jeździło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
9 minut temu, jahooo napisał:

Kiedyś można było zrobić kat C od 21 roku życia i należało wyjeździć pół roku z innym kierowcą , a dopiero po tym można było zrobić rozszerzenie na przyczepę. To wcale nie było takie głupie.

Teraz też jest kat c od 21 Lat  z pewnymi wyjątkami tzn żołnierze policja i straż pożarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461
5 minut temu, jahooo napisał:

Jeżdżą i solówki, nawet sporo. A praktykę niekoniecznie trzeba robić u jednego pracodawcy

A to jest kolejne komplikowanie systemu. Jak to sobie wyobrażasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, stempos1980 napisał:

Teraz też jest kat c od 21 Lat  z pewnymi wyjątkami tzn żołnierze policja i straż pożarna

Od 18. Ja robiłem miesiąc po zdaniu na B. Ale to już ładnych kilka lat temu. Teraz chyba też tak jest.  

13 minut temu, mirro napisał:

Kiedyś była solówka i przyczepa. Teraz gro transportu to ciągnik i naczepa. Zmuś firmy aby połowę taboru wymieniły na solówki z przyczepą.

Lulki praktycznie tylko tandemy mają. Teraz nie ma takich zestawów bo nie ma na to ladunkow. Dużo ladunkow wymaga naczepy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9278
1 minutę temu, mirro napisał:

A to jest kolejne komplikowanie systemu. Jak to sobie wyobrażasz?

Ssanie na kierowców jest spore, masę firm typu hurtownie czy sklepy przygarnęłoby kierowcę-konwojenta do pracy na kat C, myślę , ze nie byłoby z tym problemu. Nie tak jak teraz, że jednego dnia odbierasz prawko na TIR-a a drugiego pomykasz z naczepą na Hiszpanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Myślałem że jesteś ciut bardziej ogarnięty, ale luz, nie lubię jak ktoś coś mi wmawia czego nie mówię. Po co mi coś wmawiasz? Powinno być też zabierane z dniem przekroczenia 65 roku życia zgodzisz się z tym? Powinna być też psychotechnika dla osobówek. Z tym też się powinieneś zgodzić. A czy powinno być stopniowane? Myślę że nie, młody szczaw 100 razy bardziej uważa jak chłop który 20 czy 30 lat jeździ. A co do prawa, również uważam że jest nieodpowiednie.

Moj teść rocznik 45 nadal jezdzi swoja padną i bez problemu te 100km robi jak musi teściową do lekarza wieść i od niejednego chłopa 20-30 letniego lepiej jeździ ale z tym 65 lat to powinni wprowadzic badania lekarskie obowiązkowe co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj