farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

jacek3773    230
5 minut temu, danielursus3p napisał:

Masz swój transport? Gdzie latacie?

Zakończyłem jazdę. 11lat za fajeŕą Rodzina potrzebuje ojca a papierkami luki się nie załata. Latałem po uni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
2 minuty temu, slawek74 napisał:

a fiestą tam gdzieś nie śmigałeś? jak coś to zatankujesz to Cie podwiozę 😜😁

Agrest fiestę ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
Przed chwilą, jacek3773 napisał:

Zakończyłem jazdę. 11lat za fajeŕą Rodzina potrzebuje ojca a papierkami luki się nie załata. Latałem po uni 

Ciężki zawód mimo wszystko. A teraz też jak ktoś planuje pracować na etacie jest zbyt mała różnica zarobków żeby tak się poświęcać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 jak przyjadę kiedy po cielaka to sobie przypomnisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
3 godziny temu, danielursus3p napisał:

Myślałem że jesteś ciut bardziej ogarnięty, ale luz, nie lubię jak ktoś coś mi wmawia czego nie mówię. Po co mi coś wmawiasz? Powinno być też zabierane z dniem przekroczenia 65 roku życia zgodzisz się z tym? Powinna być też psychotechnika dla osobówek. Z tym też się powinieneś zgodzić. A czy powinno być stopniowane? Myślę że nie, młody szczaw 100 razy bardziej uważa jak chłop który 20 czy 30 lat jeździ. A co do prawa, również uważam że jest nieodpowiednie.

Spoko luz. Co niby Ci wmówiłem? Co do tych 65lat? Czy zabierać? Raczej obowiązkowe badania co 5lat, powyżej 70 co 2-3lata. Psychotechnika? Dyskusyjne, ale wszystko co zwiększyłoby bezpieczeństwo na drogach jest godne uwagi. Młody szczaw uważa? Tak samo jak ten w bmw tydzień po odebraniu papieru. A czy kursy na przewóz są potrzebne? Moim zdaniem wyciąganie kasy. Co innego przewóz materiałów niebezpiecznych.

pafnucy; do tirów mam tylko jedno: nie podoba mi się, że uważają się za królów szos. Ogólnie nie trawię szeroko rozumianego chamstwa na drodze. Idioci są wszędzie, ale odsetek chamów w tirach jest większy jak w osobówkach. Druga strona medalu jest taka, że tirowcy są bardziej opanowani w sytuacjach podbramkowych z racji ilości przejechanych kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035
15 minut temu, Ursus932 napisał:

Co Ty  te kabiny do d*py podobno , mi odradza specjalista nie jaki @ursus385, miał pół roku i do śmierci mówi że gorsza kara w życiu go nie spotka 🤷‍♂️ 

Na Twoje wymagania wystarczająca ta kabina, napewno lepsza niz ta na "zwykłej" 80ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035

Jesli chodzi o widoczność to są takie same. Tu masz gruby dach z tapicerka na blotnikach i jest o wiele ciszej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
3 godziny temu, mirro napisał:

A pewnie że stopniowane, najpierw niech wożą po 1/3 naczepy, potem 1/2 a potem 3/4. I do tego na każdą okazję kurs, stado urzędników i egzamin.:lol:

 

Najpierw do np. 8-10t, za 2-3lata 16-20t, za kolejne 2-3 reszta. Prawko na C powinno być zdawane na solo+ przyczepa dwuosiowa, nie tandem.

Tak samo wielką głupotą jest możliwość jazdy ciągnikiem z przyczepami o łącznej masie zestawu 40t na B+E.

wojtal: te kary, co pisałem to dla wszystkich, nie tylko tirów. Poza tym w imię czego mamy przyzwalać na niebezpieczną jazdę, aby ktoś zarobił? Czemu na zachodzie grzecznie a u nas nie koniecznie? Utrzymanie rodziny ma być usprawiedliwieniem na łamanie prawa? To niech idzie do innej roboty.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Jesli chodzi o widoczność to są takie same. Tu masz gruby dach z tapicerka na blotnikach i jest o wiele ciszej. 

Dach i błotniki to wiem, ale budowa taka sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ursus a może taki: https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-zt323a-nowe-opony-CID757-IDI38Jn.html nie wajchotronik. Już lata 90. 4gary. Części tanie. I już jakiś komfort jest. Tylko jak tego utopisz to 60 6t nie wyszarpniesz☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4274
3 godziny temu, turion23 napisał:

 msx 1.8 140 KM i to fajnie też jeździło.

Msx to tylko na forum widziałem :(

2 godziny temu, sabuliga napisał:

moj kolega z klasy jeżdzil nowa bmw x5

No niektórzy mają kasę. Rób tak, żeby też mieć satysfakcjonująca Cię ilość.

2 godziny temu, pafnucy napisał:

w jakiej grze?

 

Czemu? Nie masz żadnych naprawdę bogatych znajomych? Tzn naprawdę, jak na takie warunki zwykłego zjadacza chleba. Przez sam okres kształcenia to trafiały się ludzie, krórych rodziny miały: stadniny koni, sieci sklepów, skupy rolne z firmami transportowymi, zakłady przetwórstwa, duże szkółki drzewek itd. A młodzi to na 18stke nowe BMW 3, to inny kilkuletnim BMW 5, to inny na życie dostawał po 5k na miesiąc od rodziców itp.

Dla niektórych życie, to taka gra na kodach :)

Oczywiście pieniądze szczęścia nie dają, ale jednak pozwalają żyć spokojniej.

2 godziny temu, mf362 napisał:

Ta ich była 125km też

Podobno były jeszcze 140km z 1.8 ale na inne rynki .

Zacytowałem, zanim zobaczyłem, że kolega Ci odpowiedział :)

2 godziny temu, turion23 napisał:

Wersja msx 140 KM

I jak to jeździło w porównaniu do zwykłej 1.8?

2 godziny temu, mf362 napisał:

Odpowiednik Lancer 4 była też mocna wersja na Europę 280koni czy jakoś tak

Jak mi się kiedyś Galant podobał ehh, jeszcze jakby vr4 było :)

2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

U mnie do firmy jak przyjeżdżają kierowcy to niektórzy nie potrafią cofnąć po łuku naczepą. 

Ze dwa lata temu zamówiłem jakieś nawozy z agroloku. Ja byłem w pracy, dzwoni matka że przyjechał. Mówię, żeby mu powiedziała żeby cofnął jak najbliżej rampy i wywalił, a ja wieczorem sprzątne. Przyjeżdżam po robocie, a tu paleta zaraz przy asfalcie stoi. Typ powiedział dla matki, że nie da rady cofnąć i wywalił tak, że wystawalo na asfalt i matka musiała tone przerzucić. Wjazd jako tako utwardzony, mleczarka tam wjeżdża normalnie, ba nawet tir em mi tam cofnął z wapnem, a ten zwykłym dostarczaniem powiedział, że nie da rady. Dzwonię do agroloku, babka mnie przeprasza i mówi, że to nie pierwsza skarga.

@soltys48 tam gdzie z talerzowka wyjeżdżałeś

2 godziny temu, mf362 napisał:

I weź takiego w miasto gdzieś wpuść auta pogniecie albo zaklinuje się.

W robocie mamy ciągnik i operator, stary pgrowiec nim jeździ, to potrafił się w lesie zaklinować między drzewami tak, że musieli drzewo wycinać. Jeździ 1634, a ma przyjść ponoć nowy nh ~200KM 🤭

1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Kurna poszakeli - za darmo zetory rozdają.

54 minuty temu, Ursus932 napisał:

Co Ty  te kabiny do d*py podobno , mi odradza specjalista nie jaki @ursus385, miał pół roku i do śmierci mówi że gorsza kara w życiu go nie spotka 🤷‍♂️ 

Cała kabina nie, tylko widoczność do tyłu. Jest w uj tragicznie. Naprawdę.

25 minut temu, szymon09875 napisał:

No to tak, ale w moim zetorze 16145 było ciszej niz w 1614 z 96 roku.

To ja mam 8145, a do załadunku zboża pożyczam od wujka 914, to nie ma w ogóle porównania jeśli chodzi o hałas w kabinie

Edytowano przez daron64
Autokorekta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563

https://www.olx.pl/oferta/byczki-ho-czarno-biale-CID757-IDI2BPY.html

Rozumiem że za mięsnego ponad tysiąca,a tu za hfa naprawdę tyle się płaci?czy jakiś trefny towar może być? @slawek74 to Twoje strony?

A odnośnie ciągnika dla @Ursus932 to przecież wstawiałem linka którego sobie już upatrzył i go kupi😀

Mój teść słyszy tylko na jedno ucho bo w drugim mu wycieli srodek bo niedoleczone kiedyś było. Rocznik 53, robi niewiele km w ciągu roku,ja przez 5 lat może zrobiłem tyle co on w 15 albo i 20. Refleksu już nie ma,nie słyszy jak ktoś na niego trąbi,w lusterka nie patrzy jak ktoś chce go wyprzedzić a on środkiem drogi,na rondzie nie patrzy i wymusza,raz z nim tak jechałem i zjebe dostał ale nic sobie nie robi (bo przecież on wie lepiej), kierunkow zapomina włączać,za pasy i światła to najczęstsze mandaty. A prawo jazdy zdawane wiele lat temu maluchem albo innym reliktem i to aby tylko być na egzaminie bo kawałek przejechać i zdane. I kto się ze mną zgodzi że takim ludziom badania powinni zlecać? Moja zona powiedziała że z nim się boi jeździć,teściowa ma swój samochód. Do tego jeszcze mówił że wzrok już coś słaby,ale mi nie mówił tylko usłyszałem to. Z ciekawostek to był traktorzysta w skrze i kołchozie i nie umie cofać z przyczepą do tyłu,zawsze chce przodem. Ja nie mam prawka na ciągnik,za dzieciaka nie jeździłem dużo bo brat zawsze pierwszy był i tu się nauczyłem dopiero jazdy ciągnikiem i cofanie mi nawet wychodzi. Ale b+e trzeba zrobić chociaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Nie dziękuję postoje 🤦‍♂️ to już zdecydowanie wybrał bym renowke 

To weź renówke a nie innych szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj