Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Robkos75    14
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie ma rozliczenia ani kasy, tydzień temu oddane. Zadzwoniłem, 7szt w U klasie po 14.5netto średnio 480kg mięsa i 5szt R 14.1. średnio 435kg  👍 

Wszystkie z U klasy otłuszczenie 3-

Rki 1+, 2- 

Bez potrąceń. 

 

Wazyles na żywca.duze sztuki musiały być.

Gdzie oddales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

A wy wyżej z czego żyjecie? Kto kupił ziemię że zbożem obsiać i pitolić że nic się nie opłaca. Zawsze jak jest w domu zaplecze i ktoś na dzieci zapitala to stękają jak wy. Kończą kończą i nie mogą skończyć. Pewnie że to jest kiszka ale tu połowa to w domu nie ma nic do gadania i siedzi w robocie a w domu pyta cicho sza i czeka na swoją kolej...

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

@wojak1986 wspolczuje, liczysz na to ze jak wypadną zawodnicy jak ja, czyli trzymający 20-40 sztuk cena poszybuje w gore, i pewnie masz racje, ale żeby mieć  teraz to co masz ze 40 sztuk, bedziesz musiał mieć 80🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak ktos chce pracowac i ma sily niech pracuje. Dla przykladu u mnie w okolicy facet 72 lata 400 opasow i prawie 1000 swin i sam z zoną na gospodarce. A i jeszcze chyba ze 160 ha do obrobienia......

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Ja sam mam tyle i na nic nie liczę. Wiem co napisał Cybulski i co na to poradzę skoro ja nie jestem z tej ligi graczy. Denerwuje mnie stękanie takich jak my, skoro nic na rynku nie znaczymy to po co to pitolenie o opłacalności. Ja mam dobry towar i swoje mamki wiem jaki to miód więc kupić cielaka i go głodzić na preparacie czy mamka i odsad piękny tylko ile to pochłonie. Znam dobrze specyfikę tej branży, który tu wstawił tabele przyrostów simy, belgi itp a tam 1.1 kg co to ku.wa ma być za cielaki w takich pieniądzach. Tu trza tanio kupić i tanio żywic i zostaje czapka drobnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7271
16 minut temu, Robkos75 napisał:

Wazyles na żywca.duze sztuki musiały być.

Gdzie oddales

Niestety tylko ogólna waga. Średnia ok 800kg na 12szt wyszła


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
4 minuty temu, Mikruss napisał:

Jak ktos chce pracowac i ma sily niech pracuje. Dla przykladu u mnie w okolicy facet 72 lata 400 opasow i prawie 1000 swin i sam z zoną na gospodarce. A i jeszcze chyba ze 160 ha do obrobienia......

Tylko powiedz w jakim celu? Na zachodzie ludzie w ich wieku mogą, nie musza pomagać, kiedyś na wyjeździe firmowym do Grecji bylem w hotelu gdzie było sporo Niemców na wypoczynku, średnia wieku 70+ a u nas jest taki styl, do smierci, moje nikomu nie dam, w mojej okolicy byli tez tacy co w ciągnikach umierali ze starości. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
3 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Tylko powiedz w jakim celu? Na zachodzie ludzie w ich wieku mogą, nie musza pomagać, kiedyś na wyjeździe firmowym do Grecji bylem w hotelu gdzie było sporo Niemców na wypoczynku, średnia wieku 70+ a u nas jest taki styl, do smierci, moje nikomu nie dam, w mojej okolicy byli tez tacy co w ciągnikach umierali ze starości. 

Powiedz co Ty masz wspólnego z rolnictwem i bydłem poza gospodarstwem rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

W sumie to nic nie ma wspólnego z gospodarstwem rodziców i bydłem. 
Gospodarstwo jest MOJE.

to teraz Ty odpowiedz na pytanie zadane przez siebie.

I głupia emotka, bo co tu napisać, jak zadało sie pytanie z d*py nie znając obiektu swojego ataku😎😎😎😎

@wojak1986 brak nagle odwagi?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

@przemek28_28 w pełni  się z Tobą zgadzam. Tu właśnie pies pogrzebany bo "nikomu nie dam"......., albo robię bo muszę bo młody tego nie zrobi, bo leń albo zrobi źle bo ni umi.... i młody w tedy też pierd..;i taki interes bo chciałby coś po swojemu ale stary nie da to w takim wypaku młodzi idą w diabły i maja w nosie ojcowizne....

Też wychodzę z założenia, że robota robotą ale czas  dla siebie i rodziny też musi  się znaleźć ale jest sporo młodych nawet ludzi , że tylko robota się liczy.

Ale jak to mówią nie mój cyrk nie moje małpy....

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

@Mikruss bo w zyciu trzeba mieć zawsze jakiś cel i zasady, ale można pracować cieżko albo mądrze, a na końcu liczy sie efekt naszego samopoczucia i $$$$$ na naszym koncie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
15 godzin temu, Mateusz1q napisał:

No tak wg was najlepiej żebym oddał moje 20ha w dzierżawę i poszed do pracy. Ciekawe kto wtedy spłaci kredyty na ziemię i maszyny. Obecnie mam 100 sztuk na stanowiskach ale wszystko ręcznie obornik kiszonki i chciałem sobie ulepszyc bo pracuje jakby na etacie codziennie po te 10 godzin a gdzie poznać później jesscze jakąś żone. Budynek kosztowałby ok 600tys b już rozmawiałem z firma która stawia od A do Z mają gotowe projekty.

Idź do roboty a ziemię obrobisz  po godzinach. Też się zawzinałem ale to nie ma sensu umeczysz siebie i tych co w domu są. Moie ostatnie juz nie długo odjadą i koniec.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
8 minut temu, przemek28_28 napisał:

W sumie to nic nie ma wspólnego z gospodarstwem rodziców i bydłem. 
Gospodarstwo jest MOJE.

to teraz Ty odpowiedz na pytanie zadane przez siebie.

I głupia emotka, bo co tu napisać, jak zadało sie pytanie z d*py nie znając obiektu swojego ataku😎😎😎😎

@wojak1986 brak nagle odwagi?

Ja mam gospodarstwo od 18 roku życia ale nie pytałem się Ciebie o akt notarialny bo taki ma wiele osób w mieście nie związanych z rolnictwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
3 godziny temu, Baks00 napisał:

Ktos podzielii sie opinia ubojnia Artus Irena Pawlonka?

Ok

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Mieszkam na wsi, od urodzenia w tym samym domu, kiedyś gospodarstwo było rodziców, od kilku lat jest moje,wiec nie wiem co mam Ci jeszcze napisac. Że potrafie liczyc? I nie widzę tych milionów monet w bydle chociaż kilkanaście lat temu ojca przekonałem do tego?????

Ziemie, wszystkie uprawy obrabiam sam, wstaje codziennie o 5.30 zpierdalam  do 7, biorę prysznic, jem śniadanie Ide do pracy na 9-10 godzin, wracam jem obiad i Ide oprzątnąć, jak skończę to jadę pryskac/siać nawóz/ orać siać itp, i Ty mi wciskasz ze nie wiem co to praca? Dzieci nieraz widzę jak śpią w łóżkach bo tata wrocil późno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Ratujesz zagubione dusze na tym forum i uczysz matematyki czy tylko kozaczysz?  Każdy wie jak jest a co Ty tu piszesz, hodowla sama się skończy i bez takich jak Ty. Ciekawe czy krowę dotykaleś czy tylko nie chciałeś smrodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1922
49 minut temu, przemek28_28 napisał:

Cybulek, przy taczkach i widłach zwiększenie nie robi różnicy? A tą Twoja godzinkę rano i godzinkę wieczorem jakoś cieżko mi uwierzyc, przecież paszowóz trochę miesza, nie 5 minut, a gdzie pozostała obsługa, nawet odkrywanie pryzm, zabiera trochę czasu, a po takich wpisach jak Twój wielu myśli ze to raj, 2h a kasy full

A jak 100 czy 300 nie robi różnicy, to odrazu moze 500. Mieszanie paszowozem dla 100 a 300 robi roznice także ,, weź nie pier**l”🤣

Nie , chodzi mi o codzienną obsługę tzn oprzątanie w dwie osoby .  Można kupić duży wóz i załatwić całe  karmienie  w 1.5 godziny . W kwestie.  Nie wypowiadam się w kwestii opłacalności bo zupełnie nie o to mi chodzi.  Chciałem zaproponować żeby nie patrzeć na wszystko przez czarne okulary i teczke z widłami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59
pedro2 napisał:

13 minut temu, jackasss napisał:

To te co do ABP pojechały? Dobrze kojarzę? Mieszańce czy czyste?

Tak abp Tykocin.

Mieszańce wszystko

Mam 2 ładne mm i nie wiem czy do nich nie puścić, tylko, że do mnie Pniewy przyjadą. Jednak 12 szt., a 2 szt. to trochę inna ranga 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
2 minuty temu, wojak1986 napisał:

Ratujesz zagubione dusze na tym forum i uczysz matematyki czy tylko kozaczysz?  Każdy wie jak jest a co Ty tu piszesz, hodowla sama się skończy i bez takich jak Ty. Ciekawe czy krowę dotykaleś czy tylko nie chciałeś smrodu...

Rozjaśnij mi ostatnie zdanie z tej wypowiedzi bo nie wiem jak sie odnieść 

2 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Nie , chodzi mi o codzienną obsługę tzn oprzątanie w dwie osoby .  Można kupić duży wóz i załatwić całe  karmienie  w 1.5 godziny . W kwestie.  Nie wypowiadam się w kwestii opłacalności bo zupełnie nie o to mi chodzi.  Chciałem zaproponować żeby nie patrzeć na wszystko przez czarne okulary i teczke z widłami. 

No i jak ktoś miał 100 sztuk to kupił mniejszy wóz niż na 300🤣🤣🤣🤣🤣🤣 także @Cybulek17 pisanie ze 100 a 300 to, to samo to LIPA. 

6 minut temu, wojak1986 napisał:

Ratujesz zagubione dusze na tym forum i uczysz matematyki czy tylko kozaczysz?  Każdy wie jak jest a co Ty tu piszesz, hodowla sama się skończy i bez takich jak Ty. Ciekawe czy krowę dotykaleś czy tylko nie chciałeś smrodu...

Poza tym nie muszę kozaczyc, nie dasz  mi kasy i zdrowia, ani mi nie zabierzesz. Sam sie wywołałeś do tablicy mając jakieś pretensje do mnie i @pedro2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
Przed chwilą, przemek28_28 napisał:

Rozjaśnij mi ostatnie zdanie z tej wypowiedzi bo nie wiem jak sie odnieść 

Teraz już wiem że nie będzie kto Ci pomóc, a pracochłonność i opłacalność to porażka. Myślisz że jestem fanatykiem, chyba każdy tu jest rozgoryczony ale co tu da te stękanie. Złodzieje i patologia to bydło i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7271
1 minutę temu, jackasss napisał:

Mam 2 ładne mm i nie wiem czy do nich nie puścić, tylko, że do mnie Pniewy przyjadą. Jednak 12 szt., a 2 szt. to trochę inna ranga 😉.

Nie przesadzaj gdyby było 12szt co miesiąc to można by tak mówić... Ale fakt, że 10gr dołożył. Nie chcę ich chwalić, ale jak tak teraz patrzę jak bije się moje bydło i jakie sztuki sprzedawałem do agromiru to nie chcę myśleć ile na mnie zarabiali 🤕 przeciętne sztuki wg Sławka słabe O, biją się na R+. Wg niego też byka w U klasie na naszym terenie nie znajdziesz bo musi być czysta mięsna  rasa i to naprawdę piękna budowa... Ehhh

Panowie nie żryjcie się, każdy niech liczy po swojemu. Ja tam nawet teraz rarytasów nie widzę

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj