farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

jacek3773    230
40 minut temu, rafal4610 napisał:

Panowie, mam troche kabelków teraz do zrobienia i potrzebowałbym zakuwarki. Nie chce wydawać majątku, bo użyje to teraz i potem nie wiadomo kiedy. Do 50zł kupie coś możliwego? Bo kurcze naoglądałem sie filmików na YT i fajna sprawa, ściągam izolacje, zakładam końcówke i bach, gotowe. A nie nożyk, potem jakieś kombinerki a i tak to nie to

Mam z yato zaciskarkę i na razie wytrzymuje. Coś koło 40żl kosztuje. 

1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Pewnie tak .Sam bym go wziął ale do roboty  trzeba było pójść i nici z wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, migacz napisał:

Ogłoszenie pojawiło się wczoraj o 22.30. O 8 rano zaklepana i za 26 kupiona pod Kutnem

I panowie tak się właśnie kupuje B| , tylko sprzęt musi być w odpowiedniej cenie i super stanie żeby opłaciło się tak wcześnie wstać 🤷‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Ursus932 napisał:

I panowie tak się właśnie kupuje B| 

a weź i Ty tak zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, pafnucy napisał:

a weź i Ty tak zrób.

Wiele sprzętu tak kupiłem ale do ciągników nie mam szczęścia :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może mi ktoś rotacyjnej poszuka,najlepiej te starsze bo podobno lepsze są i wyją mniej. Nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić bijakową,chodzi mi do obkaszania podwórka i przyległości. Rotacyjna ładniej kosi ale bijakowa może bardziej sprytna? Łatwiejsza w ew naprawie to która?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

https://www.facebook.com/groups/Maszynyrolnicze22/permalink/3879990122023408/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
58 minut temu, izydor6280 napisał:

butlę z zaworem masz przy tym rozrzutniku ?
co to za piasta z bębnem przy tych saniach ?

Jutro będę w domu, to popatrzę, ewentualnie zrobię foty i się odezwę. 

 

Byłem dziś u znajomego, co jeden z pługów bierze. Pokazuje mu foty, czy czegoś nie chce przypadkiem i widział te dwa rozrzutniki. Patrzy i "weź to potnij.." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    30
Dnia 25.02.2021 o 14:08, daron64 napisał:

Przymierzam się już od dłuższego czasu do zakupu klucza dynamometrycznego. Ale, że się nie znam, to pytam:

- jaki zakres momentu? ~40-~200?

- jakichś marek unikać, czy jakie polecacie? Czy przy kluczach dynamometrycznego tak samo firmy się prezentują, jak z innymi narzędziami?

Chciałbym wydać max 3stowy.

Ja ze swojej strony polecam Johanesway. Posiadam takie dwa 4.5-30NM i 40-200NM. Ten większy wystarcza do większości napraw u mnie w gospodarstwie.

Druga sprawa to na ile wyceniasz ta przekładnie z ruskiego rozrzutnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Szczerze, to nie wiem :) On od kiedy pamiętam był użytkowany jako przyczepa, także nie mam pojęcia w jakim ona jest stanie. Dla mnie jest warta w tej chwili 0.9zl/kg + tyle, żeby mi się chciało ja wymontowywac, ewentualnie wysylac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

I panowie tak się właśnie kupuje B| , tylko sprzęt musi być w odpowiedniej cenie i super stanie żeby opłaciło się tak wcześnie wstać 🤷‍♂️ 

Ja tylko coś zobaczę i już wiem czy to to, czy nie, jeszcze nigdy się nie naciąłem, a gadka właściciela, no cóż, wolę jak mało gada. To tak jak z małżonką, zobaczyłem, to ta, teściowa nie zachwalała i dlatego jest moją kochaną teściową   :P

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

 Można do czegoś wykorzystać takie beczki? Ta ze zdjęcia ma spod w miarę ok, więc zostaje, ale mam jeszcze jedna chyba 600l z dziurawym spodem z jednej strony i jedna, 400litrow.tez z dziurawym dnem, która przeciąłem w pół i nie wiem czy całą na złom, czy po odcięciu dziurawej części to czegoś to to można wykorzystac?

IMG_20210225_155541999_HDR_copy_1156x868.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

I panowie tak się właśnie kupuje B| , tylko sprzęt musi być w odpowiedniej cenie i super stanie żeby opłaciło się tak wcześnie wstać 🤷‍♂️ 

Nie mow że później wstajesz niż 8. Ja o 8 to już po robocie i sniadaniu byłem. Dzwinilbym przed 8 ale mówią że nie wypada to czekałem punkt 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
4 godziny temu, wlamaj1 napisał:

I to jest w zasadzie jedyna opcja niskobudżetowego ciągnika (jeśli chodzi o koszt zakupu i utrzymania). Nie musi być mtz, może być ursus czy zetor. Pierwszy właściciel, oryginalne opony i normalny stan - z widocznymi śladami używania ale nie nadmiernego zużycia. Warto jeszcze zwrócić uwagę na gospodarstwo - nie powinno być za duże 🙂  Cena wtedy nie jest tak bardzo istotna. Ja tak kupiłem osiem lat temu pronara 1025, wtedy byłem na siebie trochę zły że przepłaciłem. Wymieniłem jedynie (nie od razu) przeguby na drążku poprzecznym i tłoczysko siłownika. Nie szukałem wtedy tak mocnego ciągnika, celowałem w 80 KM, ale ten się trafił i to nawet blisko...

Na zdjęciu wspominany rusacz

1 godzinę temu, migacz napisał:

Ogłoszenie pojawiło się wczoraj o 22.30. O 8 rano zaklepana i za 26 kupiona pod Kutnem

I tak trzeba👍👍👍

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Wiele sprzętu tak kupiłem ale do ciągników nie mam szczęścia :/ 

To zapraszam. Nakręcił mnie @Uziu92 i już mi po głowie chodzą handle😉

IMG_20210226_155036.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

z "budżetowych" to jeszcze ZT-323 , ale ciężko trafić coś w znośnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poznaniaka sobie kup, tylko na mechanicznej skrzyni, ten z linku to jest w wieku węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie jestem uczulony na taki szeroki siewnik no ale nie ma nic wąskiego w okolicy w pieniądzach jakie jestem skłonny wydać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tego z linku nic nie dostaniesz i się nie pchaj w styl retro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
2 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Ogólnie jestem uczulony na taki szeroki siewnik no ale nie ma nic wąskiego w okolicy w pieniądzach jakie jestem skłonny wydać. 

A ile chcesz wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to mam z siewnikiem jak Ursus z traktorem- najlepiej prosty jak konny, takiej samej budowy tylko żeby normę dokładniej trzymał, na niczym innym mi nie zależy. Najlepiej wąski, 2m- 2,25 góra, zagarniaczy, znaczników i innych czarów nie chcę.

Max 2200 mogę dać, więcej nie dam za maszynę używaną 2 godziny w roku. Szukam póki co jak najbliżej domu. Znając życie to i tak pewnie nic nie znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj