Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AdamRo    1503
1 godzinę temu, Baks00 napisał:

Ktos podzielii sie opinia ubojnia Artus Irena Pawlonka?

Masz dobry towar dostaniesz dobry pieniądz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
13 godzin temu, Mateusz1q napisał:

No tak wg was najlepiej żebym oddał moje 20ha w dzierżawę i poszed do pracy. Ciekawe kto wtedy spłaci kredyty na ziemię i maszyny. Obecnie mam 100 sztuk na stanowiskach ale wszystko ręcznie obornik kiszonki i chciałem sobie ulepszyc bo pracuje jakby na etacie codziennie po te 10 godzin a gdzie poznać później jesscze jakąś żone. Budynek kosztowałby ok 600tys b już rozmawiałem z firma która stawia od A do Z mają gotowe projekty.

k**wa, chłopie ja Ci wspolczuje i zazdroszcze jednocześnie. Zazdroszcze siły i motywacji ze wszystko taczki i widły, a wspolczuje nie odbierz tego źle, ograniczenia umysłowego. Jakbym miał obecnie 600tys wolnej kasy to mam pomysł na fajny i stabilny dochód bez wielkiego wysiłku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59
pedro2 napisał:

Nie ma rozliczenia ani kasy, tydzień temu oddane. Zadzwoniłem, 7szt w U klasie po 14.5netto średnio 480kg mięsa i 5szt R 14.1. średnio 435kg  👍 

Wszystkie z U klasy otłuszczenie 3-

Rki 1+, 2- 

Bez potrąceń. 

 

To te co do ABP pojechały? Dobrze kojarzę? Mieszańce czy czyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialytv    2
1 godzinę temu, Baks00 napisał:

Ktos podzielii sie opinia ubojnia Artus Irena Pawlonka?

dziś sprzedałem do nich 8,40netto mieszańce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905

Co drugi tu by zwiększył tylko głośno nie mówi 😂 na swoim przykładzie wiem , że obsługa 200 sztuk to godzinka rano i wieczorem, dodatkowe 100 sztuk wielkiej różnicy nie robi a sprzęt trzeba mieć na 100 i 300 praktycznie ten sam tylko spłacisz szybciej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
13 minut temu, jackasss napisał:

To te co do ABP pojechały? Dobrze kojarzę? Mieszańce czy czyste?

Tak abp Tykocin.

Mieszańce wszystko


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
12 minut temu, Cybulek17 napisał:

Co drugi tu by zwiększył tylko głośno nie mówi 😂 na swoim przykładzie wiem , że obsługa 200 sztuk to godzinka rano i wieczorem, dodatkowe 100 sztuk wielkiej różnicy nie robi a sprzęt trzeba mieć na 100 i 300 praktycznie ten sam tylko spłacisz szybciej 

Cybulek, przy taczkach i widłach zwiększenie nie robi różnicy? A tą Twoja godzinkę rano i godzinkę wieczorem jakoś cieżko mi uwierzyc, przecież paszowóz trochę miesza, nie 5 minut, a gdzie pozostała obsługa, nawet odkrywanie pryzm, zabiera trochę czasu, a po takich wpisach jak Twój wielu myśli ze to raj, 2h a kasy full

A jak 100 czy 300 nie robi różnicy, to odrazu moze 500. Mieszanie paszowozem dla 100 a 300 robi roznice także ,, weź nie pier**l”🤣

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jak dzwoniłem to mówił, że U klasa to tylko czystorasowe.. żaden nie był czystej rasy, a jednak możliwe żeby i takie U złapały. 

Ja porobie screeny, jak pierdolnie na 5,5zl za ciężkiego hf to wam pokażę wasze zamiary 😇


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Spoko, nie do Ciebie piję tylko do tych wyżej nowobogackich 🤭🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie ma rozliczenia ani kasy, tydzień temu oddane. Zadzwoniłem, 7szt w U klasie po 14.5netto średnio 480kg mięsa i 5szt R 14.1. średnio 435kg  👍 

Wszystkie z U klasy otłuszczenie 3-

Rki 1+, 2- 

Bez potrąceń. 

 

Wazyles na żywca.duze sztuki musiały być.

Gdzie oddales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

A wy wyżej z czego żyjecie? Kto kupił ziemię że zbożem obsiać i pitolić że nic się nie opłaca. Zawsze jak jest w domu zaplecze i ktoś na dzieci zapitala to stękają jak wy. Kończą kończą i nie mogą skończyć. Pewnie że to jest kiszka ale tu połowa to w domu nie ma nic do gadania i siedzi w robocie a w domu pyta cicho sza i czeka na swoją kolej...

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

@wojak1986 wspolczuje, liczysz na to ze jak wypadną zawodnicy jak ja, czyli trzymający 20-40 sztuk cena poszybuje w gore, i pewnie masz racje, ale żeby mieć  teraz to co masz ze 40 sztuk, bedziesz musiał mieć 80🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak ktos chce pracowac i ma sily niech pracuje. Dla przykladu u mnie w okolicy facet 72 lata 400 opasow i prawie 1000 swin i sam z zoną na gospodarce. A i jeszcze chyba ze 160 ha do obrobienia......

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Ja sam mam tyle i na nic nie liczę. Wiem co napisał Cybulski i co na to poradzę skoro ja nie jestem z tej ligi graczy. Denerwuje mnie stękanie takich jak my, skoro nic na rynku nie znaczymy to po co to pitolenie o opłacalności. Ja mam dobry towar i swoje mamki wiem jaki to miód więc kupić cielaka i go głodzić na preparacie czy mamka i odsad piękny tylko ile to pochłonie. Znam dobrze specyfikę tej branży, który tu wstawił tabele przyrostów simy, belgi itp a tam 1.1 kg co to ku.wa ma być za cielaki w takich pieniądzach. Tu trza tanio kupić i tanio żywic i zostaje czapka drobnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
16 minut temu, Robkos75 napisał:

Wazyles na żywca.duze sztuki musiały być.

Gdzie oddales

Niestety tylko ogólna waga. Średnia ok 800kg na 12szt wyszła


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
4 minuty temu, Mikruss napisał:

Jak ktos chce pracowac i ma sily niech pracuje. Dla przykladu u mnie w okolicy facet 72 lata 400 opasow i prawie 1000 swin i sam z zoną na gospodarce. A i jeszcze chyba ze 160 ha do obrobienia......

Tylko powiedz w jakim celu? Na zachodzie ludzie w ich wieku mogą, nie musza pomagać, kiedyś na wyjeździe firmowym do Grecji bylem w hotelu gdzie było sporo Niemców na wypoczynku, średnia wieku 70+ a u nas jest taki styl, do smierci, moje nikomu nie dam, w mojej okolicy byli tez tacy co w ciągnikach umierali ze starości. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
3 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Tylko powiedz w jakim celu? Na zachodzie ludzie w ich wieku mogą, nie musza pomagać, kiedyś na wyjeździe firmowym do Grecji bylem w hotelu gdzie było sporo Niemców na wypoczynku, średnia wieku 70+ a u nas jest taki styl, do smierci, moje nikomu nie dam, w mojej okolicy byli tez tacy co w ciągnikach umierali ze starości. 

Powiedz co Ty masz wspólnego z rolnictwem i bydłem poza gospodarstwem rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

W sumie to nic nie ma wspólnego z gospodarstwem rodziców i bydłem. 
Gospodarstwo jest MOJE.

to teraz Ty odpowiedz na pytanie zadane przez siebie.

I głupia emotka, bo co tu napisać, jak zadało sie pytanie z d*py nie znając obiektu swojego ataku😎😎😎😎

@wojak1986 brak nagle odwagi?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

@przemek28_28 w pełni  się z Tobą zgadzam. Tu właśnie pies pogrzebany bo "nikomu nie dam"......., albo robię bo muszę bo młody tego nie zrobi, bo leń albo zrobi źle bo ni umi.... i młody w tedy też pierd..;i taki interes bo chciałby coś po swojemu ale stary nie da to w takim wypaku młodzi idą w diabły i maja w nosie ojcowizne....

Też wychodzę z założenia, że robota robotą ale czas  dla siebie i rodziny też musi  się znaleźć ale jest sporo młodych nawet ludzi , że tylko robota się liczy.

Ale jak to mówią nie mój cyrk nie moje małpy....

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

@Mikruss bo w zyciu trzeba mieć zawsze jakiś cel i zasady, ale można pracować cieżko albo mądrze, a na końcu liczy sie efekt naszego samopoczucia i $$$$$ na naszym koncie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
15 godzin temu, Mateusz1q napisał:

No tak wg was najlepiej żebym oddał moje 20ha w dzierżawę i poszed do pracy. Ciekawe kto wtedy spłaci kredyty na ziemię i maszyny. Obecnie mam 100 sztuk na stanowiskach ale wszystko ręcznie obornik kiszonki i chciałem sobie ulepszyc bo pracuje jakby na etacie codziennie po te 10 godzin a gdzie poznać później jesscze jakąś żone. Budynek kosztowałby ok 600tys b już rozmawiałem z firma która stawia od A do Z mają gotowe projekty.

Idź do roboty a ziemię obrobisz  po godzinach. Też się zawzinałem ale to nie ma sensu umeczysz siebie i tych co w domu są. Moie ostatnie juz nie długo odjadą i koniec.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
8 minut temu, przemek28_28 napisał:

W sumie to nic nie ma wspólnego z gospodarstwem rodziców i bydłem. 
Gospodarstwo jest MOJE.

to teraz Ty odpowiedz na pytanie zadane przez siebie.

I głupia emotka, bo co tu napisać, jak zadało sie pytanie z d*py nie znając obiektu swojego ataku😎😎😎😎

@wojak1986 brak nagle odwagi?

Ja mam gospodarstwo od 18 roku życia ale nie pytałem się Ciebie o akt notarialny bo taki ma wiele osób w mieście nie związanych z rolnictwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj